wibako

Jak odkręcić dach ?

Jak odkręcić dach ?

Postprzez gruszon18 » 09 Kwi 2018 17:18

Marka i model maszyny: 4CX
Rok produkcji: 2002

NO szybka piłka Panowie.. Muszę się dobrać do anteny bo mi radio szumi cholernie, a najwyraźniej dach trzyma się więcej niż tylko na 4 śrubach w rogach kabiny.. Odkręciłem podsufitkę przy przedniej szybie (tu gdzie są głośniki) i tam pionowo dwie śruby w rogach, i dwie po rogach z tyłu, ale nadal nie mogłem poderwać dachu.. Nie chce zaraz jak tuman czegoś połamać, a że nie mam czasu by stanąć i cały dzień się z tym bawić, chce się za to szybko i sprawnie zabrać bo to mam możliwość zrobić jedynie w między czasie.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Jak odkręcić dach ?

Postprzez Kamal » 28 Kwi 2018 19:20

A sprawdź chociaż miernikiem przejść przewodu antenowego. Poza tym co za problem. Demontujes stara antenę i na to miejsce nowa.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Jak odkręcić dach ?

Postprzez gruszon18 » 28 Kwi 2018 22:48

Choćby taki problem że urwał się kabel antenowy przy samej antenie, więc nie było sensu sprawdzac nic jedynie odkręcić dach by móc odkręcić starą antenę i założyć nową. A nie dało się tego zrobić z bez odkrecenia i podniesienia dachu, no chyba że ktoś jest jemioł i by dezelowal dach.. A miałem problem z odkreceniem bo jest 6 śrub a nie 4.. Z czego dwie były ukryte pod podsufitka..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Jak odkręcić dach ?

Postprzez scuaz » 16 Maj 2018 06:17

coś z tymi antenami jest słabo
już w drugim jcb mam tylko lokalne stacje
kabel oryginalnie idzie środkowym słupkiem?

scuaz
Operator

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Jak odkręcić dach ?

Postprzez Jarewa » 16 Maj 2018 08:47

Moja z 2008r też miała uszkodzony kabel od nowości. Tak idzie środkowym slupkiem ale ja nie zdejmowalem dachu bo szło zrobić bez zdjęcia.

-- 16 Maj 2018, o 07:47 --

Moja z 2008r też miała uszkodzony kabel od nowości. Tak idzie środkowym slupkiem ale ja nie zdejmowalem dachu bo szło zrobić bez zdjęcia.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Jak odkręcić dach ?

Postprzez gruszon18 » 16 Maj 2018 15:31

NO u mnie się trzeba było dobrać żeby odkręcić samą antenkę bo inaczej bym musiał wyrwać śrubę od anteny z dachu, a jak przy montować drugą ? Kabel antenowy miałem cały. Ale z odbiorem stacji faktycznie jest nie halo, bo zakupiłem antenę taką na nadszybie co można przykleić, ona ma możliwość podłączenia pod plus aby wzmocnić sygnał, ale mimo wszytko kiepścizna. Wymieniłem radio, jest trochę lepiej ale dalej przerywa taki Vox którego najchętniej słucham. Całe szczęście przerywa jedynie w trasie, w pracy jako tako odbiera ;d

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Jak odkręcić dach ?

Postprzez Jarewa » 16 Maj 2018 15:37

Radio też się liczy nie każde radio dobrze odbiera radia też się dziela na budrzetowki i średnia i wysoką półka. A cena odbija się na jakości. Jak i odbiór

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Jak odkręcić dach ?

Postprzez scuaz » 16 Maj 2018 16:15

niby tak , pinner na antenie w kabinie odbiera a na fabrycznej juz nie

scuaz
Operator

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Jak odkręcić dach ?

Postprzez Jarewa » 16 Maj 2018 20:10

Chinczk już wszystko podrabia od układów po tranzystor jak i rezystor i kondensator i masa wszelakich cześć elektronicznych, fakt tanio to jest ale odbija się na jakości niektóre już od nowości nie działają a jak działają to nie trzymają parametrów, ciężko z takich elementów zbudować wysoko sprawną głowice FM bo to nierealne. A producenci radyjek markowych od dawna poszli po rozum do głowy po co chińczyk ma robić im konkrecję tanich radyjek ja też może zrobić sam z najtańszych części. Dlatego marka tu nie odgrywa ważnej już roli.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej