Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

JCB nie pobiera AdBlue??

11 Kwi 2019 20:52

Marka i model maszyny: JCB 3CX Turbo Plus
Rok produkcji: 2018

Witam,
Mam problem który nie daje mi spokoju, maszyna praktycznie nowa, silnik T4i IIIB Ecomax, wersja wyposażenia Automate, nabite od czasu zakupu ok 350 mth. Problem polega na tym, że od czasu kiedy ją kupiłem tj ok 4 miesiące nie pobrało mi ani jednej "kratki" ze wskaźnika płynu AdBlue a maszyna właściwie rzadko kiedy gaśnie. Czy to jest normalne? Maszyna działa ok, wszystko sprawne, nie zauważyłem utraty mocy ani innych podejrzanych zachowań.
Proszę o porady, pozdrawiam

JCB nie pobiera AdBlue??

14 Kwi 2019 11:08

Nie ma potrzeby pobierania. Przy ostrej pracy temperatura jest wystarczająco wysoka do dopalenia sadzy.
Zawsze można zrobić test pompy AB i odkręcić przewód wtryskowy w rurze wydechowej. By zobaczyć czy płynie.

JCB nie pobiera AdBlue??

16 Kwi 2019 08:19

HEHEHHEHEHEHE
Jakie dopalanie sadzy? Tam nie ma DPF. Jest SCR.
Jest wygrzewanie ale nie ma ono nic wspólnego z pobieraniem AdBlue.

Życzę udanych testów odkręcając przewody....
Odkręcenie przewodu owocować będzie efektownym zalaniem wszystkiego dookoła mocznikiem pod ciśnieniem 5 Bar. Mocznik bardzo pozytywnie wpływa na rozwój korozji.

Moja rada:
Jak nic się nie dzieje to po co szukać usterki? Jak masz 350 Mth to jest jeszcze na gwarancji tak? Po co sobie głowę zawracać?

Re: JCB nie pobiera AdBlue??

16 Kwi 2019 14:02

No może w Jcb jest inaczej system rozwiązany. Ale mam w firmie dwa sprzęty które pracują na adblue. New Holland t7 i bus Mercedesa. I mniej więcej i jeden i drugi wymaga uzupełnienia poziomu adblue mniej więcej po wypracowaniu 3 zbiorników paliwa.. Po za tym, tak jak kolega wyżej napisał.. Po co szukać dziury w całym.. Przecież maszyna nowa, problemu szukasz bez potrzeby. Dodatkowo jak. Ma adblue to ma i odpowiednie czujniki i komputer sterujący.. Wiec gdyby coś było nie tak już dawno byś miał komunikat że coś się dzieje..

JCB nie pobiera AdBlue??

11 Cze 2019 11:50

Witam. Mam ten sam problem co Ty. Maszyna 3CX Contractor zakupiona w marcu 2019. W tej chwili 200Mtg i ani litra pobranego Adblue. W serwisie uważają że nie ma żadnego problemu bo komputer nie pokazuje błędów. Fakt maszyna jest na gwarancji chodź obawiam się że skutki braku pobierania Adblue ujawnią się za kilka lat po okresie gwarancyjnym i wtedy to będzie już tylko mój problem. Jak coś się dowiem to napiszę

JCB nie pobiera AdBlue??

11 Cze 2019 18:32

U mnie serwisant z JCB sprawdzał to i stwierdził że wszystko jest okej. Komputer wykazał pobór AdBlue na znikomym poziomie (sprawdzane przy maksymalnej temp roboczej oleju w skrzyni) nie pamiętam dokładnie ale chyba coś ok. 0,07l/h i było to zużycie maksymalne. Jeśli nie zauważyłeś spadku mocy, ani komputer nie wyświetla żadnych błędów to chyba pozostaje zaufać Panom z serwisu, a później tak jak mówisz... będzie to nasz problem :D
Wyślij odpowiedź