wibako

ustawienie pompy

ustawienie pompy

Postprzez Jizu » 26 Mar 2018 18:07

Marka i model maszyny: JCB 3C II
Rok produkcji: 1980

WItam
mocno mi dymi na "pelnym gazie", zastanawiam sie czy pompa ma dobrze ustawione wyprzedzenie, moze ktoś wie jak sprawdzić ustawienie pompy ? (pompa rzedowa)
pozdr

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Reklama

simmet

ustawienie pompy

Postprzez ezsimo » 26 Mar 2018 18:24

Tutaj masz dokładny opis:
http://vieux.tracteurs.free.fr/pdf/Calage_pompe_SIMMS.pdf

Jeśli miałbyś pompkę do testowania wtryskiwaczy to warto je wyjąć i sprawdzić ustawione ciśnienie oraz prawidłowe rozpylanie. Końcówki do wtrysków można bez problemu dostać, nie są bardzo drogie, a jeśli masz zużyte to wymiana bardzo poprawia odpalanie zimnego silnika.

Sprawdź też czy masz olej w pompie wtryskowej (taki sam jak do silnika, warto wymieniać za każdym razem z wymianą oleju w silniku) oraz czy po zdjęciu dekielka wszystko chodzi jak trzeba i się nie zacina.

Autor postu otrzymał pochwałę

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


ustawienie pompy

Postprzez Jizu » 26 Mar 2018 19:27

- dzieki za bardzo dokładne info,

- nie mam niestety mozliwosci przetestować wtryskiwaczy, w ogole cały temat wydaje mi sie mocno dla mnie trudny do dobrego wykonania, może znasz kogoś z mazowieckiego kto jest w stanie sprawdzic i ustawić pompe ?

-nawet nie przypuszczałem ze ta pompa smaruje sie oddzielnie olejem silnikowym, myślałem że tylko poprzez olej napedowy jest smarowanie, a gdzie sie sprawdza w niej poziom oleju ?

-- 26 Mar 2018 18:27 --

a i przypomniałem sobie że poprzedni właściciel powiedział mi że wtryski w niej robił, wtedy stara pompa przestała mu wystarczać bo "nie przebijała wtrysków" kupił uzywaną i ją założył, a mi dał też tą starą "na wszelki wypadek"

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


ustawienie pompy

Postprzez ezsimo » 26 Mar 2018 20:01

Możesz odpytać w Diesel Service w Warszawie na ul. Boryny czy się podejmą. Sprawdzić pewnie dadzą radę, ale nie wiem jak jest z dostępnością części do tej pompy.

Pompa ma normalnie korek spustowy, wlewowy i śrubę kontrolną do poziomu oleju. Jak się przypatrzysz to od razu zorientujesz się która do czego służy. Niestety dlatego, że pompy te mają własny olej to są często zaniedbywane. Dobra wiadomość to taka, że smarowany tym olejem jest rozrząd pompy, a więc same sekcje nawet przy lekkim zaniedbaniu oleju potrafią przetrwać.

A może ustawili za wysokie ciśnienie wtryskiwaczy, że stara pompa nie dała rady ? W tych wtryskach ciśnienie zmienia się bardzo prosto dokręcając sprężynę we wtryskiwaczu a potem kontrując obudową. Jeśli ma się manometr z pompą to sprawdzenie i ustawienie ciśnienia jest bardzo proste.

W zapiskach sprawdziłem, że pasują końcówki wtrysków BDLL150S6582, ustawienie ciśnienia otwarcia na 175 bar. Cena zakupu końcówek to ok. 80 PLN/szt. U mnie wymiana końcówek i ustawienie ciśnienia oraz dodanie świecy płomieniowej sprawiło, że po kilku miesiącach zimowego postoju 3c odpaliła dosłownie za dotknięciem, myślę że potrzebowała około jednego obrotu silnika. W porównaniu do tego co miałem wcześniej na zimno to rewelacja, byłem pozytywnie zaskoczony efektem.

Autor postu otrzymał pochwałę

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


ustawienie pompy

Postprzez Jizu » 26 Mar 2018 20:20

dzieki jeszcze raz, olej sprawdze w takim razie, pojade też na ul.Boryny, faktycznie ceny końcówek nie przerażają,
u mnie pali dosyć dobrze, pod warunkiem że ustawie przelew i nie zgasnie po sekundzie , bo jak zgasnie to juz nie idzie odpalić w żaden sposob

Jizu
Młodszy operator

  • Posty: 121
  • Rejestracja: 05 Mar 2017 20:38

Maszyna: JCB 3C II

Firma: Miklosz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej