wibako

JCB 3cx super - nieszczelna zwolnica

JCB 3cx super - nieszczelna zwolnica

Postprzez Bartinz » 15 Kwi 2020 20:46

Marka i model maszyny: JCB 3cx Super
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: SLP3CXPS3E0935325

Witam
Od pewnego czasu zaczął mi uciekać olej ze zwolnicy lewego przedniego koła. Rozebrałem częściowo ale mam problem ze zdjęciem piasty (?). Chcę wymienić 3 szt oringów. Oring nr 1 załatwię bez problemu, oring numer 3 (jest od wew. strony - niewidoczny na zdjęciu) spełnia swoją rolę i nie chciałbym go ruszać, ale nie wiem jak wymienić oring numer 2. Jak zdjąć piastę (?) bez zdejmowania całej zwrotnicy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. A i jeszcze jedno. Jaki olej wlać do zwolnicy. Czy musi to być oryginalny z JCB który dedykowany jest dla kontaktu z elementami ciernymi (jakby do użytku z mokrymi hamulcami) czy może być jakiś inny. Dodaję zdjęcie: https://zapodaj.net/1776550d72b17.jpg.html

Bartinz
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 Sie 2019 11:04

Maszyna: JCB 3cx Super

Firma: spzoo


Reklama

simmet

JCB 3cx super - nieszczelna zwolnica

Postprzez rumpek » 15 Kwi 2020 21:39

Musisz zdjąć obudowę z łożyskami ,ja używam do tego gumowego młotka i z tyłu będzie taki duży uszczelniacz najprawdopodobniej on jest winowajcą wycieku.A olej nie musi być ori z dodatkiem ls wystarczy jakiś w miarę dobry 85w90 dwa litry

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


JCB 3cx super - nieszczelna zwolnica

Postprzez gruszon18 » 15 Kwi 2020 21:48

Dam Ci dobrą radę.. Jak. Już rozbierasz to wymień wszystkie uszczelniacze, bo to koszt znikomy a może być tak że po złożeniu będziesz musiał znów do tematu wrócić.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


JCB 3cx super - nieszczelna zwolnica

Postprzez Bartinz » 17 Kwi 2020 14:09

Dzięki za podpowiedzi. Udało się zdjąć obudowę. Próbowałem na różne sposoby ale ostatecznie - faktycznie młot, duży młot pomógł. Dziś będę składał całość ale zastanawia mnie kilka rzeczy.
1. Na zdjęciu zaznaczyłem śruby spinające całość. Czy one muszą być dokręcone z odpowiednią - konkretną siłą czy wystarczy tak żeby ciężko było odkręcić. Przy odkręcaniu odniosłem wrażenie, że są dokręcone z tą samą siłą - wszystkie 4.
2. Tak jak wspomniałeś rumpek ten uszczelniacz z tyłu nie spełniał swojej funkcji - był rozpołowiony wręcz. Z tym że wtedy koło jak i cała zwolnica ładnie się obracały - lekko. Teraz po złożeniu częściowym (jak na zdj) chodzi to bardzo bardzo ciężko. Nie chciałbym niczego za chwilę uszkodzić. Czy tak powinno być?
3. W sklepie gościu powiedział mi że musi być olej z ls. Nie wiem dlaczego skoro nie ma tam nic ciernego.

Zdjęcie: https://zapodaj.net/89da7cc2a21cc.jpg.html

Dzięki za pomoc.

Bartinz
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 Sie 2019 11:04

Maszyna: JCB 3cx Super

Firma: spzoo


Re: JCB 3cx super - nieszczelna zwolnica

Postprzez umanek82 » 18 Kwi 2020 10:49

Wg serwisówki powinieneś użyć nowych śrub v-ribe M14 które dokręcasz z momentem 300Nm.
Śruby M12 dokręcasz momentem 50 Nm oczywiście na klej do gwintów.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej