wibako

Tylni most hamulce

Tylni most hamulce

Postprzez Topsecret » 07 Maj 2018 23:00

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 2001

Witam, mam dość konkretny problem. Odebrałem dzisiaj maszynę od mechanika: zdjęty był cały most bo robione były hamulce. Cały komplet olej od razy w moście wymieniony. I tu mam pytanie. Dlaczego hamulec jest twardy? Jeździłem innymi maszynami i wszędzie hamulec miękki jak w samochodzie wchodził a u mnie twardy. M dodatkowo przy ostrym hamowaniu słychać odgłosy trzasku jak metal o metal czy o blachę jak by na sucho. Co dalej z tym robić ? Mechanik twierdzi ze tak ma być...

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Reklama

simmet

Tylni most hamulce

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Maj 2018 23:13

Olej dobry w moście?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Tylni most hamulce

Postprzez Jarewa » 08 Maj 2018 05:56

Sprawdź serwa hamulca

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Tylni most hamulce

Postprzez gruszon18 » 08 Maj 2018 21:42

A płyn jaki wlany ? Bo np na żadnym Dot nie będą chodzić pompy hamulcowe, bo ten płyn stosowany w Jcb jest o wiele rzadszy.. Znajomy wlał dot 3 do 3cx to nie dość że zrobiła się zupa w zbiorniczku to jeszcze później przy rozbieraniu pompy każdy jeden oring był rozerwany

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Tylni most hamulce

Postprzez Topsecret » 12 Maj 2018 15:51

Mechanik twierdzi ze wszystko jest jak należy i ze przy hamowaniu może słychać tarcie metal o metal bo się docierają. Po 3 godzinach pracy juz wogole nie ma hamulcy muszę mocno wciskać pedał żeby wogole trochę zahamować Ekspertem nie jestem ale normalnie naciskając pedal koparka powinna hamować jak samochód . Wdał powinien lekko się naciskać a u mnie po 3h noga boli od mocnego naciskania... mechanik wymienił podobno wszystko. Most zalany nowym olejem. Maszyna 2001 jcb 3cx jeździłem maszyna z 2003 roku to gdy wcisnąłem hamulec prawie wypadłem przez szybę...
Co radzicie? Może ktos z was znajduje się blisko mnie; miejscowość Nierada obok Częstochowy i podjedzie i nią się przejedzie i powie co mechanik zwalił . Oczywiście nie za darmo.

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Re: Tylni most hamulce

Postprzez gruszon18 » 12 Maj 2018 17:01

Jak dla mnie to twardy pedał to dlatego że zły plyn jest wlany, a to docieranie całe to wątpię że to tak ma być, mokre hamulce są w JCb więc powinny pracować bez żadnych hałasów tego typu

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Tylni most hamulce

Postprzez Topsecret » 12 Maj 2018 20:34

Teraz po pracy zajrzałem pod spod.. i widzę ze olej kapie z mostu od góry po 5 minutach była już duża plama. Wykonałem tel do mechanika powiedział ze może za dużo wlał.. jak tu jechać nią do pracy. Od góry w moście jest taki otwór na głębokość z 5cm bez śruby może być to? Wymienione również Łotyszka na kole i nadal się poci.. most po 5 minutek gdy pod niosłem się na łapach i jazda dobprzodu i hamulec byl tak gorący ze nie dało się go dotknac

Topsecret
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 21:31

Tylni most hamulce

Postprzez scuaz » 12 Maj 2018 21:36

Po koleji , bo masz pare problemów
twardy pedał - serwa do sprawdzenia , może nie spią węży z podciśnieniem
trzeszczenie -olej musi spełniać normy jcb ( już słyszałem pare trzeszczących mostów przy hamowaniu zalanych hipolem)
ciepły most-dobrze złozony bedzie się grzał do tego stopnia że po deszczu jak przylecisz maszyna na bazę to powinien być suchy
mechanik-zna się na jcb czy mechanik od traktorów?

scuaz
Operator

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Tylni most hamulce

Postprzez Jarewa » 13 Maj 2018 10:52

Topsecret napisał(a):Teraz po pracy zajrzałem pod spod.. i widzę ze olej kapie z mostu od góry po 5 minutach była już duża plama. Wykonałem tel do mechanika powiedział ze może za dużo wlał.. jak tu jechać nią do pracy. Od góry w moście jest taki otwór na głębokość z 5cm bez śruby może być to?


Tam powinien byc odpowietrznik/separator, jak go nie masz to nie dziwota że olej leje.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Tylni most hamulce

Postprzez andrew8 » 23 Maj 2018 07:13

Na górze mostu powinien być odpowietrznik.
Trzaski z układu to prawdopodobnie nieodpowiedni olej, normalna sprawa.

Jaki olej wlany do zbiorniczka? Hamulce dobrze odpowietrzone?
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej