wibako

FACHOWCA! Słaba jazda, problem z nabieraniem urobku

FACHOWCA! Słaba jazda, problem z nabieraniem urobku

Postprzez delfi_w » 04 Sty 2020 21:08

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: SLP3CXTS2E0933995

Witam,
Zakupiłem niedawno JCB 3CX. Po 10 godzinach pracy i przejechaniu około 15 km zauważyłem że koparka bardzo zwalnia pod górkę a przy pracy nie ma za bardzo siły wbić się w kupkę piachu i w ogóle jest jakaś wolna :roll: .Obroty nie spadają a maszyna jakby ducha w sobie nie miała. Jest to koparka z wolnossącym perkinsem, skrzynia manualna. Po przeczytaniu paru postów w serwisie podejrzewam zmiennik. Czy poleciłby ktoś jakiegoś specjalistę który by wiedział co sprawdzić i naprawić ;) (bo jak to napisał PAN MECHANIOR- "mechanik jak jest na miejscu to DOTYKA PROBLEMU ;)) Mieszkam w woj śląskim, między Częstochową a Wieluniem. Kogo polecacie???

delfi_w
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 05 Kwi 2018 20:30

Maszyna: JCB 3CX 2002
TEREX HR12

Firma: XEWO


Reklama

simmet

Re: FACHOWCA! Słaba jazda, problem z nabieraniem urobku

Postprzez gruszon18 » 04 Sty 2020 22:33

A może nie sam zamiennik jest problemem a stan oleju w zmienniku? Sprawdzałes jego stan?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


FACHOWCA! Słaba jazda, problem z nabieraniem urobku

Postprzez mumin700 » 04 Sty 2020 22:37

Sprawdziłeś w pierwszej kolejności filtry skrzyni?
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


FACHOWCA! Słaba jazda, problem z nabieraniem urobku

Postprzez delfi_w » 05 Sty 2020 00:00

Filtr wymieniony po zakupie na oryginalny tak samo jak olej. Jest stan (na odpalonym silniku). No i został wyczyszczony ten mały filtr siatkowy w skrzyni (nie był zabrudzony). Być może to nie zmiennik nie wiem. Przydał by się jakiś dobry fachowiec, który by to zdiagnozował. Na innych postach czytałem o jakimś mierzeniu ciśnienia na skrzyni przy 1000 obrotach (8bar- tyle niby powinno być prawidłowo) później przy 2000 (11 bar) oraz jakie są dopuszczalne spadki ciśnienia. W innym poście operator pochwalił się że u niego wystarczyło wymienić przekaźniki bo było słabe zasilanie na elektrozaworach... Nie wiem... szukam człowieka który jest w temacie i ma szerokie spektrum wiedzy na te tematy. Zna ktoś kogoś w mojej okolicy ;) A tak przy okazji, jakie mogą być koszty wymiany zmiennika w tego typu maszynie???

delfi_w
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 05 Kwi 2018 20:30

Maszyna: JCB 3CX 2002
TEREX HR12

Firma: XEWO


Re: FACHOWCA! Słaba jazda, problem z nabieraniem urobku

Postprzez Jamar » 05 Sty 2020 13:16

Sam zmiennik około 1200 netto w zamienniku.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1411
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej