wibako

JCB 4CX '95 Stworzenie i tuleje

JCB 4CX '95 Stworzenie i tuleje

Postprzez Wiktor1212 » 25 Kwi 2020 10:15

Witam, może ktoś polecić gdzie mógłbym dostać w dobrej cenie sworznie i tuleje do jcb4cx 1995.
Pozdrawiam

Wiktor1212
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 18 Cze 2018 22:26

Maszyna: Jcb 4cx 1996

Firma: Lrs


Reklama

simmet

Jcb4cx Stworzenie tuleje

Postprzez KoparkowyPawel » 26 Kwi 2020 08:21

Nie ma złotego środka (sklepu) w którym dostaniesz wszystko w dobrej kasie. Wszystko zależy które tuleje i sworznie potrzebujesz. Najprościej sprawdzać numery w katalogu i szukać po sklepach z częściami do kop-lad. Można szukać na allegro po numerach części, wtedy pewnie ogarniesz to smartem, więc wysyłka free.

Ja ze swojej strony mogę podać sklepy które znam

inter-kop
serwis-kop
hydro-czesci
cogitoeu
unimot
CARSPOL

KoparkowyPawel


Re: JCB 4CX '95 Stworzenie i tuleje

Postprzez mechanik maszyn » 01 Maj 2020 19:35

Kupowałem sworznie i tuleje w paru firmach i nie bardzo polecam. Zawsze po założeniu mają luz. Jak masz wolne kilka dni to najlepiej oddać do dobrej firmy co dorobi tuleje i sworznie. Są takie co hartują lub utwardzają w inny sposób, a jak dobrze spasują, i usuną luz osiowy to dłużej wytrzyma niż te kupowane w sklepach.

mechanik maszyn
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 00:32

Maszyna: JCB i inne


JCB 4CX '95 Stworzenie i tuleje

Postprzez gruszon18 » 01 Maj 2020 19:49

Tez jestem tego zdania co przedmówca. Części ze sklepów nie trzymają tych samych wymiarów.. Ostatnio robiłem dwa główne sworznie obrotu w 4cx. Kupiłem sworznie i tuleje i już na nowych częściach był delikatny luz.. Musiałem roztoczyć otwory w tej części konika od ramienia. Specjalista który wykonał mi tą usługę pokazał mi jak robią sworznie i tulejki. Jego części nie miały takiego luzu jak oryginalne sworznie ze sklepu. Jak z wytrzymałością, to nie mogę powiedzieć skoro nie sprawdziłem. Kolejną sprawą jest to, że jak oddajesz maszynę do profesjonalne firmy to oni mają tą roztaczarke i robią wymiar pod konkretny sworzeń czy tuleje.. Na yt u ruskich można zobaczyć wiele filmów jak robią że na sworzeń ciężko tulejkę włożyć ręką bo jest spasowana.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej