wibako

3cx super luz przedniej osi

3cx super luz przedniej osi

Postprzez Bartinz » 02 Paź 2019 22:28

Marka i model maszyny: JCB 3cx Super
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: SLP3CXPS3E0935325

Witam,
Biorę się za naprawę luzu sworznia centralnego z przodu. Koparkę mam od kilku tygodni. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic konkretnego. Chwilę temu wymieniłem podkładkę dystansową na grubszą ale problem nadal jest i bez grubszej operacji nie zniknie wydaje mi się.

jpg1. http://wrzucplik.pl/pokaz/1820763---pmhm.html
jpg2. http://wrzucplik.pl/pokaz/1820764---ckh8.html

Nie mogę nigdzie doszukać się schematu w którym widać ramę. Nie wiem czy jest w niej tuleja. Na jpg1 widać elementy 2szy. 16 i 2szt. 22 i jako że 16 rozumiem że wchodzi w most to nie mam pojecia po oc jest 22. Czy ona nie jest aby narysowana poglądowo a w rzeczywistości jest dłuższa i wchodzi w ramę. Jeżeli tak jest to temat jest prosty. Wyciągam sworzeń, wyciągam wszystkie tuleje, wbijam nowe, wkładam sworzeń i po temacie. Jednak co jeżeli nie ma tulei w ramie. Póki co pomysł jest taki aby nie palić ramy czy nie rozwiercać jej a zmniejszyć średnicę sworznia o np 4-6mm i pod niego wytoczyć tuleję o gr. ścianki 2-3mm. Wtedy wejdzie ona w obecny otwór a w niej umieszczę mniejszy sworzeń + w tej sytuacji do przemyślenia jest jeszcze sposób doprowadzenia tawotu. Liczę na waszą pomoc. Może ma ktoś schemat połączenia ramy z osią albo miał taki przypadek i coś podpowie. Z góry dzięki.

Bartinz
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 Sie 2019 11:04

Maszyna: JCB 3cx Super

Firma: spzoo


Reklama

simmet

Re: 3cx super luz przedniej osi

Postprzez umanek82 » 02 Paź 2019 22:57

W ramie nie ma tulejek są tylko w moście.
Masz dwie możliwości naprawy.
1.Ściągasz most dokupujesz tuleje sworzeń oraz podkładki.Zostaje tylko zamówi gościa z wytaczarko-napawarko i otwory w ramie wytocz na wymiar nominalny.
2.Demontujesz most wycinasz stare tuleje z ramy toczysz nowe otwory centrujesz i spawasz oczywiści do most dajesz nowy sworzeń ,tuleje i podkładki składasz to w całość.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej