wibako

Nietypowy problem ze skrętem 4cx

Nietypowy problem ze skrętem 4cx

Postprzez gruszon18 » 17 Mar 2020 15:36

Witam.. Ostatnio już ogłupiałem z tą moją babcia.. Znów mam problem ze skrętem. Wystarczy że się maszyna rozgrzeje, przestaje mi blokować tylnią oś. Wystarczy że zgaszę, ostygnie z pół godziny i os mi zaraz po odpaleniu zablokuje..Ale odblokuję ale już drugi raz nie chce zablokować. Koła trochę się nie fazują.. Przednia oś jak jest na wprost to trochę tylnią ucieka. Mam wrażenie że to problem z siłownikiem, że któryś przepuszcza. Dlatego planuje mimo wszystko w tym tygodniu zrobić oba siłowniki. Ale martwi mnie fakt że to się dzieje w tak dziwny sposób. Prosiłbym o podpowiedzi jakieś bo już dosłownie mnie to do szału doprowadza, a bulić na serwis to od cholery kasy.. Za sama wymiane czujnika skrętu skasowali firmę na ponad 500 zł..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Nietypowy problem ze skrętem 4cx

Postprzez Grzesiek1325 » 22 Mar 2020 18:23

Czujniki nowe tak? Bo jeśli stare to ja miałem problem z przednia osią i na próbę dwa z 3 kabli od czujnika połączyłem na ostro tak że maszyna myślała że ciągle widzi środek j kmazalo się że wszystko git tylko sam czujnik uszkodzony

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Nietypowy problem ze skrętem 4cx

Postprzez gruszon18 » 25 Mar 2020 09:44

Ja już głupa z nią dostaje.. Nowe czujniki. Siłowników nie ruszałem bo mnie szefowa pogoniła na urlop ze względu na epidemie. Od poniedziałku pracowałem w domu i podgoniłem robotę u siebie. Ale ogólnie do piątku jezdzilem I kuźwa ani razu nie przestała ta blokada skrętu działać.. Nagle samo się "znów" naprawiło. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania..

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Nietypowy problem ze skrętem 4cx

Postprzez Grzesiek1325 » 26 Mar 2020 17:38

Albo kwestia taka czy gdzieś nie są przewody przerwane i raz zetknie to działa jak trzeba raz się rozłączy i nie działa ja tak miałem właśnie jak czujnik rozwalony był a dokładnie czujnik rozwalony był w mak czyli wisiały tylko wtyka i 3 kable od niego ale jeździła maszyna ciągle na obydwóch osiach skrętnych wzięło mnie na pobawienie się innymi trybami no i przełączały się ale przednia koła blokowały się odrazu jak przełączyło się na tryb skrętnej tylko przedniej osi więc wyprostowałem tył ustawiłem przód i przełączyłem znowu na obydwie skrętne osie i zostawiłem tak za jakiś czas znowu się zaczolem bawić przełączyłem na tryb tylko przedniej osi i przeskoczyło ale nie dało się przełączyć na skręt obiema ośmi pogrzebałem zobaczyłem że czujnik roztrzaskany przypadkiem jakoś zwarly się te kable i prubowalem kręcić kulmi nagle działa potem znowu nie i spróbowałem dwa kable ze sobą zewrzeć i o działa wszystko jak ręka odja tylko ze brak czujnika oznacza konieczność samemu ustawienia kół na wprost ale jeśli ty posiadasz czujnik nowy i raz działa raz nie problem może być w tym że przewody gdzieś są uszkodzone raz coś zetknie i działa raz nie działa elektryka i niech przeglądnie przewody od czujnika przedniego które lecą w stronę kabiny

-- 26 Mar 2020 16:38 --

Dodam jeszcze że jak piszesz ze się nie fazuja to tak jak właśnie u mnie było kiedy się przeskoczyło to było nie zależnie czy wszystko się wyrownalo

Grzesiek1325
Pomocnik operatora

Maszyna: Jcb 4cx

Firma: Brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej