wibako

JCB 4CX - zewnętrzne gniazdo - brak prądu

JCB 4CX - zewnętrzne gniazdo - brak prądu

Postprzez rex87 » 26 Lip 2018 09:01

Witam,
Panowie mam taki problem. Mam koparkę JCB 4CX (2017). Oprócz światła ostrzegawczego na dachu mam dodatkowe światło ostrzegawcze (koguta) podpięte do tylnego zewnętrznego gniazda które znajduje się pod szybą. Ostatnio pracownikowi wysiadło oświetlenie ostrzegawcze zarówno to na dachu, jak i ostrzegawcze tylne i oświetlenie w kabinie. Okazało się że tylne oświetlenie ostrzegawcze się zatarło i spowodowało przepalenie bezpiecznika C3 (obrotowe światło ostrzegawcze, oświetlenie wnętrza (10A)) No i po wymianie bezpiecznika działa wszystko oprócz tego tylnego światła obrotowego ostrzegawczego. Światło zostało naprawione i po podłączeniu do gniazda znajdującego się na dachu działa normalnie a nie działa tylko po podłączeniu do tylnego. Moje pytanie jest czy jest jeszcze jakiś inny bezpiecznik odpowiadający za tylne gniazdo? wygląda na to ze nie ma w nim napięcia. Z góry dziękuję.

rex87
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Lip 2018 08:34

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ZDP


Reklama

simmet

Re: JCB 4CX - zewnętrzne gniazdo - brak prądu

Postprzez Jarewa » 26 Lip 2018 10:20

Te pod szyba to nie do koguta prąd tam jest dopiero po światlach postojowych wtyczka służy tylko do dodatkowego światła ostrzegawcze ale nie koguta.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 4CX - zewnętrzne gniazdo - brak prądu

Postprzez rex87 » 26 Lip 2018 10:44

czyli rozumiem że nie można koguta podłączać do tego gniazda? ale jak wytłumaczyć że działał rok czasu po 8 godzin dziennie? a teraz nie chce ruszyć tak jakby nie było w nim prądu, bo po podłączeniu do gniazda na dachu działa normalnie

rex87
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Lip 2018 08:34

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ZDP


Re: JCB 4CX - zewnętrzne gniazdo - brak prądu

Postprzez Jarewa » 26 Lip 2018 19:39

Żalezy jaki kogut jak tradycyjny na halogenie 55W to będzie uszkadzać włącznik świateł jak led to spokojnie można podłączać. Te gniazdko zrobili do oświetlania dodatkowym czerwonym światełkiem 10W coś z tyłu (obrysówka itd.) Dziwie się ze wcześniej nie zwróciłeś uwagi ze tam prąd pojawia sie dopiero po pozycyjnym, i nie ma nic wspólnego z włącznikiem koguta.

Masz od nowości maszynę?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

JCB 4CX - zewnętrzne gniazdo - brak prądu

Postprzez scuaz » 26 Lip 2018 21:05

może nikt nie zwrócił uwagi że maszyna pracowała na światłach i działał kogut, a teraz próby przeprowadzacie na wyłączonych światłach pozycyjnych

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej