wibako

Regeneracja młota hydraulicznego

Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 30 Paź 2018 18:08

Witam! Mam na stanie młot do 4cxa. Ale wydać że już swoje ma za sobą, dłuto ma spory luz,jest już zaokrąglone i faktycznie lanego betonu rozbić już nie daje rady, ale np tam mur ceglany jeszcze rozbić tym idzie, wieńce naprawdę ciężko. Chciałbym przez zimę coś z tym faktem zrobić bo kupno nowego to kwota rzędu 20tys zł a na to nie ma co liczyć. Faktycznie o tym młocie nie wiem nic, bo ani nie zauważyłem, danych tabliczek ani wybitych numerów.. Zdjęcia dodam jutro bo zostawiłem firmowy telefon w pracy. Temat ogólnie zakładam by się zorientować czy w ogóle coś takiego jak regeneracja się robi i czy jest możliwość zrobić to samemu no i przede wszystkim chodzic też będzie o identyfikację młota bo ten młot podobno zakupiony został razem z maszyna( a maszyna była w 5 krajach Europy) Może ktoś podpowie gdzie szukać jakichś tabliczek znamionowych?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez Jarewa » 30 Paź 2018 19:37

Większość nie ma tabliczek wygląd i producent.

No i jeżeli tuleja wyjeb... i coś tam dochodzi czasem trzeba przemyśleć o regeneracji bo to koszt 2/3 nowego. A technologia idzie do przodu wiec mało opłacalne jest remontowanie.

Ostatnio swojego naprawiałem uszkodzone 3 szpilki główne do tego doszły tylko uszczelniacze i 1/4 ceny młotka się zrobiła. Po zrobieniu to już nie ten sam młotek co kiedyś nowy mimo że już 8lat ma.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 31 Paź 2018 16:06

Wiesz, w mojej firmie często kalkulacja logiczna nie ma bytu. Mianowicie szef nie przekalkuluje sobie tego tak jak Ty zrobiłeś, bo nawet nie kalkulował nic przy zakupie samej koparki bo chciał jak najtaniej etc etc i remont maszyny wychodzi mu lepiej niż np sprzedaż tej i kupno "sprawniejszej" więc jak pewnie się domyślasz i w tym przypadku remont jedynie wchodzi w drogę. Dodatkowo teraz wybory, wójt się może zmienić a więc współudziałowiec całego przedsiębiorstwa i to też może mieć wpływ finansowy. Jutro porobię kilka zdjęć i może w taki sposób coś jeszcze ustalimy

-- 31 Paź 2018 15:06 --

Także zrobiłem jakieś tam zdjęcia poglądowe, może komuś się kiedyś takie coś o oczy obiło ;D
Image
Image
Image

Także tak to wygląda urządzonko . I uważam że jest okropnie wypracowane, bo wcale nie ma takiej siły uderzenia jakiej można by oczekiwać. Ciężko blok betonu odkruszyć

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez Jarewa » 31 Paź 2018 18:17

Nic dziwnego że nie kuje przecież to jest do minikoparki do drobnych robót. Ile ma 100kg??

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 31 Paź 2018 21:16

Raczej nie jest do mini koparki.. Może się wydaje mały, bo tak wygląda na zdjęciach, ale mały nie jest.. Waży minimum ze 400 kg bo ręcznie go ruszyć nie można..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez scuaz » 31 Paź 2018 21:39

raczej 400 nie waży , zobacz na węże zrób fote jaka masz instalacje lini młota

scuaz
Operator

  • Posty: 368
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez Jarewa » 31 Paź 2018 23:18

Brałem wzorcowo pod uwagę też łyżkę co do wielkości. Nie wydaje mi się by miał ponad 1000J bo byś nie miał tego szpica już dawno na grocie.

Zmierz jeszcze średnicę grota w najgrubszym miejscu. Znając wagę zwęziło by bardzo poszukiwania.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 04 Kwi 2019 14:46

Zapomniałem o tym temacie.. Zmierzylem grot. W najgrubszym miejscu ma 64mm.. Muszę się w końcu wziąć za ten młot.. Bo nowego raczej nie kupią xd

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej