Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

13 Cze 2018 22:28

Marka i model maszyny: JCB 3CX Super
Rok produkcji: 2005

Panowie podpowiedzcie, które konkretnie elementy są odpowiedzialne za działanie funkcji wspomagania hamowania na 4 biegu po przez załączanie przedniego napędu, oraz, automatyczne rozłączanie przedniego napędu po włączeniu 4 biegu.
Chce całkowicie odłączyć te ustrojstwa. Skrzynia powershift, więc nie mam pokrętła przy kierownicy, wszystko dzieje się z automatu.

Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

13 Cze 2018 22:38

Gonzalez napisał(a):automatyczne rozłączanie przedniego napędu po włączeniu 4 biegu.

a jest takie coś? W teleskopie tego nie było, pędził i na 6 biegu z włączonymi oba mostami.

Od włączenia 4x4 masz przekaźnik który się załącza jak naciśniesz hamulec. Powinny być chyba dwa wyłączniki nad pedałem.

Re: Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

14 Cze 2018 10:03

A mogę wiedzieć czemu się skłaniasz ku czemuś takiemu? To raczej pogorszy hamowanie. U mnie w 4cx jak nie działał przód przy hamowaniu to miałem trzy sytuacje niebezpieczne przy czym ostatni raz skończył się w rowie.. Hamowanie jest o wiele gorsze a przedni most jest faktycznie tym co podnosi skuteczność hamowania..

Re: Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

14 Cze 2018 13:45

Kup sobie pokrętło jak w site wtyczka wisi a będziesz miał wybór i podejrzewam że w tej wtyczce wystarczy wyciągnąć mostki z diodami. Osobiście nigdy nie używam do hamowania przedniego napędu mimo że moja zapierdala po ulicach.,

Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

14 Cze 2018 18:05

Które z przekaźników odpowiedzialne są za włączanie i wyłączanie przedniego napędu, oraz automatyczne włączanie napędy podczas hamowania na 4 biegu ? Image

Re: Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

14 Cze 2018 22:40

Nie ma takiego, musisz usunąć diodę między 933 a 854. Wyciągnięcie przekaźnika czy kabla z włącznika spowoduje całkowity brak przedniego napędu.. Ale jest jeszcze opcja czy czasem nie posiadasz TORQUELOCK? bo jak tak to tym zajmuje się sterownik skrzyni. Bo w przypadku skrzyń 6 biegowych i z TORQUELOCK przednim napędem steruje sterownik i jest inna bajka.

Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

15 Cze 2018 02:07

a z pod pokrywy c nr 10 nie odpowiada za dołączanie napędu?

Re: Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

15 Cze 2018 11:11

[quote="Jarewa"] Nie posiadam torquelock, usunąć diodę między 933 a 854, czyli ? :) Rozumiem, ze wtedy nie będzie załączał się napęd przy hamowaniu na 4 biegu ?

Hamowanie przednim napędem na 4 biegu

15 Cze 2018 17:17

Te numery to numery kabli jak widziałeś instalacje każdy kabelek jest numerowany co ileś tam. 933- to kabel plus po przekaźniku na światła hamulca a 854- to obwód przedniego napędu u ciebie włącznik przedniego napędu pin 5 a przekaźnik nr 6 te dwa obwody są połączone diodą wystarczy że ja usuniesz a-
Gonzalez napisał(a):Rozumiem, ze wtedy nie będzie załączał się napęd przy hamowaniu na 4 biegu ?
będzie to co oczekujesz. Niestety do tej operacji musisz sciągnąć cały przedni pulpit. Podejrzewam a nie jestem pewny znajdziesz po prawej kilka wtyczek z mostkami diodowymi pewnie to będzie któryś mostek znasz numeracje kabli to powinieneś dojść która dioda.
Wyślij odpowiedź