wibako

Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 07 Kwi 2018 20:04

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: SLP4CXFS4E0951640

Witam . Problem w mojej maszynie polega na tym ,że maszyna ma wolne ruchy na tylnym ramieniu ale nie zawsze nieraz maszyna ładnie chodzi a nieraz nie . Na przednim ramieniu tak samo maszyna ładnie dźwiga bez problemu i dość szybko a coś ją stuknie i zaraz wolno nie reaguje nawet na gaz.Maszyna nie posiada żadnego zaworu na przednim rozdzielaczu,tylko na tylnym zawór głównego ci

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Reklama

simmet

Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez andrew8 » 07 Kwi 2018 20:30

Jaka jest geneza problemu, był w maszynie od początku czy od pewnego czasu?
Kiedy wymieniane filtry hydrauliki?
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 07 Kwi 2018 20:52

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: SLP4CXFS4E0951640

Witam . Problem w mojej maszynie polega na tym ,że maszyna ma wolne ruchy na tylnym ramieniu ale nie zawsze nieraz maszyna ładnie chodzi a nieraz nie . Na przednim ramieniu tak samo maszyna ładnie dźwiga bez problemu i dość szybko a coś ją stuknie i zaraz wolno nie reaguje nawet na gaz.Maszyna nie posiada żadnego zaworu na przednim rozdzielaczu,tylko na tylnym zawór głównego ciśnienia i od sterowania.Sterowanie trzyma równe 30 bar. Pompa zębata dwu sekcyjna nowa, pomiar ciśnienia na przednim rozdzielaczu (tam tylko jest złącze do pomiaru ciśnienia z jednej sekcji pompy, która zasila tylny i przedni rozdzielacz) wynosi podczas trzymania na zblokowanej funkcji szybko dochodzi do 200 nieraz do 180 a potem wraz z dodawaniem gazu wzrasta do 260 ale bardzo powoli i tak tez na tylnym rozdzielaczu .Ręce już mi opadają na tą maszynę słychać takie ciche dziwne jęczenie przy skręcaniu kołami rozebrałem zawór priorytetowy i tłoczek w nim jest lekko porysowany ale nie zacina się.Na ramie po prawej stronie znajduje się dos spora kostka wymiarów 15x15 jest przy niej cewka prawdopodobnie załączenie żółwia ale nie jestem pewien dochodzi do niej przewód hydrauliczny od zaworu priorytetowego,od przedniego rozdzielacza,od przelewu i mały cienki przewód od góry. kostkę wymontowałem rozebrałem ale w środku wszystko ok . Ostatnio sprawdzałem filtr na zasysaniu pompy i jest ok . Byłbym wdzięczny za jakieś informacje , może ktoś miał taki przypadek w maszynie z 3 dżojstikami. Maszynę kupiłem w lutym tego roku objawy od początku takie

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez dkunz » 08 Kwi 2018 19:54

Tak to jest kostka od żółwia. Sprawdź jeszcze sitko w przednim rozdzielacz. Mam ten sam problem i nic nie udało mi się z tym zrobić...

dkunz
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 17:33

Maszyna: JCB 3cX

Firma: aaa


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez herodek » 09 Kwi 2018 18:41

Miałem to samo maszyna z 2010 roku aec. Na przednim rozdzielaczu na górze są dwa zawory ten od strony koła (prawy) odpowiada za przepływ oleju i szybkość ruchu ramion na nim zrywa się oring ciężko go dopasować bo jak jest za duży to go obcina , a ten drugi zawór jest od głównego ciśnienia z nim nic nie kombinować ale tak go trzeba wykręcić żeby dostać się do tego od trony koła chyba że ktoś ma sprytne paluszki :) . Dodam że maszynę mam z dwoma jojami. Powodzenia.

herodek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 20:53
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 1

Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez JCB Spec » 09 Kwi 2018 21:45

horodek to jest inna maszyna (hydraulika)
w przypadku waszej usterki wystarczy zaślepić powrót z zaworu żółwia do zbiornika i zaślepić ten cienki od góry.jesli będzie ok proszę napisać powiem co dalej

JCB Spec
Nowicjusz

Maszyna: JCB

Firma: prywaciarz


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 10 Kwi 2018 22:11

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Kolego JCB Spec też właśnie już myślałem żeby zaślepić ten powrót tylko nie byłem pewien czy czegoś nie uszkodzę innego,jak pracowałem przednią łyżką np podnosiłem to na wolnych obrotach podnosiła ładnie, i jak lekko przy gazowałem to było słychać takie syczenie po prawej stronie tak jak by w tej kostce i szybkość ruchów odrazu widocznie zmalała i tylko zaślepiłem ten cienki z góry i nic nie dało ale spróbuje zrobić jak piszesz z tymi dwoma. Kolego herodek w mojej maszynie jest inaczej ja mam dwa zawory ale tylko na tylnym rozdzielaczu pierwsze modele z tymi trzema dżojstikami tak raczej miały, maiłem możliwość naprawiać JCB 4CX 2014r z dwoma dżojstikami i tam właśnie występują dwa zawory z przodu rozdzielacza trochę całkiem inny układ hydrauliki , pompa tłoczkowa i te sprawy. Dam znać czy coś pomogło

-- 09 Kwi 2018 21:34 --

Jeszcze jedno może to też coś z tym jest powiązane .Mam przełącznik od biegów 1,2,3 i A ( automat) w momencie gdy włączę na A to zapala mi się lampka na klawiszu od żółwia jak by był aktywny mimo że owego przycisku nie włączyłem , nie wiem czy to prawidłowo czy porostu coś z instalacją?

-- 10 Kwi 2018 21:11 --

Witam . Kolego JCB Spec zrobiłem jak mówiłeś zaślepiłem oba przewody powrót i ten cienki z góry maszyna jak z innej bajki ewidentnie problem tkwi własnie w tym miejscu. Teraz pytanie czy można tak pracować na zaślepionych przewodach czy nie? Teraz maszyna na wolnych obrotach ładnie szybko śmiga.Byłbym wdzięczny za podpowiedz. Z góry już ślicznie dziękuje.. :D

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Re: Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez dkunz » 11 Kwi 2018 09:29

Kolego te dwa cienkie przewody zaślepic? Prowadzą do tylnego i przedniego rozdzielacza. I od czego one są? Powrotny wąż już znalazłem :) pozdrawiam
Załączniki
IMG_20180411_090820_346.JPG

dkunz
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 17:33

Maszyna: JCB 3cX

Firma: aaa


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 11 Kwi 2018 16:42

Koleko dkunz ty masz inaczej chyba ale chodzi o to ze te dwa przewody u ciebie musza być połączone razem a zaslepiona kostka tam gdzie własnie wchodzą te przewody i jeden gruby przewód pod tą cewką po prawej stronie w górnym rogu jest pod nim przewód idący do przelewu po drugiej stronie i ja tam właśnie zaślepiłem bo ciężko przy kostce jets zaślepić byś musiał wykrecic tą
cewkę

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez dkunz » 11 Kwi 2018 17:18

A jak zaślepie sam przelew?

dkunz
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 17:33

Maszyna: JCB 3cX

Firma: aaa


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 11 Kwi 2018 21:37

nie wiem właśnie bo ja zaślepiałem same te cienkie i poprawy nie było a zaślepiłem oba jak mówił tu kolega JCB Spec i dziś
własnie pracowałem na maszynie na zaślepionych. Maszyna bez porównania wymiata jak nowa i to na 1000obr/min tylko tyle że zadusza motor jak np robię funkcje obracania prawo lewo, i jak dojdzie funkcja do końca. Kolega JCB Spec nie odpisuje ale teraz zastanawiam sie czy czasem nie podłączyć jak było i w tej kostce od dołu są dwie nakrętki , w środku po prawej jest grzybek z małą sprężynką jak patrze od przodu a po lewej jest taka dość spora sprężyna i czy czasem nie podłożyć podkładki pod tą sprężynę , być może sprężyna ma wine i za za szybko upuszcza ciśnienie

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez JCB Spec » 11 Kwi 2018 23:13

Czesć spokojnie można zaślepić ten powrót nic się niestanie sprawdziłem na kilku maszynach nawet po długiej eksploatacji (kilka lat) ale jeśli masz taką sytuacje to napisze coś więcej ten zawór to zawór zrzutowy nadmiaru oleju i zarazem zawór żółwia. To że ci dusi maszynę świadczy tylko o tym że masz zdrową pompę lub zbyt wysokie ciśnienie ustawione na rozdzielaczu lub silnik niema mocy ale pomijając to zawór posiada specyficzne sterowanie tzn przy pompie wtryskowej jest potencjometr który mierzy wychył cięgna gazu (to się kalibruje na podstawie obrotów silnika) po prostu na małych obrotach zrzuca olej do zbiornika często te sterowanie cewką coś niedomaga i tez są takie akcje.A ta kontrolka u ciebie tak ma być żeby wolna łyżka była podczas jazdy.Zbytnio nie mam czasu na pisanie ale jak są jakieś pytania to odpowiem na pewno
Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę

JCB Spec
Nowicjusz

Maszyna: JCB

Firma: prywaciarz


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 12 Kwi 2018 16:17

Kolego czy moge zrobić tak ze podłącze jak było i pod ta sprężyne podłoże podkładke tak zeby bardziej zamykała ten przelew pooze cos?

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez dkunz » 12 Kwi 2018 16:28

Kod: Zaznacz wszystko
JCB SPEC
Udało się maszyna śmiga jak ta lala :) przód jeszcze trochę wolno ale i tak jest lepiej. :) masz u mnie piwko :) silnik tylko przygasa na krancowych funkcjach Maks w lewo lub w prawo Góra i dół. Ale to raczej za wysokie ciśnienia mam i jakie powinno być ciśnienie?

-- 12 Kwi 2018 17:28 --

Kolego ja też podlozylem podkładki ale efektu u mnie nie dało. Musi być suwak lub obudowa wytarta w tej kostce

dkunz
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 17:33

Maszyna: JCB 3cX

Firma: aaa


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez opi93 » 12 Kwi 2018 23:01

Dzięki za info bo własnie zamierzałem iść rozbierać i podkładać podkładki spróbuje jeszcze zawór przelewowy popuścić może to coś da . Koledze JCB Spec należy sie bardzo wieli '' Jack " za tą informacje , bo raczej wiele osób miało z tym problem

-- 12 Kwi 2018 22:01 --

Kolego dkunz moja kopareczka śmiga jak szalona wystarczyło popuścić zawór przelewowy i teraz nie za dusza maszyny podczas ruchów prawo lewo. Widocznie jak była stara pompa to ktoś podciągał przelew aby poprawić szybkość ruchów teraz obecnie mam nową i jest ok . Chciałbym podziękować wszystkim którzy udzielali sie w tym poście za rozwiązanie problemu :faja: :ok:

opi93
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Kwi 2018 23:03

Maszyna: JCB 4CX 2004r Perkins

Firma: Własna firma


Wolna hydraulika JCB z 3 dżojstikami hydraulicznymi

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Kwi 2018 23:14

To dajesz pochwałę kto według ciebie zasługuje na podziękowanie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej