wibako

brak jazdy - brak prądu w rewersie

brak jazdy - brak prądu w rewersie

Postprzez grzegorz wb » 17 Lut 2018 21:19

Marka i model maszyny: jcb 3cx contraktor
Rok produkcji: 2005 powershift
Numer seryjny: 0965293

Witam zginęła mi jazda w jcb maszyna nie reaguje na zmianę kierunku jazdy a gdy ją zgaszę nie chce odpalić jakby była na biegu.
Rozebrałem pulpit i dostałem się do manetki (nie ma w niej prądu) i gdy dam prąd bezpośrednio do manetki z akumulatora to wszystko działa jak należy maszyna odpala i jeździ. Bezpieczniki posprawdzałem - są ok.
Maszyna robiła mi tak w sezonie ze 3 miesiące temu ale walnąłem parę razy w ręczny hamulec myśląc że to on blokuje jazdę i pomagało, awaria ustąpiła aż do dziś.
Proszę o jakieś sugestie czy to może jakieś zabezpieczenie żeby nie odpaliła na biegu, czy od ręcznego (że jak zaciągnięty to nie ma jazdy), czy mam szukać czegoś innego?????
Jeśli coś pasuje z moich pomysłów (zabezpieczenie,ręczny) to gdzie mam tego szukać.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Z góry dzięki.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Reklama

simmet

brak jazdy - brak prądu w rewersie

Postprzez Thygerrr » 18 Lut 2018 09:17

Sprawdz wiązke kabli ktora idzie do manetki,do tego jeszcze guzik od rozłączania napędu (wajcha od podnoszenia przodu)

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


brak jazdy - brak prądu w rewersie

Postprzez Coval » 18 Lut 2018 13:08

jcb 3cx.png
Bezpiecznik A5 i A7 do sprawdzenia . Zobacz, jak wyglądają blaszki pod bezpiecznikiem, nawet możesz zdemontować cały panel z bezpiecznikami, i zajrzeć od spodu, były przypadki gdzie przewód przy blaszce się ułamał ... Pod ręcznym masz czujnik, musi on działać ,żeby maszyna ruszyła. Z lewej strony pod kierownicą masz przekaźniki od jazdy numer 5,6 i 10.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: brak jazdy - brak prądu w rewersie

Postprzez grzegorz wb » 15 Kwi 2018 12:20

Witam problem powrócił.
Dostałem się do przekaźników pod kierownicą i po przeczyszczeniu jakiś czas było dobrze ewentualnie pomagało wyjęcie i włożenie przekaźnika od jazdy.
Ale problem powrócił, założyłem wszystkie nowe przekaźniki ale to nic nie dało. Maszynę odpaliłem na krótko i odepchnąłem tylną łyżką w bezpieczne miejsce, a ona po chwili jakby nigdy nic zaczęła działać normalnie.
Kable w listwie z przekaźnikami wyglądają ok, bezpieczniki sprawdzone, kostka od ręcznego odłączona (ręczny działa ale nie rozłącza jazdy).
Musi być coś dalej co łączy odpalanie i jazdę. Proszę o jakiś podpowiedzi gdzie szukać przyczyny.
Z góry dzięki.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Re: brak jazdy - brak prądu w rewersie

Postprzez Jarewa » 16 Kwi 2018 07:12

Manetka lub jej instalacja kabelki

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej