wibako

Opadające siłowniki w ładowarce teleskopowej

Opadające siłowniki w ładowarce teleskopowej

Postprzez budremex » 13 Lip 2018 15:10

Marka i model maszyny: JCB 535-140
Rok produkcji: 2005
Numer seryjny: SLP5AKKG5E1186100

Dzień dobry. Czy zetknął się któryś z kolegów z opadającymi siłownikami. Sytuacja wygląda tak, że po zaparkowaniu maszyny na równym podłożu z wyciągniętym teleskopem do góry, po krótkim czasie słychać stukanie teleskopu tj. pod wpływem ciężaru teleskop opada powoli tak, że po 3 dniach teleskop potrafi opaść nawet o metr. To samo mam z siłownikiem, który przechyla ładowarkę w prawo i lewo. Gdy maszyna dłużej postoi samoistnie pod wpływem swojego ciężaru przechyla się.

Maszyna na siłownikach ma zawory przeciążeniowe, które powinny zamykać się i nie dopuszczać do przelewania się oleju hydraulicznego i opadania ramion. Według mnie należałoby wymienić zawory na siłownikach na nowe. Może jednak ktoś z was miał podobny problem? Może ktoś ma też jakiś inny pomysł usunięcia tej "awarii"?

Z tego co patrzyłem ładowarka ma 2 zawory do siłownika wysuwającego i cofającego ramię, zawór na siłowniku podnoszącego ramię do góry, i zawór na siłowniku pochylającego maszynę na boki. Do tego zastanawiam się czy jest zawór, który powoduje usztywnienie na wprost dwóch tylnych kół do jazdy po drodze, bo zauważyłem, że pod wpływem obciążenia maszyna zmienia lekko kont kół tylnych tak, że po kilku km nie ma dobrej zbieżności. Proszę o potwierdzenie mojej diagnozy, bądź o padanie jakiś innych swoich uwag. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Reklama

simmet

Opadające siłowniki w ładowarce teleskopowej

Postprzez dawidg2 » 13 Lip 2018 15:27

Mogą same uszczelnienia siłowników przepuszczać wewnątrz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Opadające siłowniki w ładowarce teleskopowej

Postprzez budremex » 13 Lip 2018 16:02

Dziękuję za uwagę, zostawię tak jak jest. Szkoda byłoby wydać kilka tys. na nowe zaworki, gdyby usterka miała nadal pozostać.

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Re: Opadające siłowniki w ładowarce teleskopowej

Postprzez Michal_1 » 13 Lip 2018 21:57

Co do opadania to tak jak kolega pisze odnośnie uszczelnień siłownika albo zamków które masz zamontowane na każdym z tych siłowników, co do rozjeżdżania się kół osi przedniej lub tylnej to nieszczelność w siłownikach skrętu na przednim lub tylnym moście.
Co do zamka hydraulicznego to dzisiaj wymieniałem taki w maszynie jcb 535-125 11r tylkoze w siłowniku od poziomowania wideł, jest taki sam jak od siłownika podnoszenia, na boku tego zaworu masz wytrasowany numer ja kupowałem w firmie BIBUS MENOS
690 zł netto

Michal_1
Pomocnik operatora

Maszyna: Merlo Roto 38.16
Merlo Panoramic 40.16
Merlo Roto 33.16

Firma: Usługowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej