wibako

Problem z biegami (Manual)

Problem z biegami (Manual)

Postprzez carvin2 » 26 Sty 2020 18:29

Marka i model maszyny: jcb 3cx sitemaster
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: slp3cxts2e0925008

WItam

Jcb 3cx sitemaster 2002 manual
VIN; slp3cxts2e0925008
Lokalizacja; Legnica (dolnośląskie)

Od kiedy zakupiłem koparkę był problem z wybieraniem biegów,zdecydowałem się na sprawdzenie kasety wymieniony został wybierak.

Do tej pory koparka jezdziła,biegi jakoś wchodziły,aż do czasu.

Ostatnio wracałem z pracy i zabrakło 3,4 wrociłem na 2.

Na zajutrz,podiosłem maszynę na podporach i łyżce,tak aby koła były w gorze, jednak nie mogłem wybrać żadnego biegu(silnik wyłączony)

Wymieniłem obudowę kasety wybierak,plastiki,sprężyna były ok. Teraz 3,4 wchodzi z trudem 1 brak, za to 2 wchodzi słabo jakby nie do końca, a na uruchomionym silniku jeszcze gorzej,tak jakby był problem z wysprzęgleniem.

Jednak to dopiero początek;

Uruchamiam silnik,wbijam bieg brak reakcji, koła stoją, manetka przód/tył słyszę tylko że ktoryś przekażnik reaguje na ruchy manetki.
Wyłączam sinik.
Za moment odpalam, lecz to samo brak reakcji,bawię się lewarkiem od biegów wybieranie biegu wysprzęglanie ,za moment JEST! są biegi 2,3,4 działa,po chwili 3,4 BRAK za to w miejsce gdzie ma być luz jest jakiś bieg.

I tak na zmianę, albo żadnej reakcji kola stoją w miejscu i nie kręcą się nawet delikatnie,albo są biegi i koła na luzie obracają się delikatnie , lub brak 3,4 z tym że na 4 jest jakby luz i koła delikatnie się kręcą, za to na luzie jest jakiś bieg.

Podobno przyczyną takich objawow może byś kosz sprzęgłowy z przekładkami,jednak podstawa to sprawdzenie ciśnienia na skrzyni, ale nie wiem w którym miejscu wpiąć manometr.

Moim zdaniem należy też odzielić problem z wybieraniem biegów ,a to że czasem nie ma reakcji napędu na wbity bieg bądz jest 2,3,4 albo brak 3,4 a w miejsce luzu jest bieg (jakiś)

Mój kolega ma taką samą koparkę i u niego biegi na zgaszonym silniku działają płynnie a na włączonym tez porawnie.

Dlatego;

1. Gdzie wpiąć manometr i jakie ma być ciśnienie?
2. Dlaczego tak ciężko wchodzą biegi
3. Dlaczego czasem napęd działa 2,3,4 jest,bądz 3,4 brak a na luzie jest jakiś bieg

Pomocy!

carvin2
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Kwi 2016 20:25

Maszyna: icb 3cx

Firma: Mokra dziura


Reklama

simmet

Problem z biegami (Manual)

Postprzez Tomasz-51 » 26 Sty 2020 19:43

Może coś poluzowane na wybieraku i zależy jak stanie.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej