wibako

JCB 1 cx potrzebny schemat hydrauliki

JCB 1 cx potrzebny schemat hydrauliki

Postprzez Łukasz Luszowski » 05 Lut 2018 17:41

Witam
Potrzebuję schematu hydrauliki doJCB 1cx
mam z nim problem bo nie bardzo chce jezdzić trzeba mu dawać strasznie dużo gazu aby ruszył o skręcaniu to można zapomnieć.
Pompa główna zregenerowana w zakładzie obok Olsztyna była tam nawet na gwarancji w celu sprawdzenia czy aby na pewno naprawa została wykonana dobrze.

Została wymieniona małą pompa chyba od sterowania niskim ciśnieniem, -stara była uszkodzona.

Hydro-motory też są nowe

Koparkę kupiłem w sumie w takim stanie miała być sprawna w 100% niestety nie była, po nie za długim czasie wyszło jaka była sprawna i jak ją ten Pan ładnie wyszykował do sprzedaży ale mniejsza o to. Dodam że podłączyliśmy na próbę ze znajomym układ jezdny do układu sterowania przednią łyżką i okazało się że koparka rusza od razu po dotknięciu Joysticka bez żadnego gazu,ale nie da się jechać i sterować łyżką bo zaczyna się dusić :( to było i tak zrobione dla sprawdzenia czy te hydro motory daj rade...

Gdyby miał ktoś jakiś schemat to bardzo bym prosił
Dziękuje z Góry i Pozdrawiam

Łukasz Luszowski
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 05 Lut 2018 16:35
  • Miejscowość: Zamość

Maszyna: JCB 1CX

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

JCB 1 cx potrzebny schemat hydrauliki

Postprzez Jarewa » 05 Lut 2018 21:09

Łukasz Luszowski napisał(a):Pompa główna zregenerowana w zakładzie obok Olsztyna była tam nawet na gwarancji w celu sprawdzenia czy aby na pewno naprawa została wykonana dobrze.



Wiesz kiedyś tez bym sobie dał rękę uciąć za jedną regenerowaną pompę miała być sprawna a że problemy po założeniu nie ustąpiły i nie mieliśmy już pomysłów co się mogło stać został wezwany autoryzowany serwis. Diagnoza po miernikach przepływu i ciśnień wyszła prosta pompa do wymiany. Poszła na reklamacje odrzucono pompa spełnia parametry. Założyliśmy nową i problemy znikły a ja był bym moze kaleką.

To tak żebyś nie był pewny co do czego.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 1 cx potrzebny schemat hydrauliki

Postprzez Łukasz Luszowski » 05 Lut 2018 22:47

Koparka stoi u Chłopaka co zajmuje się serwisem koparek.
Sprawdził ciśnienie jazdy no i tam jest problem bo jest 10 barów.. i teraz tak czy to jest wina pompy czy jest jakiś jeszcze zawór co steruje tym ciśnieniem który można jakoś regulować?
ogólnie po poprzednim właścicielu w niej jest straszny bałagan
hamulec postojowy ma wycięte kable z przewodami też jest jakoś wszystko poplątane

Łukasz Luszowski
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 05 Lut 2018 16:35
  • Miejscowość: Zamość

Maszyna: JCB 1CX

Firma: Własna działalność


JCB 1 cx potrzebny schemat hydrauliki

Postprzez kjcbcz » 15 Mar 2018 18:28

Cześć
Daj nr Maszyny i Co konkretnie potrzebujesz ? Schemat hydrauliki czy elektryki też?

kjcbcz
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 Mar 2018 18:00

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Własna działalność


Re: JCB 1 cx potrzebny schemat hydrauliki

Postprzez Artur1224 » 24 Sty 2021 23:16

Witam,
Przywieziono mi do naprawy 1cxa z problemem jazdy. Po kilku metrach blokuje prawa strone. Po przeszukaniu internetu odnalazlem post i schemat zaworu hamulcowego. Wymienilem uszczelniacze na elektrozaworze i czujniku cisnienia. Po tej wymianie juz prawie wcale nie jedzie a takze przestala dzialac hydraulika przodu. Brak mi pomyslow moze ktos mial podobna sytuacje ?

Artur1224
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Sty 2021 22:34

Maszyna: Jcb 1cx

Firma: Art-serwis


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej