wibako

Problem JCB 3CX

Problem JCB 3CX

Postprzez Anyy » 06 Mar 2018 23:24

JCB 3CX rok 2006
Witam ! Mam problem z oświetleniem mianowicie brak świateł drogowych i roboczych tył i przód, a reszta tj postojowe kierunki działają. Maszyna kupiona niedawno więc jestem w tym temacie zielony. Kolejny problem który zauważyłem to wyciek paliwa z pompy kiedy maszyna się zagrzeje problem znika. Silnik JCB!

Anyy
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Mar 2018 22:16

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Firma Usługowa


Reklama

simmet

Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 07 Mar 2018 09:51

Przed pierwszym postem powinieneś zapoznać się z regulaminem forum. Prosząc o pomoc podaj numer VIN maszyny, wtedy jest dużo łatwiej.
Na początek sprawdź bezpieczniki, z prawej strony kabiny obok drążków sterowania przodem masz osłonę przykręcaną na cztery śruby, pod nią masz opisane bezpieczniki, który jest od czego.
Wyciek z pompy to dość ogólne stwierdzenie. Z którego dokładnie miejsca leci? Wyciek jest tylko u dołu przy mocowaniu pompy do obudowy czy ze śrubunków z góry? Napisz coś więcej na ten temat
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Problem JCB 3CX

Postprzez Anyy » 07 Mar 2018 19:00

Jeśli moje oko mnie nie myli na dole pompy jest otworek przez który sączy się paliwo.. Problem świateł rozwiązany.

Anyy
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Mar 2018 22:16

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Firma Usługowa


Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 07 Mar 2018 19:17

Jeśli sączy się paliwo przez otworek pompy to znaczy, że uszczelniacz wałka jest padnięty. Pompa do wyciągnięcia.
Jaka była przyczyna awarii kierunków?
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Problem JCB 3CX

Postprzez gruszon18 » 07 Mar 2018 21:11

U mnie jak ginęly światła to i nie działał tylni sygnał. Wszystko jedno zasilanie miało, a jedynie rozchodzilo się na różne bezpieczniki. Pomagało jak pomizialem kable w górnej prawej części konsoli..

A ja mam natomiast pytanie odnośnie pompy paliwa właśnie. Bo u mnie też pojawił się wyciek z pompy. I widać że cieknie gdzieś od spodu.. Najwyraźniej tym właśnie otworkiem o którym mówicie. Wiec należało by wymienić uszczelniacz. Teraz mam jedynie pytanie jak to musi się odbyć.. Bo o ile wyjąć pompę to nie problem, jak i wymienić uszczelniacz, to włożyć może być problem.. Powie mi ktoś jak się należy do tego tematu zabrać?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Problem JCB 3CX

Postprzez Anyy » 07 Mar 2018 21:50

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki były spalone wiec szukałem dalej i pod kabiną wiązka kabli była przetarta nie wiem czy przez to ze pracuje na poduszkach czy coś było nie tak ogarnalem to zmieniłem bezpieczniki jest wporzadku. Jest Ktoś z Podkarpacia ? Jeśli tak to proszę o namiar do mechaniora kto mi tą pompę ogarnie. Jestem z okolic Stalowej Woli.

Anyy
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Mar 2018 22:16

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Firma Usługowa


Problem JCB 3CX

Postprzez dawidg2 » 07 Mar 2018 22:31

Przetarte kable pod kabiną to standard.

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Problem JCB 3CX

Postprzez Anyy » 07 Mar 2018 23:11

Jak wyzej napisałem kupiłem jcb w grudniu jestem zielony mam 21 lat mam wiele problemów z nią nie ze względu na to, że maszyna jest wykorzystana tylko że jej po prostu nie znam bo to jest pierwsze dotknięcie z takową wyzej wymienioną !

Anyy
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Mar 2018 22:16

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Firma Usługowa


Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 07 Mar 2018 23:28

gruszon18 napisał(a):A ja mam natomiast pytanie odnośnie pompy paliwa właśnie. Bo u mnie też pojawił się wyciek z pompy. I widać że cieknie gdzieś od spodu.. Najwyraźniej tym właśnie otworkiem o którym mówicie. Wiec należało by wymienić uszczelniacz. Teraz mam jedynie pytanie jak to musi się odbyć.. Bo o ile wyjąć pompę to nie problem, jak i wymienić uszczelniacz, to włożyć może być problem.. Powie mi ktoś jak się należy do tego tematu zabrać?

Jeśli nie widzisz problemu w wyjęciu pompy to jaki problem masz w jej włożeniu bo nie bardzo rozumiem?

Anyy napisał(a):Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki były spalone wiec szukałem dalej i pod kabiną wiązka kabli była przetarta nie wiem czy przez to ze pracuje na poduszkach czy coś było nie tak ogarnalem to zmieniłem bezpieczniki jest wporzadku. Jest Ktoś z Podkarpacia ? Jeśli tak to proszę o namiar do mechaniora kto mi tą pompę ogarnie. Jestem z okolic Stalowej Woli.

Jak ogarnąłeś i dobrze zaizolowałeś to będziesz miał spokój na długi czas z tematem. Ja nie z tych okolic, sam dojazd by już sporo wyniósł :) Jak jesteś w miarę "mechanikowaty" to pompę wyjmiesz sam :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Problem JCB 3CX

Postprzez Anyy » 19 Mar 2018 23:57

Sprawa świateł wygląda tak, że zmostkowałem w bezpiecznikach kablem i mam teraz światła drogowe i długie na mignięcie a gdy chcę włączyć robocze przód i robocze tył to wiadomo pali mi ten bezpiecznik ale chociaż mam swiatła drogowe i czekam na elektryka! Mam problem również z gniazdem do koguta tego na kabinie nie mam tam masy nie mam pojęcia dlaczego :woot:

Mam jeszcze jedno pytanie pod drzwiami z lewej strony tzn tak jakby pod kabiną jest jakiś przewód z paliwem? zauważyłem jakieś dziwne poty na zbiorniku od hydrauliki i gdy zajrzałem pod spód kabiny także kable były mokre ktoś pomoże ?

Anyy
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Mar 2018 22:16

Maszyna: JCB 3CX

Firma: Firma Usługowa


Problem JCB 3CX

Postprzez mechanior » 20 Mar 2018 00:53

Rok 2006? Pompa Delphi, silnik JCB... tylny rozrząd, magiczna zaślepka z jajowatym chwytem... opis urządzeń potrzebnych do wyjęcia pompy (znalezienia GZP i zablokowania rozrządu) a potem jej założenia jest na forum.
Z mojego doświadczenia wolę Perkinsa... a nawet durne IVECO z równie głupim tylnym rozrządem ale przynajmniej dostęp i demontaż łatwiejszy bez "magicznych" przyrządów i procedur.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 20 Mar 2018 09:44

W JCB konstruktorzy lubią uprzykrzyć życie mechanikom... Sprawa wygląda ciekawiej w teleskopach gdzie montowany jest silnik JCB. Wyjęcie pompy równoznaczne jest z wyjęciem silnika bo za cholere nie podejdziesz kluczem do demontażu :wall:
Właśnie zjeżdża teleskop na awarię pompy, niedługo ta pompa do Was przyleci :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Re: Problem JCB 3CX

Postprzez Jarewa » 20 Mar 2018 12:01

Nie ma co się złościć to jest robione specjalnie i tak większość jest nie tylko sprzęt budowlany. Producent specjalnie robi by była nieoplacalnosc napraw bo masz kupić nową a nie stara naprawiać.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 20 Mar 2018 12:39

Jak najbardziej. Ja się nie złoszczę a zwracam uwagę na pomysłowość :)
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Problem JCB 3CX

Postprzez Jarewa » 20 Mar 2018 20:09

No i pomyśleli, ty jako mechanik skasujesz jak za zborze a klijent odczuje po kieszeni i to ma mu dać do myślenia. Bo czasy solidnych maszyn i łatwo naprawialnych się skończyły.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 20 Mar 2018 20:44

Jest w tym sens co mówisz.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Problem JCB 3CX

Postprzez mechanior » 20 Mar 2018 21:05

Jasne że tak dlatego trzeba szukać maszyn budowanych wg starych założeń... a są takie, niszowe, mało popularne i ogólnie krytykowane ale są...

Nie tylko w JCB rezygnuje się z prostoty obsługi dla oszczędności i poklasku marketingowego... komu przeszkadzał system pomp wtryskowych których ustawienie wzgl wału było uzyskiwane za pomocą asymetrycznego montażu koła na piaście albo co najmniej klina na stożku?? Koło na znaki i po problemie... a teraz? Znajdź GZP, zablokuj wał, zablokuj pompę, ZEDRZYJ koło z wałka bo czasem wymaga to nie tylko ściągacza (oczywiście SPECJALNEGO, DEDYKOWANEGO i wyjątkowego do danej maszyny/silnika) ale i perswazji siłowej...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem JCB 3CX

Postprzez Jarewa » 21 Mar 2018 22:35

Panie Romku takie rzeczy jeszcze jako tako ujdą w tłoku bo to tylko kwiatki przy naprawach. Gorzej jak firma myśli że jest monopolistą i może wszystko i nawet buble sprzedaje twierdząc ze to klijent się myli a z rzeczą wszystko w porządku. Dam taki przykład firma Samsung monopolista w dziedzinie telefonów teraz popularne S8 flagowiec ludzie kupowali po premierze za dobre 3,5 klocka a większość otrzymała bubla z różowym zamiast białym kontrastem producent twierdził że to nie wada a rzecz normalna. Dobrze ze choć Polskie prawo pozwoliło na rękojmie to co niektórych uratowało.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Problem JCB 3CX

Postprzez JCB Spec » 23 Kwi 2018 22:16

mechanior napisał(a): ZEDRZYJ koło z wałka bo czasem wymaga to nie tylko ściągacza (oczywiście SPECJALNEGO, DEDYKOWANEGO i wyjątkowego do danej maszyny/silnika) ale i perswazji siłowej...

to jest zwykły ściągacz a nie magiczne urządzenie.problemem jest tylko ta zaślepka ale klucze można kupić i praca staje się łatwa i prosta.świat nie kończy się na Perkinsie a nawet i one są źle składane.Powoli stare maszyny wyginą a będą tylko te z elektroniką jednym słowem trzeba się rozwijać i inwestować żeby nie zostać z ręka w nocniku i narzekać
Pozdrawiam

JCB Spec
Nowicjusz

Maszyna: JCB

Firma: prywaciarz


Problem JCB 3CX

Postprzez andrew8 » 23 Kwi 2018 22:20

Nie zrozumiałeś trochę o co chodzi w całym wątku...
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej