Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Hamulce

18 Maj 2018 22:35

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 200
Numer seryjny: vin sli4cxfs6e0968042

Witam
Wymieniłem olej w mostach i zaczęły się cyrki. Hamulce są ale praktycznie łapią przy samej podłodze. Olej nie był oryginalny JCB tylko firmy FUCHS ale tej samej specyfikacji. Był osobny olej do przedniego a inny do tylnego mostu. Czy przez to mogły zacząć się problemy z hamulcami. Tarczki hamulca też zaczęły skrzypieć :( Jakiej specyfikacji olej polecacie?
Dzięki i pozdrawiam.

Re: Hamulce

19 Maj 2018 07:20

polecamy i zalecamy tylko oryginalny.

Hamulce

19 Maj 2018 11:49

Hej
To myślisz jak wymienię olej na oryginał to piszczenie ustanie a pedał nie będzie wpadać w podłogę - czy to już raczej hamulce się kończą??

Hamulce

19 Maj 2018 13:58

Mogło się stać coś takiego że przez wlanie nie odpowiedniego oleju tarczki mogły np stracić swoją przyczepność i zrobiły się śliskie. Mogło się też stać coś takiego że przez inne właściwości oleju okładziny się odczepily. A może zwyczajnie się zuzyly tarczki.

Hamulce

20 Maj 2018 06:55

skrzypienie to ewidentnie źle dobrany olej , kiedyś lałem zamiennik z schela i było ok
niski pedał to według mnie kolejny problem , pamiętaj żebyś przypadkiem płynu hamulcowego DOT nie dolał

Hamulce

20 Maj 2018 21:38

ok sprawdzę a jaki płyn do hamulców jak nie DOT??

Hamulce

20 Maj 2018 23:39

Np taki http://www.hydroczesci.pl/sklep/uklad-h ... -0501.html

Hamulce

21 Maj 2018 23:53

Jaki olej FUCHSa wlałeś?

Re: Hamulce

22 Maj 2018 14:50

mechanior napisał(a):Jaki olej FUCHSa wlałeś?

most przedni titan utto t04 sae 30 w
most tyl titan utto t04 sae 10 w
skrzynia titan utto t04 sae 10 w

Re: Hamulce

22 Maj 2018 20:41

A co to za normy??? do jcb API4 API5 do tylnego z dodatkiem LSD.

Hamulce

26 Maj 2018 01:48

Naprawdę nie wiesz co to olej UTTO?
A co to jest API4 API5? Gdzie to znalazłeś ??

Re: Hamulce

26 Maj 2018 10:59

Wiesz dobrze o co mi chodzi normy sae to normy amerykańskie, Niestety jcb jest produkowane w europie wiec ma normy europejskie.

Nie uważasz że wlanie sae10W,30W zamiast api gl4/5 75W90 to strzał w kolano? i on się dziwi że mu to trzeszczy??? dobrze że wody nie zalał zamiast oleju.

Hamulce

29 Maj 2018 17:35

Rozumiem oszczędności ale ile na takim oleju się zaoszczędzi? Pozorne oszczędności potem kończą się właśnie tak. Kup oryginał, wlej i potem ewentualnie jak dalej jest tak samo rozbieraj i szukaj przyczyny.

Re: Hamulce

29 Maj 2018 18:47

Ja zacytuje "gruszon18" pierw niech obduka co się stało hamulcowi bo bez sensu wlewać jak nie naprawi hamulca bo przyczyna może tkwić w moście wiec bez rozbiórki sie nie obejdzie wiec bezsensu wlewać. A inny olej hamulca nie naprawi. Chyba ze zamiast oleju do zbiorniczka wyrównawczego hamulca wlał inne jakieś "cudo"

Re: Hamulce

04 Cze 2018 18:39

Marcin1986 napisał(a):Rozumiem oszczędności ale ile na takim oleju się zaoszczędzi? Pozorne oszczędności potem kończą się właśnie tak. Kup oryginał, wlej i potem ewentualnie jak dalej jest tak samo rozbieraj i szukaj przyczyny.


Zadzwoniłem do polecanej hurtowni i oni mi właśnie zapodali taki olej - tu nie chodzi o koszty. Chciałem żeby to było dobrze zrobione a nie wracać do tematu za miesiąc.


Jarewa napisał(a):Ja zacytuje "gruszon18" pierw niech obduka co się stało hamulcowi bo bez sensu wlewać jak nie naprawi hamulca bo przyczyna może tkwić w moście wiec bez rozbiórki sie nie obejdzie wiec bezsensu wlewać. A inny olej hamulca nie naprawi. Chyba ze zamiast oleju do zbiorniczka wyrównawczego hamulca wlał inne jakieś "cudo"

Przed zalaniem oleju nic nie skrzypiało. Do zbiorniczka nic nie wlewałem.

Re: Hamulce

04 Cze 2018 19:56

To samo bym zrobił z płynem hamulcowym. Zadzwoniłem do hurtowni za płynem. I mówię że takie i takie oznaczenie. Gościu mówi, mamy ale o oznaczeniu takim i takim ale to to samo. Dobrze ze jakoś gościu obok tego sprzedawcy zapytał do czego ten płyn bo pewnie bym kupił i byłby kisiel
Wyślij odpowiedź