wibako

obrotnica

obrotnica

Postprzez bazi » 25 Paź 2006 23:44

mam Superka 3CX rocznik 96 i pytanko - Czy obrotnica starego typu (tj z prostą listwą i kołem zębatym) jest zamienna na tą nowego typu (siłownikową). Interesuje mnie konkretnie czy bedzie pasować do tej maszyny czy roznica polega tylko na ich budowie czy roznia sie tez instalacja hydrauliczna, mocowaniem i czy ewentualnie sam osprzet koparkowy nie jest juz inny. Pytam bo stara jest w nie najlepszym stanie a ta ktora mam okazje kupic po przystepnej cenie jest wlasnie nowego typu z gory dzieki za odp

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Reklama

simmet

Postprzez Cashpear » 06 Lis 2006 20:40

Za dużo byś musiał zmieniać.
Oczywiście dla chcącego nic trudnego, ale raczej nie warto się w to bawić.

Kup nowy wał, listwę i koło (najlepiej u mnie - będzie tanio) - a maszyna na pewno swoje jeszcze popracuje.

Pozdrawiam

Cashpear
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 21 Wrz 2006 12:25
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez bazi » 06 Lis 2006 23:06

Dzieki Cashpear ale nie w tym problem chodzi o to ze wyrobił sie materiał w miejscu połaczenia sworzniem obu własciwych czesci obrotnicy. Poprzedni własciciel pewnie zaniedbał regularnego smarowania i ratował sie wyjmujac koło oraz sworzen i podkładajac podkładke na odpowiedni wymiar ale oczywiscie o nieodpowiedniej twardosci :woot: luz osiowy teraz w tym miejscu moge smiało powiedziec 1 cm.... co z tym zrobic da sie to jakos uratowac? help pliz :!:

Image

PS: zdjecie złowiłem w necie jest zupełnie przypadkowe

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej