wibako

Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez krolaktome » 16 Mar 2020 17:13

Marka i model maszyny: Jcb 4cx silnik perkins
Rok produkcji: 1999
Numer seryjny: Jcb 4cx

Witam mam problem z koparko ładowarką Jcb 4cx 1999 r silnik perkins 90 konny
Problem jest taki: podczas spychania silnik się dusi

krolaktome
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Mar 2020 17:08

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Usługi koparką


Reklama

simmet

Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez KoparkowyPawel » 24 Mar 2020 23:47

Problem stary jak świat, hydraulika również dusi silnik? na wolnych obrotach możesz normalnie pracować przodem lub tyłem?

KoparkowyPawel


Re: Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez krolaktome » 09 Kwi 2020 17:54

Na wolnych obrotach mogę pracować tylko tyłem, przodem nie bo silnik się dusi i wali czarnym dymem. Hydraulikę mierzyliśmy i było wszystko w porządku

-- 09 Kwi 2020 16:54 --

Do silnika nie ma co się przyczepiać bo zrobiony był kapitalny remont. Wymienione są : tłoki pierścienie panewki tuleje cylindrowe, planowana była głowica, nowa turbina, wał korbowy jest dobry, 3 razy była sprawdzana pompa wtryskowa. I żadnego efektu. Podejrzewam że może być uszkodzona pompa hydrauliczna

krolaktome
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Mar 2020 17:08

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Usługi koparką


Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Kwi 2020 18:05

A wtryskiwacze?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez gruszon18 » 09 Kwi 2020 22:28

To że silnik po generalnym nie znaczy że remont zrobiony był jak należy. Pompa wielotłoczkowa prędzej całkowicie stanie, lub przestanie wytwarzać ciśnienie. Skoro hydraulika dusi silnik to nie ma winy w niej. Przy pompie zębatej uszkodzenie pompy objawi się w zaniku/ spadku ciśnieniaw układzie roboczym.Obstawiam układ paliwowy, bo to jest najczęstszym rozwiązaniem tego typu problemów. 3 razy sprawdzana pompa, mam rozumieć że była demontowana trzy razy? Czy sprawdzana na maszynie? Kolejna sprawą jest to, dlaczego chcesz pracować na wolnych obrotach? Zakres pracy osprzętem koparkowym to 1500 obrotów i w górę. Po co męczyć silnik na niskich obrotach?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez KoparkowyPawel » 21 Kwi 2020 23:31

Dodam że ja też sprawdzałem pompę wtryskową i nie przyniosło rezultatu, dopiero zawiozłem do drugiego warsztatu. I facet powiedział że nie ma tygodnia zeby nie mieli pompy która niby sprawdzana niby okej a po rozebraniu złom. U mnie było tak samo, rozebrał pompę okazało się że sporo elementów jest zużytych. Głowica pompy i jeszcze jakieś inne elementy. Pompa zrobiona i sprzęt odzyskał siłę.

KoparkowyPawel


Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez umanek82 » 22 Kwi 2020 09:50

Napisz kogo omijać z takimi naprawami.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Brak mocy w koparce Jcb 4cx

Postprzez KoparkowyPawel » 26 Kwi 2020 08:27

Pierwszy warsztat który niby sprawdzał pompę to Diesel Service Misztal Rawa Mazowiecka, Kościuszki 8.

Dodam że po zrobieniu sprzętu, zadzwoniłem do wyżej wymienionego warsztatu, coby polecić żeby może nie brali się za coś w czym nie czują się mocni. Niestety można powiedzieć że miał to gdzieś, jedyne co powiedział to że się cieszy że udało się zrobić maszynę. :woot:

KoparkowyPawel


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej