wibako

Regeneracja młota hydraulicznego

Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 02 Lip 2019 14:04

Może ktoś się orientuje jaki to model młota? Chciałbym go zregenerować ale za nic nie mogę znaleźć żadnych informacji o nim. Dodatkowo wyjąłem ten cały silnik hydrauliczny z obudowy. I zdziwiło mnie ze w żaden sposób silnik nie był przykrecony do obudowy. Jedynie zapieral się na takiej gąbce która dopierała do dekla z uchwytem za który się podczepia młot.. Ogólnie grot ma 63 mm grubości.. Nie rozbieralem nigdy takiej zabawki i w sumie to nie wiem czy to młot typowo hydrauliczny czy może trzeba go uzupełnić gazem. Ani na silniku ani na obudowie nie ma żadnej tabliczki ani numerów..
Załączniki
IMG_20190702_135253.jpg
IMG_20190702_135244.jpg

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez umanek82 » 02 Lip 2019 21:57

Jakis nie kompletny
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 03 Lip 2019 00:32

Bo go już rozmontowalem. I chodzi mi o określenie na jakiej zasadzie pracuje, czy to typowo hydrauliczny czy właśnie wymaga uzupełnienia gazem. Wydaje mi się że gaz odpada bo do uzupełnienia raczej trzeba by właśnie rozmontowywac cały młot jak ja to właśnie zrobiłem. Ale z drugiej strony są takie śrubki śmieszne na nim które może są właśnie od tego
Załączniki
IMG_20181031_085443.jpg

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez umanek82 » 03 Lip 2019 11:43

Pewnie trzeba nabić azotem
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 03 Lip 2019 12:19

No dlatego potrzebuje jakichś informacji właśnie ale na tym forum ostatnio coraz mniej osób skorych do pomocy

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez umanek82 » 03 Lip 2019 12:54

Jaka miejscowość to mogę podjechać i obejrzeć.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 03 Lip 2019 13:18

Lubelskie, Mełgiew koło Świdnika

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez umanek82 » 03 Lip 2019 13:25

Moj tel 691546655 dzwon to coś uzgodnimy
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 03 Lip 2019 13:31

Teraz jeszcze miałem chwilę siadlem i Szczotka druciana poszukałem jakieś numery się trafiły. Na pierwszym zdjęciu oprócz numerów jest śrubka, możliwe że właśnie ona była by od uzupełniania gazu? Pierwsza liczba nie czytelna ale tak jak by 4 91082(?)8
Załączniki
IMG_20190703_132532.jpg
IMG_20190703_132527.jpg

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez mechanior » 09 Lip 2019 23:17

To nie problem z osobami skorymi do pomocy tylko z głupotami jakie robicie, nie znając się kompletnie na budowie młotka bierzesz się za jego konserwacje, zaraz coś odkręcisz nieświadomie i łapy ci pourywa.
Młotek jest podobny do Rammera i ma dwa akumulatory gazowe jeden w połowie od wysokiego ciśnienia (około 40-50 bar ) a drugi na szczycie od niskiego czyli około 20 bar, zawory sa pod dużymi korkami na klucz chyba 36
Każdy z nich nieumiejętnie rozebrany może rozdupcyć łeb lub urwać rękę... LUDZIE! granaty też sami rozbrajacie??
Jeśli średnica grota to 63 mm to zapewne model S23 lub następca, jego odpowiednikiem był CAT H63S.
Młotki wyciszane są montowane na poduszkach poliuretanowych luzem w obudowie i dociśnięte pokrywą.
Do nabicia akumulatorów jest potrzebny specjalny zawór do Rammera. Ale najpierw trzeba sprawdzić czy membrany akumulatorów żyją.
Robiłem ostatnio klientowi ofertę na naprawę podobnego młota (S25/H70) to wyszło ponad 10.000 netto...
W tym typie młotków śruby/szpilki skręcajace korpus trzeba wymienić w komplecie (zawsze wszystkie) z nakrętkami a montuje się je na gorąco.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 10 Lip 2019 06:22

No jakoś nic mi nie urwało, może właśnie dlatego że młot jest w fatalnym stanie i raczej nic się z nim zrobić nie da. Po internecie szukałem to wyszlo mi że jest podobny właśnie do rammera s25 bo podobnie składany ale możliwe że to ten model co mówisz. Górna membrana ma dziurkę więc i gazu być nie mogło. Rozebrać musiałem bo młot miał wyciek oleju między silnikiem a korpusem tego tłoka który pracuje wewnątrz, oringi były rozerwane. Ogólnie do wymiany były by jeszcze do wymiany tuleje i uszczelnienia. Do tego ta membrana górna ok 600zl. Śruby tak jak mówisz, jedna szpilka nie nadaje się do montażu bo ma rozciagniety gwint. I najbardziej prawdopodobne wydaje mi się że nie ma jeszcze jednej membrany. Dodatkowo musiałbym kupić zestaw żeby go nabić. I według mojej kalkulacji wyszło mi powyżej 3 tysięcy jak nie lepiej bo nie sprawdzałem cen faktycznych części. Ogólnie ten młot pewnie pójdzie na złom, bo szef słysząc już słowa 600 zł za membranę już prawie mdlał a mi słowa " kiedyś się zrobi" wyjaśniły wszystko. Sam młot był. Wzięty razem z koparka w ten sam sposób. Oo ładna koparka, młot cztery łyżki i dodatkowa łyżka ładowarkowa to uuu dużo. I wzięty został szmel do firmy z luzami i zapłacone za młot ponad 10 k bo nikomu się nie chciało podpiąć i sprawdzić. Ja na swoje nieszczęście nie miałem jeszcze uprawnień gdy ta maszyna była kupowana w mojej firmie.. Chciałbym jedynie zapytać właśnie o zdanie w temacie remontu tego młota w przyszłości. Czy to jest wgl opłacalne? Czy może szukać drugiego takiego samego "sprawnego" i mieć części z tego? Z drugiej strony poniżej 10 k zł to same szroty tyle warte co i ten który mam na stanie. Wydaje mi się że nie warto się bawić w regeneracje tego, bo zwyczajnie to "stara" technologia i on ma wiele straty w sile w porównaniu do tych nowszych modeli
Załączniki
IMG_20190705_084620.jpg

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez mechanior » 10 Lip 2019 11:04

Za 18 tysięcy netto dostaniesz u mnie nowy koreański młotek DHB30S z roczną gwarancją, w tej cenie przewody i zestaw serwisowy, do tego dolicz montaż 500 i płyta od 500 do 1000 pln w zależności od sposobu montażu (sworznie, szybkozłącze jaki rodzaj złącza itepe). Magazyn, serwis i części dostępne w Polsce u mnie lub jednego z kilkunastu przedstawicieli lub głównego dystrybutora. Nie jest to chiński shit. Bardzo często sprzedajemy te młotki właśnie w alternatywie do remontu starych hebli.

Remont tego młotka z tematu co najmniej 10k.
Rammer S25 ma grot 70 mm.

W młocie nie ma żadnego silnika, u góry masz jeden aku, z boku drugi, przykręcone są do korpusu/cylindra wewnątrz którego porusza się tłok/bijak.

h63 schemat zlozeniowy.JPG
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez Jarewa » 10 Lip 2019 20:25

Remont młotów jest opłacalne o ile ktoś go dobrze przeprowadzi. Ja niestety się przejechałem w autoryzowanym serwisie nawet młot to porządnej marki i cenionej. Firma zapłaciła jak za złoto a praktycznie gówno zrobili nawymyślali tylko co to nie wymienili a nawet oryginalnych części nie użyli. Nawet po remoncie podejrzane było że ciut słabiej pracuje.

Młot poszedł na serwis z jedną wada urwana jedna szpilka.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2805
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 10 Lip 2019 22:43

No dobra, ładnie pięknie.. Ale o nowym młocie nawet nie marze.. Dlatego chcę zrobić to samemu, tak jak zresztą robie wszystko przy maszynie.. Mam nowe tulejki w których grot pracuje.. Wiem że grot musi być smarowany cały czas, a w tym młocie żadnej kalamitki nie ma ale to sobie obejdę bo jakiś otwór nagwintowany jest i mam wrażenie że własnie on jest przeznaczony aby tam była kalamitka.. Mam jedynie wrażenie że grot który jest przy tym młocie jest albo za mały albo już te tulejki są aż tak wypracowane.. Sam pobijak nie ma luzów, jedynie należało by zapewne wymienić uszczelnienia i oringi. Przeglądając internet w poszukiwaniu części do modelu s23 znalazłem membrany po 350 zł niskiego i wysokiego ciśnienia 450, to i tak lepiej niż miałbym kupić jedną membranę za 600 zł, chodzi jedynie aby sprecyzować jaki to faktycznie model, bo w tym sklepie w którym pytałem o membrany nie chciał albo nie miał jak podać mi wymiarów membrany.. Kolejną sprawą pozostaje gaz. Jaka ilość gazu jest faktycznie potrzebna ? No i chciałbym doprecyzować tematykę własnie samego nabijania, mianowicie chodzi mi o to że są takie zestawy do nabijania azotem, 5 litrów butla i jakiś tam zegar, nieważne. Chodzi mi czy pracując tym młotem gaz np będę musiał nabijać nie wiem , po tygodniu czy coś (mówie już na nowym młocie, wiadomo, stary może mieć nieszczelność etc etc)

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez mechanior » 13 Lip 2019 23:10

Gaz uzupełniasz wtedy kiedy trzeba, jak jest nowa membrana i szczelny zawór nabijania to wiek młota nie ma znaczenia dla wycieków, powinna trzymać gaz latami. Ciśnienia (nie ilości/objętości) będziesz mógł znaleźć jak się dowiesz co to za młot. Wymiarów membran nikt nie podaje bo masz kupić wg modelu młotka. wyobraź sobie sytuację że przychodzisz do sklepu z częściami samochodowymi i chcesz kupić uszczelkę pod głowicę i na pytanie do jakiego auta odpowiadasz sprzedawcy: do takiego osobowego, zielonego, 4 drzwi ma i elektryczne lusterka... na podstawie zdjęcia samochodu też nic nie zrobisz...
Na obudowie powinna być tabliczka, jak nie ma to szukaj kogoś w okolicy lub na forum kto ma taki sam.

A!
Oprócz butli i jakiegoś tam zegara jest ważny ZAWÓR bo prawie każdy producent młota ma inny system :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Regeneracja młota hydraulicznego

Postprzez gruszon18 » 14 Lip 2019 00:16

Właśnie kiedy nie mam tabliczki. Jedynie jakieś wybite numery ale nieczytelne.. Najwięcej informacji podałeś mi Ty bo po googlowaniu rammer s 23 sama budowa wnętrza jest podobny.. Jedynie ta płyta adaptacyjna delikatnie się różni na zdjęciach. W okolicy mało kto ma młot tak naprawdę. W firmach typowo budowlanych mają ale większość do obrotówek. Do koparkoladowarki ma znajomy ale to jakiś chiński raczej bo strasznie delikatnie wygląda.. Póki co jedynie zbieram informacje na temat wszystkiego co związane z młotem.. Na zakup części poczekam do zimy albo gdy faktycznie będzie potrzebny.. Obecnie mam kilka innych części do maszyny które nie mogą czekać.. Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź bo samym podaniem modelu dużo pomogłeś

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej