wibako

skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez povel2 » 02 Sty 2020 20:03

Witam szanownych forumowiczów.

Mam pewien problem z koparką. Otóż nie ma jazdy do przodu. 2 dni spędziłem, zeby to wszystko przeanalizować i tak oto było.

Na początek sprawdzenie bezpieczników, wszystko całe. Potem wymieniłem elektrozawory wszystkie. Dalej nic, podejrzenie padło na przełącznik i jego równiez wymieniłem jak również manetkę. Te czesci mialem na podmianke nowe i oryginalne. Dalej nic. Przyjechalem na garaz wszystkie biegi wchodzily na 2x2 i wszystko dobrze dzialalo. Mruga dodatkowo kontrolka temp. oleju skrzyni, swieci ciemniej i jasniej w zaleznosci jaki bieg sie wlaczy. Po przekreceniu kluczyka swiecily sie swiatla stop, po nacisnieciu pedalu gasly. Zaczalem wymieniac pokolei przekazniki. Jeden w pewnym momencie brzeczał, po wymianie jednego z bezpiecznikow , ktory nie wiem jak sie spalil, ucichl. Po wyjeciu prawego przekaznika gora od zalaczania jazdy pojawia sie naped na przod, ale tyl znika gdy wlacze 4x4, ale 2x2 wszystko normalnie. Po tym grzebaniu wprzekaznikach znikla calkowicie trojka i bieg oznaczony jako A. Kontrolka temp oleju swieci sie lekko i mruga gdy 2x2 i 2x4, gasnie przy wlqaczeniu 4x4.Gdy sie przelaczy na obrotach z 2x4 na 4x4 i przy podniesionym tyle przod szarpnie i za chwile sie wylacza. W trakcie testow, gdy juz mi ozyl przod,a nie wiem dlaczego, podjechalem pod gorke i zaczal popiskiwac piszczek, zajrzalem pod koparke, jeden przewod spadl z cewki. Zalaczylem go w garazu, a do niego musialem domeczyc sie wjechac przodem, ktory dziala jakby na 1/3 swojej mocy, Dodatkowo przy zalaczeniu 4x4 i lekkim gazie slychac jakies lekkie dzwonienie w skrzyni. Przystawka byla demontowana i wymienione zostalo uszczelnienie tloka, tarczki lozysko teflonik bez zuzycia jak i reszta. Olej w skrzyni oryginal okolo 15 litrow i nowy filtr. Wszedlem pod maszyne, odkrecilem sruby trzymajace elektrozawory i spuscilem je aby wisialy na kablach. Kolega w kabinie kolejno wlaczal biegi to: z 1 na 2 nic sie nie dzieje, slychac stukanie cewek ale zaworki stoja w miejscu. Z 2na 3 wszystkie sie przestawiaja , z 3 na A slychac stukanie cewek i tez nic nei przelaczaja. Przy przelaczaniu z 2x2 na 4x4 tak samo, slychac ale nic nie robia. no i jazda tyl przod jedna sie rusza. Czujnik stopu dziala, slychac przekaznik. Powoli rozkldadam rece, 2 dni siedzenia i dziwne rzeczy sie dzieja , co to moze byc?

povel2
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 19:44

Maszyna: jcb 3cx

Firma: zadnej


Reklama

simmet

Re: skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez dawidk » 02 Sty 2020 20:59

Prze - Ka - źni - ki :-) Wymień wszystkie 10 i powinno być ok... My też walczyliśmy dwa dni, przyjechał serwis i wstawili wszystkie nowe, i jeździ aż miło....

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez povel2 » 03 Sty 2020 11:48

Dziekuje, jutro to sprawdze jeszcze.

-- 03 Sty 2020 08:57 --

Niestety nadal bez zmian

-- 03 Sty 2020 09:27 --

Czy tam nie ma jeszcze przypadkiem cewki mimo tych trzech obok skrzyni? jak je odlacze, i zmienia sie biegi slychac jeszcze jakis elektrozawor. Być może on jest uszkodzony.

-- 03 Sty 2020 10:48 --

Znalazlem cos takiego:

https://zapodaj.net/047ec9c6d3e37.jpg.html

I tu sie skupie troszke bo po wpieciu tej wtyki mam ta cala sytuacje, po wyjeciu juz kontrolka temp skrzyni lekko zarzy sie. I nie mruga,

povel2
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 19:44

Maszyna: jcb 3cx

Firma: zadnej


Re: skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez Jamar » 03 Sty 2020 11:58

Jak jeszcze nie wpadłeś na to że masz zgnitą całą instalację elektryczną to lepiej daj sobie spokój z dalszym szukaniem awarii tam gdzie jej nie ma.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez povel2 » 03 Sty 2020 12:17

Czy komuś zrobiłem krzywdę tym, że zabrałem się za szukanie awarii? Po co mi takie opryskliwe i dokuczliwe komentarze, nie każdy łapie odrazu co gdzie jest. Jakoś koledze wcześniej co pisał, że siedzieli 2 dni nie zwróciłeś uwagi, że mogli sobie dać spokój i dzwonili po serwis. Chciałbym, żeby kazdy był jakoś sensownie traktowany. Jak masz dostęp do różnych urządzen i zaplecze to sie ciesz, ze akurat tak masz, Jest soporo ludzi, którzy na prawdę mają ten dostęp ograniczony .

povel2
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 19:44

Maszyna: jcb 3cx

Firma: zadnej


skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez Jamar » 03 Sty 2020 12:55

Przyczynę awarii masz podaną jak na talerzu, nie wiem o jakim sprzęcie piszesz bo wystarczą oczy. Oczekiwałeś podpowiedzi i ją dostałeś więc bez zbędnych stresów. Zakładam że większość kości w maszynie będzie wyglądać podobnie co za tym idzie, na skutek braku prawidłowego połączenia przegrzewają się kable. Możliwe że gdzieś w peszlach izolacja na wiązkach się już podtopiła.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez povel2 » 03 Sty 2020 13:22

Chodzi o podejscie do ludzi , a nie o podpowiedzi , To sprawa kazdego indywidualnie jak kto do kogo sie odzywa, Przyczyna byla kostka, dziekuje za zainteresowanie tematem, Na stanie mam juz druga koparke z wada taka , że nie luzuje hydroklap. Ale to już wstyd pisać i pytać co to może być. Widzę tu trojnik z hydroklap co prowadzi na róg rozdzielacza a tam elektrozawór. po nim zbiornik. Raczej dziecinna sprawa. Pozdrawiam

povel2
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 19:44

Maszyna: jcb 3cx

Firma: zadnej


skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez mechanik maszyn » 04 Sty 2020 23:24

według mnie jak ta maszyna jest z 2006 r to ja jestem papierz.
w 2006 r nie było takich zlaczy jak na zdjęciu a przekazniki od jazdy były pod konsola z przodu

mechanik maszyn
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 00:32

Maszyna: JCB i inne


skrzynia jcb 3cx 2006r powershift brak jazdy przod

Postprzez povel2 » 05 Sty 2020 11:46

Bodajze od 2002, i takie koparki robiłem czasem do około 2008+ te złącza są normą. A przekaźniki są pod konsolą po lewej na wysokości kolana gdzieś. Jeśli potrzeba mogę podesłać vin. Oczywiście foto

povel2
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 19:44

Maszyna: jcb 3cx

Firma: zadnej


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej