wibako

JCB 2cx kilka problemów

JCB 2cx kilka problemów

Postprzez diesel09 » 16 Sie 2019 19:31

Witam, jestem tu nowy i mam kilka pytań do osób które miały styczność z taką maszyna albo mają taką maszynę lub wiedzą co kolwiek o tej maszynie jcb 2cx.

Posiadam takową i mam kilka problemów
1 Bardzo szybko rozkraczają mi się koła przód względem tyłu (chodzi o skręt) czym to jest spowodowane?
2 Blokada przesuwu ramienia po tylnej karetce się zacięła (albo po prostu nie wiem jak to odblokować) bo pociągam ten drążek koło batów sterowania i nic się nie dzieje
3 Nie działają światła mijania, postojowe, kierunkowskazy, awaryjne i przednie halogeny (miganie długimi działa i tylne halogeny i światła stopu). Czy ta maszyna ma jakieś newralgiczne punkty na kablach albo czy psują się jakieś przełączniki? Dodam że wszystkie bezpieczniki są całe

Proszę o szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

diesel09
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 16 Sie 2019 19:06

Maszyna: JCB 2CX

Firma: PRACE ZIEMNE


Reklama

simmet

Re: JCB 2cx kilka problemów

Postprzez dawidk » 18 Sie 2019 08:49

Szybka odpowiedź. Który rocznik maszyny

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JCB 2cx kilka problemów

Postprzez Makjo666 » 22 Sie 2019 20:23

Jeżeli chodzi o skręt kół to jeżeli masz z przodu pod maską zawór którym ustawia się koła to w nim tkwi pewnie problem bo może przepuszczać a druga sprawa to uszczelnienia na siłownikach skrętu mogły już dokonać żywota. I nie koniecznie musi być mokry siłownik żeby to stwierdzić. Być może to przeciek wewnętrzny.
Co do wózka to popuść węże od zacisków i zobacz czy puści oraz sprawdź czy nie odłączyła się dźwigienka. Niech 2 osoba nią poruszy a Ty sprawdź czy przełącza w rozdzielaczu. dopiero po tych czynnościach szukaj problemu w rozdzielaczu.
Co do świateł to grzebanie miernikiem czy do przełączników w ogóle dochodzi prąd. Nie ma rocznika maszyny więc ciężko określić jakie rozwiązanie połączenia zostało zastosowane w twojej maszynie. zobacz czy dochodzi prąd do bezpieczników i przekaźników oraz do przełącznika to coś już się rozjaśni.

Makjo666
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 14 Sty 2018 21:54

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Własna działalnosc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej