wibako

Kontrolka

Kontrolka

Postprzez Mxx » 25 Gru 2019 15:42

Marka i model maszyny: JCB 3 CX
Rok produkcji: 2008

Witam,mam problem. Chodzi o to że podczas wciskania gazu pod dużym obciążeniem wyskakuje na środkowym panelu czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Oleje filtry wymienione. Dodam że nie cisnę gazu do końca,chodzi tu o nabieranie przodem. Co może być przyczyną? Czujnik przy filtrze powietrza?

-- 25 Gru 2019 14:25 --

Czy może to być wina zapchanego filtra paliwa lub drugiego tzn. szklanki?

Mxx
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 25 Gru 2019 14:41

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: Wykopy,wyburzenia


Reklama

simmet

Kontrolka

Postprzez Brandix » 25 Gru 2019 16:51

Czy oprócz trójkąta na przednim panelu świeci się także jakaś kontrolka na panelu z prawej? Ta kontrolka jest połączona m.in. z kontrolką od filtra powietrza
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Kontrolka

Postprzez Mxx » 25 Gru 2019 20:14

Świeciła się kontrolka od filtra,wymieniłem filter. A teraz ten trójkąt ostrzegawczy tak jak przyciśnie się gazu nieco powyżej 2000 obrotów ale to różnie,czasami jak sprawdzałem to no przy 2400 obrotów. Na początku przychodziło mi na myśl że to ma działać na wyobraźnię w sensie żeby nie deptać maszynie zbytnio na pedał tylko starać się działać przy nieco bardziej optymalnych obrotach,ale teraz myślę że byłem w błędzie. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie kolegów

Mxx
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 25 Gru 2019 14:41

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: Wykopy,wyburzenia


Re: Kontrolka

Postprzez Brandix » 25 Gru 2019 20:26

Tutaj masz info z DTR do 3cx i 4cx z kabiną P21 (po 2002 roku - fakt, że dotyczy ona perkinsa, a ty pewnie masz już silnik JCB, ale kontrolki i ich zachowanie pewnie się nie różnią). Wyjaśnione jest tam, w jakich przypadkach świeci się przednia kontrolka.
Załączniki
jcb.png
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Kontrolka

Postprzez Mxx » 25 Gru 2019 21:24

Dziękuję,przyda się ale tu pisze że kontrolka zapala się razem z inną sygnalizacyjacą awarie czyli w sumie dwie naraz,a u mnie zapala tylko ta jedna na wprost a tego nie opisują,więc dalej jestem w punkcie wyjścia,no ale doceniam próbę naprowadzenia.

Mxx
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 25 Gru 2019 14:41

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: Wykopy,wyburzenia


Kontrolka

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Gru 2019 22:04

Może masz jakąś inną kontrolkę przepaloną i nie świeci ci razem z wykrzyknikiem.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Kontrolka

Postprzez Mxx » 25 Gru 2019 22:27

Raczej wątpię bo zapala się przy okazji zapchanego filtra powietrza,po wymianie tego filtra pali się tylko ona

Mxx
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 25 Gru 2019 14:41

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: Wykopy,wyburzenia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej