wibako

Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 17 Paź 2019 20:23

Maszyna odpala bez problemu wkreca się ładnie na obroty itp po przejechaniu około 1 km i rozgrzaniu silnika nagle gaśnie silnik przy tym nie jest osłabiony nie dlawi go gaśnie jakbym wyłączył go kluczykiem odrazu po tym podczas próby odpalenia odpala bez problemu po dodaniu gazu wkreci się troszkę na obroty i znów to samo gaśnie po czym znowu normalnie odpala jeśli nie dodaje gazu chodzi ciągle dodam że napewno nie ma broblemu z filtrem paliwa itp dopiero został wymieniony filtr paliwa oraz czyszczony był zbiornik

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Reklama

simmet

Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Paź 2019 20:33

A może cewka gaszenia się zacina.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 17 Paź 2019 20:37

Ale wtedy to by chyba bez określonego momentu gasla a tutaj nie dodając gazu silnik nie gaśnie po dodaniu gazu mniej więcej na podobnych obrotach gasnie

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Paź 2019 20:41

Zrób kroplówkę.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 17 Paź 2019 20:42

Czyli :?: :D

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Paź 2019 20:48

Podaj paliwo z bańki prosto do pompy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 18 Paź 2019 21:23

Podanie paliwa nic nie zmieniło nawet na zimnym silniku jest to samo znalazłem jeszcze filterwk na pompie wtryskowej też był zabity po zmianie odpoqietrzeniu maszyny odpala wkreca się na obroty na probe przejechałem kawałek i po 50 metrach gaśnie odpala na tyk po czym gaśnie bez dodania gazu następnie podczas opalania silnik zaskakuje ale gaśnie kilka prób odpalenia nie przynosi rezultatu po odkreceniu wezyka od powrotu na filtrze paliwa ciągle leje się regularnym strumieniem po czym odpala na tyk wkreca się na obroty itp chodzi bez zarzutów nie gaśnie nie swiruje nic wyłączyłem maszynę dmuchnolem w ten wężyk przelewowy nie czułem oporu

-- 18 Paź 2019 20:23 --

słychać ze w zbiorniku z powrotu po dmuchnieci idzie powietrze więc jest drozny zakładam przelew odpalam dodaje gazu chwilę chodzi Oki i znowu gaśnie tak jakby było bez zmian jakbym nic nie wyczyscil

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Re: Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez gruszon18 » 18 Paź 2019 21:54

A sprawdzałes pompke wstępna?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 19 Paź 2019 11:40

Z tego co przeglądałem to tam jest pompka ręczna do podpapowabia i tyle w baku nie mazdbej pompki

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez mumin700 » 19 Paź 2019 17:47

Właśnie ta pompka ręczna jest jednocześnie pompką wstępną, języczek tej pompki jest napędzany przez wałek krzywkowy i tak właśnie pompuje paliwo.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 19 Paź 2019 18:42

Dziś jeszcze raz przeczyscilem układ pompowalem pompka i pompuje normalnie odpowietrzylem wszystko i maszyna już wogule nie odpala poluziwalem wezyku do wtryskiwaczy kręce silnikiem paliwo jest podawane przelewem wraca nadmiar itp maszyna nie odpala do tego dostałem informację od osoby która miała taką samą sytuację na zimnym chodziło normalnie po rozgrzaniu gasło i całkiem ciężko z paleniem był przyczyną była pompa wtryskowa

-- 19 Paź 2019 17:42 --

Wyślę ją do sprawdzenia i będzie widać

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez dawidg2 » 19 Paź 2019 22:04

Grzesiek1325, to jeszcze wtryski do kompletu dołóż

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez gargamel » 20 Paź 2019 08:24

zobacz filterek w pompie wtryskowej duża śruba tam gdzie dochodzi paliwo

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 20 Paź 2019 08:57

Filterek na pompie sprawdzany wynieniany

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Re: Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez gargamel » 20 Paź 2019 09:18

a odpaliła ci po czyszczeniu tego filterka,a ma separator przed pompką paliwa może on przytkany
Ostatnio edytowany przez gargamel, 20 Paź 2019 09:25, edytowano w sumie 1 raz

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Re: Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez gruszon18 » 20 Paź 2019 09:22

Pompę wtryskową wyjąć to jest parę minut roboty. Ale żeby włożyć musisz mieć już pojęcie bo pochrzanisz sobie fazy rozrządu i w życiu nie odpali. Zawór gaszenia może być winny. Ostatnio u siebie dawałem dodatkowy kabel masowy na rozrusznik ( ciężko kręci) i jedynie Klemę masową odpiałem jedynie minus i to wystarczyło by się 5amperowy bezpiecznik przepalił od gaszenia.. I w życiu bym nie odpalił bo już chodzę patrzę co się mogło stać bo przecież ten zawór jest na pompie a przed chwilą tam grzebalem to coś może jest nie tak jednak. Dopiero za chwilę, kolega przyjechał umyć autobus i mówi że warto sprawdzić bezpieczniki po odpieciu klemy. I faktycznie tak było.. Zanim wyjmiesz pompę warto jednak rozważyć kilka opcji a nie od razu pchać łapy jeśli nie ma potrzeby. Skoro mówisz że paliwo idzie powrotem to znaczy że dochodzi do pompy. Ale trzeba było odkręcić przewody na wtryskach i zobaczyć czy tam dochodzi..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 20 Paź 2019 11:53

Spokojnie kolego mam trochę pojęcia i wiem co do czego wiem co potrafię i mogę zrobić sam a do czego potrzebuje osoby która siedzi w tym na codzień i jestem świadomy tego co niesie za sobą wyjęcie pompy wtryskowej :wink: co do elektro zaworu to też jest Oki po przekreceniu kluczyka słychać że zaskakuje po poluzowaniu przewodów przy wtryskach i kręcenia silnikiem na każdym pojawia się paliwo idzie ładnie strumień paliwa z każdego bez powietrza i tak jak pisałem rozmawiałem z osobą która miała taką samą sytuację wszystko odpowietrzone itp na zimnym elegancko chodziła rozgrzany maszyna gasla puzniej całkowicie już nie chciała chodzić a po poluzowaniu przewodów na wtryskach ładnie dochodziło paliwo dał pompę do sprawdzenia i wyszło że nie wytwarza na tyle dużego ciśnienia

-- 20 Paź 2019 10:53 --

Po czyszczeniu filterka odpalił ten separator był cały pprzedmuchany i tak samo drozny paliwo na pompie jest podaję paliwo na przewody zresztą jutro w najprostszy sposób sprawdzę czy pompa daje rade przepchnqc paliwo przez wtryski wykrece je z głowicy i zakręcie silnikiem i będzie widać co się będzie dziac

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez gargamel » 20 Paź 2019 11:57

to samo miałem ci napisać abyś wyciągną wtrysk

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Jcb 4cx 93rok Gaśnie silnik po nagrzaniu

Postprzez Grzesiek1325 » 22 Paź 2019 17:05

Wczoraj wyciagnolem wtryski podczas kręcenia silnikiem tylko z jednego wtryskiwacza dawkowalo paliwo do tego lał oddałem pompę i wtryski do sprawdzenia przytarta nie wytwarza na tyle dużego ciśnienia i uszkodzony regulator obrotów dlatego gasla po dodaniu gazu a z powodu braku ciśnienia puzniej już nie odpalala

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej