wibako

Schemat elektryczny, brak stopu

Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez gruszon18 » 10 Maj 2018 21:39

Marka i model maszyny: 4CX Super
Rok produkcji: 2002

Poszukuję schematu układu elektrycznego do 4cx. Nie działa mi światło stopu i w sumie to sprawdzałem bezpieczniki żarówki i czujnik, przekladalem wszystko z innej maszyny i moje były sprawne a u mnie te drugie nie działały. Podałem plus na czujnik i myślałem że w ten sposób ogarnę stop. Podejrzewam że mógł gdzies kabel się przerwać ale jeszcze chce się zorientować czy w mojej maszynie jest coś takiego jak dołączanie hamowania przedniej osi bo obecnie hamuje tylko tylnia a przód gdy sam złącze 4wd

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez Jarewa » 10 Maj 2018 22:09

4CX ma na stałe o tym co piszesz
gruszon18 napisał(a):chce się zorientować czy w mojej maszynie jest coś takiego jak dołączanie hamowania przedniej osi


Tylko 3CX miały wybór ale nie te na równych kołach.

Czujnik stopu zwiera masę na załączenie przekaźnika (cewka), a nic nie mówisz że coś "pyka" a jak nie pyka to znaczy nie działa przekaźnik (od świateł stopu jak i załączenie przedniego napędu) wiec musiał byś sprawdzić bezpiecznik B6 który zasila cewkę przekaźnika a włącznik stopu podaje masę na cewkę przekaźnika kable 126-plus,877- masa po właczniku stopu po drodze nic nie ma. Jak prąd jest masa załączana to może uwalony przekaźnik.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez gruszon18 » 11 Maj 2018 15:40

Nie mówie że oszukałeś ale okazuje się że jednak jest dołączanie hamowania przedniego mostu .. Wymieniłem przekaźnik od hamulców i nagle mi spaliło bezpiecznik. Ale włożyłem drugi i przy hamowaniu zaczął przód "miauczeć" to znaczy że przód się załącza, dodatkowo czuć że maszyna przy hamowaniu lepiej zwalnia. Może zwyczajnie dlatego że moja maszyna to 4cx super, i dlatego jest to dołączanie.

Ale tak dodatkowo powiem, że nadal nie udało mi się zlokalizować przyczyny braku świateł stopu ;/

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez dawidg2 » 11 Maj 2018 16:31

Jak nacisniesz stop to sie załącza 4x4 i przez hamowanie tylniego mostu gdzie sa hamulce poprzez naped hamuje przód. Tak samo mialem w teleskopie tylko odwrotnie było przedni most miał hamulce jak się wyłączyło 4x4 to ciągnął przód.

Przy naciśnięciu hamulca musi być słychać przekaźnik.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez Jarewa » 11 Maj 2018 19:36

gruszon18 napisał(a):Nie mówie że oszukałeś ale okazuje się że jednak jest dołączanie hamowania przedniego mostu

Przecież pisałem ze masz na stałe ta funkcje.

Jeżeli już działa przekaźnik, sprawdź bezpiecznik A8 czy chociasz dochodzi tam prąd.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez gruszon18 » 18 Maj 2018 12:46

Dobra Panowie. Sytuacja ma się tak. Działa hamowanie przedniej osi, co cieszy mnie niezmiernie. Ale mam nadal kłopot ze światłem stopu. Pali mi bezpiecznik ciągle. I sytuacja ma się tak że do momentu aż nie spali bezpiecznik stop mam w prawej lampie ale świeci też kierunek. W lewej lampie nie ma stopu. Że ze mnie elektryk słaby to udaje się po poradę do was.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Schemat elektryczny, brak stopu

Postprzez dawidg2 » 18 Maj 2018 12:52

Wiązka do sprawdzenia. Zobacz przy lampie czy się coś nie poknocilo.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej