wibako

KOLEDZY POMOZCIE! z kontrolką

KOLEDZY POMOZCIE! z kontrolką

Postprzez bazi » 30 Lis 2006 22:32

Co oznacza ta kontrolka?
Image
Zapala sie ZAWSZE podczas jazdy na 3 lub 4tym biegu powyzej 2500rpm i tylko wtedy.... nie odczuwam zadnych zmian w funkcjonowaniu maszyny wszystkich olejow jest stan prawidłowy... w instrukcji nie ma tej kontrolki stare operatory rozkładaja rece HELP!
Ostatnio edytowany przez bazi, 04 Sty 2007 17:15, edytowano w sumie 1 raz

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Reklama

simmet

Postprzez wezeer » 01 Gru 2006 09:57

hehe, coż to JCB nie daje opisu podstawowych kontrolek !!

No dobra wiec jest to kontrolka sygnalizująca zapchany filtr powietrza i jak się zapala to zonacza ze wstępny filtr powietrza jest juz bardzo brudny lub maszyna pracuje w dużym zapylenie ( wtedy wymagany jest filtr wysokiego zapylenia)

Moja rada wyczysć dokładnie filtr powietrza wstęny (ten "kocioł" z przodu maszyny)


ALE 100% pewności nie mam !! najlepiej zadzownic do serwisu JCB powinni pomóc

Pozdrawiam
A kuku
--------------------
Zapraszam do kupienia maszyn u mnie :>
Eurocomach, ECM, ATMOS CHRAST, LIUGONG, używane, po odbudowie
Technical Master
http://www.technicalmaster.pl
603 66 28 66

wezeer
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Lis 2006 11:04
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: Eurocomach, ATMOS

Firma: Technical Master


Postprzez Sylwek. » 02 Gru 2006 17:44

mi też to sie zapala czasami na wyższych biegach , ale żadnych spowolnień nie czuje , może poprostu zignorować to nalezy :D

Awatar użytkownika
Sylwek.
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 16 Lip 2006 10:00
  • Miejscowość: Pasym

Postprzez wezeer » 02 Gru 2006 19:28

Sylwek. napisał(a):mi też to sie zapala czasami na wyższych biegach , ale żadnych spowolnień nie czuje , może poprostu zignorować to nalezy :D


W maszynach tak jak w samochodach CZERWONCYH KONTROLEK się nei igniruje moim zdnaniem oznacza to brudny filtr ale tak jak wcześcniej pisałem może to być wstęny filt powietrza ( czujnik tego filtra jest optyczny) jak teraz patrząc na ta kreseczke może oznaczać zanieczyszczony filtr oleju hydraulicznego w przekłądni jazdy co może być bardzo niebezpieczne.

Pozdrawiam
A kuku
--------------------
Zapraszam do kupienia maszyn u mnie :>
Eurocomach, ECM, ATMOS CHRAST, LIUGONG, używane, po odbudowie
Technical Master
http://www.technicalmaster.pl
603 66 28 66

wezeer
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 30 Lis 2006 11:04
  • Miejscowość: Warszawa

Maszyna: Eurocomach, ATMOS

Firma: Technical Master


Postprzez bazi » 03 Gru 2006 14:57

to moze ja nadmienie ze maszyna pracowała krotki okres czasu tj jakies 30 min w duzym zapyleniu niedługo przed tym jak pojawił sie owy problem..... ale wszystkie filtry wymieniłem jakies 2 msc temu tak ze wykluczam mozliwosc ich zanieczyszczenia wzrokowo filtr powietrza jest ok... juz nie pierwsza osoba mowi mi zeby to zignorowac ktos nawet zaproponował by wyłączyć tą kontrolke ale to jest usuwanie skutku nie przyczyny LUDZIE! Nie martwi mnie to ze cos sie swieci tylko ze maszynie cos dolega kazda nie usunieta usterka nawet jesli błaha ciągnie za soba znacznie powazniejsze... trzeba działac
POZDRO

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez rudesmen » 04 Gru 2006 00:27

W 3cx z 2002r. kontrolka od zapchanego filtra wygląda tak:
Image
całkiem podobnie, ale jeżeli filtry nie są brudne to możliwe, że czujnik jest uszkodzonym. Z którego roku masz maszynę i ile mth?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez bazi » 04 Gru 2006 20:25

maszyna jest 96 rok i ma 9130 mth...jezeli to cos pomoze to z gory dzieki za pomoc
POZDRO

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez Waldemar » 04 Gru 2006 22:06

Wprowadz silnik na jałowo na bardzo wysokie obroty tak zeby turbo dobrze zadziałało i zobacz czy sie zapali, jak sie zapali to masz filter zapchany dolotowy do silnika, a jak nie to szukaj dalej.... :d

Aprospo niektórych skrzyn hydraulicznych niektóre tak maja ze jak nie ma oleju lub cos z filtrem to nie pojada... ale sa np takie wredne jak w ZETTELMEYER ZF ze oleju brak a one jada ... no jada ino nie za daleko...:P bo sie zatra... wiec wniozek ze chyba nie olej bo jedzie bywa błedny... :D

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez SITEMASTER » 07 Gru 2006 17:17

Można jeszcze spróbować zapalić maszynę na chwilę bez filtra i zobaczyć co sie będzie działo.
Jeśli kontrolka się będzie świecić to czujnik jest zepsuty, a jeśli nie zaświeci to filtr do wymiany.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez marcin0511 » 16 Lut 2007 20:44

to napewno jest to ja też tak miałem , zmieniłem filtr i jest ok

marcin0511
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 16 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: kielce

Postprzez Grześ » 16 Lut 2007 21:43

Bardzo łatwo sprawdzić , zciągnąć kabelek z czujnika który jest pomiędzy filtrem a turbiną i przyłożyć do masy powinna się zaświecić ta kontrolka

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 14 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej