wibako

Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez gruszon18 » 04 Gru 2019 10:34

Pacjent Jcb 4cx super, rocznik 2002
VIN SLP4CXFS2E0925489

Panowie, szybka piłka. Maszyna mi zauważalnie ciężej zaczęła palić. Akumulator mam 1.5 roczny, sprawny ( był sprawdzany urządzeniem sprawdzającym obciążenie etc etc) dałem z akumulatora na rozrusznik dodatkowa masę i było jakiś czas dobrze ale teraz z każdym dniem chłodniej. Dziś wyjąłem rozrusznik bo mówi się że jak ciężej kręci to może być jego wina. Okazuje się że mam zjedzone zęby na wieńcu i na logikę wydaje mi się że przez to się zęby klinują I to powoduje problem bo wystarczy że podepnę prostownik i dam rozruch maszyna mi pali na strzała. Dodatkowo podejrzewam że pompa hydrauliczna powoduje znaczne obciążenie dla silnika. Rozrusznik zawioze mimo wszystko na regeneracje bo to koszt nie duży ale szefowa kazała dopytać o cenę ile mniej więcej może kosztować wymiana tego koła zębatego gdzieś w jakimś serwisie. Zrobiłbym to sam ale nie mam warunków, tym bardziej teraz. Dodaje zdjęcie poglądowe wieńca, i chodzi faktycznie czy ktoś z was że może mieć to aż tak diametralne znaczenie na opalanie silnika
Załączniki
IMG_20191204_082900.jpg
IMG_20191204_082407.jpg

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez Jamar » 05 Gru 2019 00:24

Wieniec zmęczony ale nie jest przyczyną ciężkiego kręcenia. Awarii szukałabym w rozruszniku.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez gruszon18 » 05 Gru 2019 07:11

Tez sobie to wczoraj uzmyslowilem bo przecież gdyby było tak źle to by zgrzytalo bo by nie zazębiało. I moje obawy potwierdził wczoraj gościu u którego zostawiłem rozrusznik. Myślę jeszcze nad wymiana świecy, ale może by pasowało najpierw wykręcić starą i sprawdzić? Ona jest montowana w kolektorze dolotu między turbina a głowicą czy w głowicy?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez gargamel » 06 Gru 2019 21:24

rozrusznik 99% ale obróć silnikiem zobacz wieniec do okoła ,czy nie ma jakiś zaziorów lub nie jest gdzieś zadużo zaniżony

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez gruszon18 » 06 Gru 2019 21:31

No jest jednakowo oznaczony znakiem czasu. Dobrze że nie ma takiej tragedii, przynajmniej tak powiedział mi szpec od regeneracji rozruszników, dodatkowo rozrusznik miał cholernie zjedzone tulejki. . Jutro jade do pracy mimo że mam wolną sobotę, więc sobie spokojnie założę rozrusznik i zobaczymy czy z rańca odpali bez problemów.

Dodatkowo podjadę sobie do Interhandlera, zapytam jaki mniejwięcej jest koszt takiej "operacji" bo przecież to w końcu nastąpi.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez gargamel » 06 Gru 2019 21:36

powodzenia

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Re: Ciężko pali, rozrusznik czy wieniec?

Postprzez gruszon18 » 07 Gru 2019 14:19

Zamontowany. Odpala znacznie lżej. Ale mimo wszystko mam wrażenie że mu ciężko przełamać. Ale stara ta moja babcia więc nie ma co oczekiwać cudów.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej