wibako

jcb tlt t35 brak wspomagania

jcb tlt t35 brak wspomagania

Postprzez tomasz.nowak.79 » 18 Wrz 2018 17:34

Witam. mam pytanie czy może mi ktoś powiedzieć jakie powinno być ciśnienie na pompie do wspomagania w wózku teleskopowym TLT T 35?
Moje pomiary są następujące:
1. wolne obroty - 10 bar
2. wolne obroty (kręcę kierownicą) - 50 bar
3. obroty pełne (pedał w podłogę + kręcę kierownicą) - 150 bar.

Pomiar dokonywany na ciepłym oleju oraz manometr wkręcony na zasilaniu orbitrola

czy możecie wskazać czy jest to pompa czy orbitrol. zaznaczam że gdy olej jest zimny to przez chwilę jest wspomaganie (oczywiście bez obciążenia), gdy olej się rozgrzeje natychmiast brak wspomagania)

tomasz.nowak.79
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 03 Sie 2018 10:18

Maszyna: volvo ec 360

Firma: n-cor


Reklama

simmet

Re: jcb tlt t35 brak wspomagania

Postprzez gruszon18 » 20 Wrz 2018 06:21

Takiej maszyny na żywo nigdy nie widziałem. Ale zakładam że jest w niej pompa zębata, więc przy zmianie obrotów zmienia się również ciśnienie w układzie. To normalne. I wydaje mi się że z pompa ok skoro takie wyniki pomiarów masz. Natomiast problem może być w siłowniku skrętu który może przepuszczać wewnętrznie ale generalnie jestem za tym że winny jest orbitrol. W mojej firmie mamy ostroweczka, siłownik i pompa są nowe a orbitrol stary. I po wymianie dwóch pierwszych nadal jest tak jak było, nie dość że się jeździ po całej szosie to jeszcze żeby skręcić do oporu na miejscu trzeba z 5-6 obrotów kierownicy gdzie normalnie powinno być 2,5 obroty max 3

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej