wibako

Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez kufcio » 03 Maj 2020 02:22

Marka i model maszyny: 4CX
Rok produkcji: 2020
Numer seryjny: jeszcze nie wiem

Witam wszystkich, prowadzę gospodarstwo rolne. Od wielu lat mecze sie z usługodawcami na koparko-ładowarkę. Borykałem sie z wieloma problemami na tej lini. Szczególnie rozliczenie finansowe stanowiło problem (rozliczenie z zegarka od czasu uruchomienia maszyny przed przyjazdem do mnie)
W końcu postanowiłem cos z tym zrobic.. a przeglądając oferty na OLX postanowiłem... kupić nową maszynę.
Wynegocjowałem 330 tys za standard plus klima, dwie łyżki na tyl i gwarancja 2500mth na 3 lata.

Oferta CASE za to samo wynosiła 298tys.

Proszę o komentarz ludzi z branży bo ja jestem zielony. Jak wirus minie pójdę na kurs;)

kufcio
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 28 Lut 2018 20:12
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie

Maszyna: 4CX

Firma: Gospodarstwo Rolne


Reklama

simmet

Re: Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez dawidg2 » 03 Maj 2020 04:00

Po pierwsze to gwarancja to 3 lata lub 2500 w zaleznosci co nastąpi pierwsze.

Kupujesz starego waryniaka a teraz nagle 4cx-a?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez gruszon18 » 03 Maj 2020 08:10

Ale co tu komentować, jeśli mogę zapytać? Nie piszesz postu określając problem. Stwierdzasz fakty, o nic nie pytasz. Ten post dla mnie wygląda tak jak byś się chwalił. Kupiłeś maszynę za 300 tys to musiałeś mieć albo niezły kaprys albo naprawdę masz zapotrzebowanie na nią. Nie wiem jakich odpowiedzi oczekujesz.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez Luka » 03 Maj 2020 08:41

Szczególnie rozliczenie finansowe stanowiło problem (rozliczenie z zegarka od czasu uruchomienia maszyny przed przyjazdem do mnie)

To teraz masz jeszcze większy, bo leasing trzeba zapłacić nawet jak maszyna stoi :D
Nie wiem gdzie tu problem, to normalne że płacisz za robotę + czasem dojazd - jak to niby chciałeś płacić?

Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej eksploatacji.

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Re: Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez supermajku » 03 Maj 2020 12:51

Generalnie co na rynku stanowi konkurencję. Jcb vs cat są na tym samym poziomie? Jakość / cena?
A komatsu, volvo, case? A reszta?

supermajku
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 20 Mar 2020 23:10

Maszyna: Będzie

Firma: moja własna


Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez scuaz » 03 Maj 2020 13:25

Cene wynegocjowałeś dobrą
Ja jcb koło case bym nie stawiał, pomimo handlowiec z case opowiada ze to to samo w niższej cenie , ale nie ma co porównywać
W jakich cenach wynajmowałeś maszyny?

scuaz
Operator

  • Posty: 377
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Sie narobiło.. kupiłem 4cx

Postprzez kufcio » 04 Maj 2020 11:08

dawidg2 napisał(a):Po pierwsze to gwarancja to 3 lata lub 2500 w zaleznosci co nastąpi pierwsze.

Kupujesz starego waryniaka a teraz nagle 4cx-a?


Waryniaka kupilem, pobawilismy sie nim, nie nadaje sie to do pracy w dzisiejszych czasach- zarowno obsluga jak przedewszystkim wydajnosc. Sprzedany dalej.

gruszon18 napisał(a):Ale co tu komentować, jeśli mogę zapytać? Nie piszesz postu określając problem. Stwierdzasz fakty, o nic nie pytasz. Ten post dla mnie wygląda tak jak byś się chwalił. Kupiłeś maszynę za 300 tys to musiałeś mieć albo niezły kaprys albo naprawdę masz zapotrzebowanie na nią. Nie wiem jakich odpowiedzi oczekujesz.


Tak, post który napisałem jest lekką prowokacją. Mam trochę nie pewności nas sensem zakupu stad pomyślałem ze wesprzecie mnie duchowo:) Jednocześnie jest informacja o aktualnej cenie sprzętu nowego.

Maszyna k
supermajku napisał(a):Generalnie co na rynku stanowi konkurencję. Jcb vs cat są na tym samym poziomie? Jakość / cena?
A komatsu, volvo, case? A reszta?


Nie myslalem o innych markach, nauczony jestem w sprzecie rolniczym.. kupuje sprzet sprawdzony oraz POPULARNY - nie stec mnie na testowanie egzotyków. Czesci do CAT, JCB czy CASE sa nawet w zamienniku na Olx.pl a do Volvo czy Mecalac?

scuaz napisał(a):Cene wynegocjowałeś dobrą
Ja jcb koło case bym nie stawiał, pomimo handlowiec z case opowiada ze to to samo w niższej cenie , ale nie ma co porównywać
W jakich cenach wynajmowałeś maszyny?


Wynajem usługi u mnie byl do tej pory po 110zł/h zegarową, a 6km z miasta jedzie ok 30minut:) ale najgorsza jest dostepnosc.. umawiasz sie na 2 tyg do przodu a okazuje sie ze cos nie poszlo i ze jeszcze tydzień. a tu nagle telefon ze ma popoludnie wolne i może teraz bo później nie wiadomo... ręce opadają.

W piątek ma byc dostarczona. tyle trwa uzbrojenie w klime...
Pozdrawiam

kufcio
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 28 Lut 2018 20:12
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie

Maszyna: 4CX

Firma: Gospodarstwo Rolne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej