wibako

Jcb 2cx

Jcb 2cx

Postprzez kobra66 » 16 Lip 2019 06:50

Witam! Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy a mianowicie mam koparkę jcb 2cx w kturej poszedł płyn do oleju i zastanawiam się którędy mógł się tam dostać pomijając uszczelkę pod głowicą. Silnik jaki tam jest to perkins 4 cylindry 3PKXL04.0AJ1 typ:1960/2000. Silnik prawdopodobnie jest zatarty ponieważ nie mogę go podkręcić za koło pasowe (ani drgnie). Chciałbym wymontować ten silnik ale niewiem co muszę poodkręcać aby sprawnie go wydobyć. Chłodnice mam wyciągniętą i co dalej? Jeżeli ktoś już wyciągał silnik z tej maszyny to może podpowie co i jak po kolei robić. I jeszcze jedna prośba, chodzi o katalog części do tej maszyny albo chociaż do tego silnika a i instrukcja naprawy tego silnika też była by bardzo przydatna. Czekam na jakieś podpowiedzi i sugestie, pozdrawiam

kobra66
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 Lip 2019 06:22

Maszyna: Jcb 2cx

Firma: Prywatny


Reklama

simmet

Jcb 2cx

Postprzez Makjo666 » 17 Lip 2019 20:39

Witaj. Jeśli masz możliwość wyciągnięcia go górą jakimś podnośnikiem to zablokuj ramie wysoko postaw przód na kobyłkach i pościągaj koła żeby sobie swobodnie latać wokół silnika. Zacznij od spuszczenia płynu. Musisz pomalutku wszystko dookoła ogołacać wszystkie media aby zrobić sobie dostęp bo w 2cx specjalnie miejsca nie ma. Podwieś silnik odkręć zmiennik i śruby łączące silnik ze skrzynią i hopsa delikatnie na zewnątrz. Dołem nie próbowałem wyciągać bo wydaje mi się że górą idzie sprawniej.

Makjo666
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:54

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Własna działalnosc


Jcb 2cx

Postprzez kobra66 » 17 Lip 2019 21:13

Cześć! A ten zamiennik muszę odkręcić od spodu? Ile może być tam śrub od tego zamiennika i czy tylko wystarczy go odkręcić czy trzeba coś jeszcze z tym zrobić? Silnik pewnie trzeba przesunąć do przodu i niewiem czy miejsca tam wystarczy.

kobra66
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 Lip 2019 06:22

Maszyna: Jcb 2cx

Firma: Prywatny


Jcb 2cx

Postprzez Makjo666 » 18 Lip 2019 05:11

Aby odkrecic zmiennik musisz wejsc od spodu i znalesc okienko na samym dole blisko łaczenia silnika z ze skrzynia. Powinno byc zaslepione prostokatnym plastikowym dekielkiem. Musisz krecic kolem silnika i ustawiac sruby zeby byly na samym dole i przez okienko odkrecasz. Miejsca powinno wystarczyc bo wystarczy ze odjedziesz z centymetr. Tylko uwazaj przy wyciaganiu zeby nie trącic zmiennika za bardzo bo mozna uszkodzic uszczelniacz na skrzyni. Najlepiej pooznaczaj sobie kable i weze i rob zdjecia co jakis etap bedzie latwiej to pozniej poskladac.

Makjo666
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:54

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Własna działalnosc


Jcb 2cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 18 Lip 2019 06:40

Tylko kolega ma problem bo jego silnik stoi dęba i nie idzie obkręcić...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jcb 2cx

Postprzez gruszon18 » 18 Lip 2019 15:22

To trzeba dół silnika rozebrać

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Jcb 2cx

Postprzez kobra66 » 18 Lip 2019 17:41

Witam i dziękuję Makjo666 ,Twoje wskazówki dużo mi pomogły, po odkręceniu misy i poluzowaniu śrub korbowodów udało się jakoś pokręcić wałem aby odkręcić wszystkie śruby przez okienko od spodu. Tak dla zainteresowanych mogę już powiedzieć którędy uciekał płyn do oleju ,początkowo myślałem że to przez pompę wody ale niestety znalazłem dziurę w obudowie rozrządu i to średnicy 3cm . Tak więc ktoś musiał sporo tego płynu tam lać skoro przez korek wlewu się przelewało no i oczywiście wał przytarło. niewiem czy ktoś już z takim przypadkiem się spotkał ale teraz już przynajmniej wiem gdzie dziury szukać. Jeszcze raz dziękuję za pomoc , pozdrawiam

kobra66
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 Lip 2019 06:22

Maszyna: Jcb 2cx

Firma: Prywatny


Jcb 2cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 18 Lip 2019 19:55

Zrób zdjęcia i pokaż tą dziurkę :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Jcb 2cx

Postprzez kobra66 » 26 Lip 2019 06:42

Dziury w obudowie rozrządu

-- 26 Lip 2019 05:42 --

Witam! Interesuje mnie instrukcja napraw silnika perkins o oznaczeniu AJ50685 pracującego w ładowarce 2cx najbardziej potrzebne są siły dokręcania śrub oraz regulacja zaworów, za pomoc będę bardzo wdzięczny pozdrawiam
Załączniki
DSC_0517.JPG
DSC_0528.JPG
DSC_0529.JPG

kobra66
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 Lip 2019 06:22

Maszyna: Jcb 2cx

Firma: Prywatny


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej