wibako

JCB 1CX PROBLEM Z POMPĄ

JCB 1CX PROBLEM Z POMPĄ

Postprzez damix16 » 02 Sty 2020 20:58

Witam kolegów z forum. Mam problem z moją maszyną JCB 1CXT HF 2014R. JCB1CXHEC02416351 mianowicie:
Podczas pracy zauważyłem że pompa zaczyna delikatnie popiskiwać. Sprawdziłem poziom oleju i okazało się że na oczku jest poniżej minimum. Następnego dnia okazało się że znów jest minimum. Jako że maszyna jest dość zabudowana nie było widać wycieków. Po odkręceniu podłogi w kabinie zauważyłem że wyciek pojawia się na łączeniu pompy zębatej ale tylko i wyłącznie w chwili gdy ramiona bądź łyżkę zamknie się do oporu bądź otworzy. Taka sama sytuacja jest w przypadku podpór, wyciek jest tylko na krańcach.
Wyjęliśmy pompę z maszyny okazało się że jest uszkodzona więc zamówiłem nową oryginalną.
Pompa przyszła identyczna. Zamontowana oleje i filtry wymienione i odpalamy.
Pierwsze kilka sekund pompa delikatnie gwizda, ale po chwili już jest cicho.
Problem pojawia się w sytuacji gdy znów zrobię ruchy do oporu. Maszyna zostaje znacząco zduszona jeden raz nawet zgasła. W czym może być problem? Pomyślałem że zawór ale nie umiem go znaleźć nie umiem go zlokalizować. Podejrzewam, że to nie będzie zawór na którejś z sekcji, bo tak dzieje się na kazdym siłowniku. Tylko czy jest jakiś główny zawor np. przelewowy.?

damix16
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 20:38

Maszyna: JCB 1CXT HF

Firma: Dawaluk s.c.


Reklama

simmet

Re: JCB 1CX PROBLEM Z POMPĄ

Postprzez gruszon18 » 02 Sty 2020 21:16

Przy jakich obrotach zgasla?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


JCB 1CX PROBLEM Z POMPĄ

Postprzez damix16 » 02 Sty 2020 21:27

Niestety w tej maszynie nie ma obrotomierza jest tylko lampka sygnalizacyjna odpowiednie obroty do pracy.
Ona zapala sie od 2000-2300 RPM, wiec dusi myślę że do max 1800. Też zdarzyło mi się że przy zapalonej lampce czyli tych powiedzmy w odpowiednich obrotach do pracy przy podnoszeniu stóp do oporu zdusiło

damix16
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 20:38

Maszyna: JCB 1CXT HF

Firma: Dawaluk s.c.


JCB 1CX PROBLEM Z POMPĄ

Postprzez mumin700 » 02 Sty 2020 21:31

Na pierwszej sekcji rozdzielacza powinien być zawór główny.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


JCB 1CX PROBLEM Z POMPĄ

Postprzez damix16 » 02 Sty 2020 22:41

Czy jest jakaś numeracja sekcji

damix16
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 02 Sty 2020 20:38

Maszyna: JCB 1CXT HF

Firma: Dawaluk s.c.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej