wibako

Opiłki w skrzyni

Opiłki w skrzyni

Postprzez Makjo666 » 15 Lut 2019 20:44

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: SLP4CXFS3E0942171

Witam wszystkich.
Przy wymianie oleju w skrzyni (powershift 4 biegi) na metalowym sitku dostrzegłem opiłki metalu a nawet rozpłaszczone płatki średnicy od 1mm do nawet 3mm, nie było ich dużo ale za to w spuszczonym oleju na dnie pojemnika była ich znaczna ilość.
Przypuszczam, że kończą się łożyska i uszczelnienia ponieważ kiedy wejdę pod koparkę, słychać lekki szum i zaczęły szarpać biegi a dokładnie z 1 na 2(zjawisko nie występowało) i z 3 na 2(mocniej niż zwykle). Do tego przy nabieraniu urobku na łyżkę na 1 biegu
nie chce porządnie grzebnąć kołami. Gdy zrobiłem stal test wartość obrotowa z maksymalnych po wbiciu 4 biegu spadła o ok 200 obrotów. Nie chcę dojechać tej skrzyni aż całkiem stanie, bo nie ma to sensu ale nie wiem czego się spodziewać po oględzinach
specjalisty.
Dlatego prosiłbym kogoś z forumowiczów o podanie przyczyn tego stanu oraz o polecenie jakiegoś zaufanego zakładu, który zajmuje się naprawą tych skrzyń, który da gwarancje za wykonaną przez siebie usługę. Skrzynie jestem w stanie zdemontować i zamontować we własnym zakresie
co ułatwi transport gdzieś dalej. A i jeszcze pytanko: jakich terminów można się spodziewać na taki remont.

Makjo666
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:54

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Własna działalnosc


Reklama

simmet

Re: Opiłki w skrzyni

Postprzez mumin700 » 17 Lut 2019 12:58

Trzeba zajrzeć do środka, żeby zobaczyć co się stało i to jak najszybciej, żeby ograniczyć straty. Zapraszam do kontaktu.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


Opiłki w skrzyni

Postprzez Makjo666 » 17 Lut 2019 18:34

A czy mogłbym prosic o wskazówki jak najłatwiej ta skrzynie wyciągnąć z maszyny?

Makjo666
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:54

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Własna działalnosc


Opiłki w skrzyni

Postprzez mumin700 » 17 Lut 2019 21:54

Zdemontować wał napędowy, dobrze zdemontować prawe tylne koło, żeby mieć dostęp do skrzyni, spuścić płyny, zdemontować z silnika te elementy, które będą przeszkadzały przy opuszczeniu go lekko w dół, podłożyć wózek pod skrzynię, odkręcić mocowanie skrzyni i lekko opuścić, żeby odkręcić górne śruby, odłączyć węże i elektrykę od skrzyni, odkręcić śruby mocujące skrzynię do silnika i wysunąć skrzynię do tyłu razem ze zmiennikiem.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


Opiłki w skrzyni

Postprzez mechanior » 17 Lut 2019 23:36

Co zobaczysz w środku jeśli na dnie skrzyni pojawiają się płatki metalu będące normalnym zjawiskiem w trakcie eksploatacji?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20867
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Opiłki w skrzyni

Postprzez Makjo666 » 18 Lut 2019 06:37

Coś na pewno będzie widać skoro pojawił się już szum i odczuwalnie maszyna jest mniej zrywna. Ale nie ma co dywagować jak będę wiedział co się narobiło na pewno napiszę.

Makjo666
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:54

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Własna działalnosc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej