wibako

Słaba jazda

Słaba jazda

Postprzez Damianooo » 10 Lut 2020 20:21

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 1990

Cześć. Mam problem z maszyna jcb 3cx, dokładnie problem z jazda, jest moim zdaniem dość słaba, na 4 biegu, nie idzie u jechać. Silnik po kapitalnym remoncie, wkręca się na obroty ale tak jak by miał bardzo ciężko. Olej w skrzyni biegów(manualna 4 biegowa) wydaje się być ok(na oko) filtr wymieniony a sitko wyczyszczone. Zmierzyłem ciśnienie w skrzyni biegów i wynosi ono na zimnym 8.5 na wolnych obrotach zaś na ciepłym (po 0.5h jazdy) ciśnienie wynosi 5. Zmiennik i pompa do wymiany? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Damianooo
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 19 Cze 2018 06:26

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Betrans


Reklama

simmet

Słaba jazda

Postprzez Jamar » 12 Lut 2020 01:39

Nie mam bladego pojęcia co kładli za skrzynie do tych maszyn w tamtych latach, musiał byś podać model skrzyni ale patrząc na młodsze maszyny w manualnej skrzyni to ciśnienia masz za niskie, 9 bar to minimum na rozgrzanym oleju. Oczywiście brak mocy według twojego opisu leży po stronie silnika (chyba że hamulce ci trzymają). Ciśnienie w skrzyni jakie podajesz jest wystarczające do poprawnej pracy ale na dłuższą metę prowadzi do szybszego zużycia sprzęgieł.

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej