wibako

Co chcielibyście zmienić w JCB

Co chcielibyście zmienić w JCB

Postprzez Nazar » 03 Paź 2006 09:15

Chciałbym się od Was dowiedzieć, co wg Was warto by poprawić w maszynach (głównie w koparko ładowarkach) JCB, a także, co można poprawić w Waszym odczuciu w działaniu firmy Interhandler?

Czekam na konstruktywne wnioski :D

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Reklama

simmet

Postprzez agil » 03 Paź 2006 18:18

Ja moglbym cala litanie ale tak co mnie osobiscie bardzo neka to:

1. wieksze podpory z tylu i ich slizgino i
2. wysprzegalanie pompy co moze latem nie ma wielkich problemow ale w zimie jest juz roznie
3. zeby angole wkoncu doszly do tego i nie ustawiali tych dzojstikow z tylu po skosie tylko normalnie jak w kazdej kop-lad (wiem ze to moment przestawic ale chodzi o fakt)

Jak mi sie cos przypomni dopisze.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Jarewa » 03 Paź 2006 20:17

ustawienia tych dzojstikow mi pasuje i sie jakos dobrze plynnie pracuje ze nie mam zastzrezen...
1 masywniejszy przedni most
2 wiekszy ciezar nosny (ladunkowy) przedniej lyzki chodzi mi dokladnie zeby widlami mozna bylo brac spokojnie conajmniej 2t
3 nie podoba mi sie siedzenie jakies takie nie wygodne gdyby moze gdyby bylo jeszce wysze oparcie
4 wykonczenie w srodku mi sie nie podoba co prawda czrny plastik ale jest pokryty jakas warstwa cienka ktora latwo uszkodzic i sie wyciera zbyt szybko podloga mi sie tez nie podoba zbyt szybko sie wyciera powini pomyslec o pokryciu metalem choc w niektoruch miejscach takim jak przy stopniach
5 nie podobaja mi sie polozenie nie ktorych wezy gomowych (ocieraja o silownik)

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2803
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez SITEMASTER » 06 Paź 2006 20:04

1. Tapicerka powinna być mniej chropowata, łatwiej by było utrzymać ją w czystości, a tak znać każdy kłębek kurzu.
2. Większa nośność wideł
3. Fotel powinien być całkowicie rozkładany. Nie można się tam wyspać. I powinni dawać zagłowki w standardzie.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Nazar » 07 Paź 2006 15:12

Sitemaster - narzekanie na serwis nic nie da - nie ma idealnej firmy z idealnym serwisem :lol:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez Sir Anthony Bamford » 07 Paź 2006 18:36

SITEMASTER napisał(a):otel powinien być całkowicie rozkładany. Nie można się tam wyspać. I powinni dawać zagłowki w standardzie.

zgadzam się z tobą

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez SITEMASTER » 08 Paź 2006 11:54

Nazar napisał(a):Sitemaster - narzekanie na serwis nic nie da - nie ma idealnej firmy z idealnym serwisem :lol:

Jedynym ratunkiem pozostaje telefon do Torunia.
Kolega, który nie mógł się doczekać, aż serwis przyjedzie do awarii zadzwonił w końcu do Dyrekcji Interhandlera i poskutkowało. Przyjechali nastepnego dnia.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez bazi » 25 Paź 2006 22:39

ja osobiscie dorzucil bym jeszcze wiekszy zbiornik paliwa...

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Nazar » 26 Paź 2006 10:25

bazi napisał(a):ja osobiscie dorzucil bym jeszcze wiekszy zbiornik paliwa...


Bazi - od jakiegoś czasu koparko ładowarki JCB (seria produkcyjna oznaczana jako P21) wyposażone są w zbiorniki o pojemności 160 L. Czy to dla Ciebie mało??

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez SITEMASTER » 26 Paź 2006 18:31

Dokładnie 165 litrów

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Nazar » 26 Paź 2006 19:36

SITEMASTER napisał(a):Dokładnie 165 litrów


SITEMASTER - chyba, że te 5 dodatkowych litrów liczysz w przewodach dolotowych układu paliwowego :lol: Ściągnij ze strony JCB specyfikację w PDF jakiejkolwiek 3CX lub 4CX - jest tam żółto na białym napisane, że zbiornik paliwa ma 160 litrów

Pozdrawiam

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez bazi » 26 Paź 2006 19:41

ja pracuje na emerytce z 96 roku poj zbiornika cos około 80 litrów wiec moge troche ponarzekać :lol: w nowych jotcebkach montują wieksze bo widocznie szybciej doszli do mojego wniosku... ale dzieki za sprostowanie pozdro dla wszystkich żółtych :wink:
Ostatnio edytowany przez bazi, 26 Paź 2006 19:49, edytowano w sumie 1 raz

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Nazar » 26 Paź 2006 19:48

Bazi - do końca roku jest jeszcze promocja na Contratorki - skoro jesteś z Wawy - przyjedź do Łomianek i to szybko, bo z tego co się dowiedziałem Interhandlerowi zaczyna brakować maszyn - podobno na koniec roku zasypali ich zamówieniami :D

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez bazi » 26 Paź 2006 19:53

no slyszalem ze teraz handlowcy z InterH spia na kasie a tak poważnie to na razie ta maszyna musi na siebie zarobic potem mozna pomyslec :woot:

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Nazar » 26 Paź 2006 19:57

Śpią na kasie?? To kurna muszę tam złożyć swoje CV i to jak najszybciej :) A skąd Ty masz takie informacje??

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez bazi » 26 Paź 2006 20:02

z pewnego zrodła :wink: a kierownik serwisu dospawał sobie drugą pare uszu na d**** bo ciagle siedzi na telefonie :lol:

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Nazar » 26 Paź 2006 20:15

Przy takiej populacji maszyn, kiedy każdy z tych śpiących na kasie handlowców potrafi sprzedać w ciągu miesiąca 10 dżejsibi, ja nie dziwię się zupełnie, że serwis ma pełne ręce roboty, nie mówiąc już o klientach z 10 - letnimi maszynkami w których trzeba wymienić ciut więcej :lol:

Nazar
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 08 Wrz 2006 14:50
  • Miejscowość: Mazowsze
  • Pochwały: 3

Postprzez bazi » 26 Paź 2006 20:39

jest jeszcze gorzej niz Ci sie wydaje... nie tak dawno potrzebowalem sciagacza do sworzni po kilku dniach intensywnych poszukiwan skonczyły mi sie pomysły i zdecydowałem sie na zło konieczne - siegnąłem po tel do InterH :woot: znowu kilka dni czekania az w koncu zjawił sie ten który miał byc lekarstwem na wszystkiem moje problemy i ......koparka mi opadła ze sie tak wyraże :lol: człowiek ten zaopatrzony we wszystkie potrzebne narzedzia i odziany w firmowy juniform nie wiedział jak wogole zabrać sie do roboty miał nikłą wiedze o budowie maszyny (nie wiedział oczywistej rzeczy ze sworzen jest blokowany w ramie śrubą) wogole podejrzewam nie kojarzył wielu rzeczy i widząc moje głebokie zażenowanie odparł - Bo ja niedługo w firmie pracuje.....

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez SITEMASTER » 28 Paź 2006 20:51

Nazar napisał(a):
SITEMASTER - chyba, że te 5 dodatkowych litrów liczysz w przewodach dolotowych układu paliwowego :lol: Ściągnij ze strony JCB specyfikację w PDF jakiejkolwiek 3CX lub 4CX - jest tam żółto na białym napisane, że zbiornik paliwa ma 160 litrów

Pozdrawiam

Widocznie coś ni się pomiliło, ale sprawdze w mojej Książce Obsługi.
A co do waszych wypowiedzi. Czy wiecie że na 10 sprzedawanych w Polsce koparko-ładowarek 4 to JCB. Tak Panowie. Ja odczuwam to niekorzystnie w ten sposób, że jak dzwonie do serwisu zgłosić wykonanie obsługi np. po 500h to musze czekać 3 tygodnie aż się serwisant zjawi. Tyle mają roboty. Biedne chłopaki.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez bazi » 29 Paź 2006 22:00

SITEMASTER - biedne ale nie niezastąpione. Skoro mają dużo roboty i trzeba na nich długo czekać to znaczy ze jest ich stanowczo za mało. A skoro jest ich za mało to powinno byś wiecej. Ja tez im bardzo współczuje ale to mi nie pomoże gdy padnie mi maszyna w robocie i bede czekal 5 dni na serwisanta. Nikogo to nie bedzie obchodzic kierownik budowy powie dziekujemy panu dzwonie po sprawna maszyne i w plecy! To jeszcze pół biedy bo zależy jakie ma sie układy ale gdy dzwonie do serwisu i człowiek po drugiej stronie tlumaczy mi ze musze poczekac to ja sie go pytam - jak długo? Tlumaczy ze nie jest mi w stanie dzis tego okreslic dzwonic jutro. Wiec dzwonie to jutro i rozmawiam z innym człowiekiem ktory nie wie o kogo i o co chodzi. Ja tlumacze wiec ze rozmawialem z innym Panem wiec moze dlatego a ten z drugiej - ahaaaaaaaaa to takie buty! Podaje mu nazwisko tamtego człowieka ktory raczył sie wczesniej przedstawic a ten - Podam numer pan se zadzwoni nie mam dla Pana czasu teraz mam klienta musze mu wydac maszyne to ja mu (autentycznie) - To do ch** jasnego ja nie jestem Pana klientem? maszyna mi poległa na budowie nie chcecie mi powiedziec kiedy przyjedziecie i w dodatku mam Pana wyreczac w telefonach!?............ mechanik byl nastepnego dnia rano :lol: skutki opisałem wczesniej

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej