Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

4CX '99 Zamarzła hydraulika?

26 Sty 2021 11:22

Marka i model maszyny: jcb 4cx
Rok produkcji: 1999

Jak w temacie. Maszyna dwa tygodnie temu działała, jak zaczęły się mrozy po odpaleniu hydraulika nieczynna to znaczy, po naciśnięciu lewarka z przodu bądź z tyłu lekko drgnie i stop. Tak po parę centymetrów w górę mogę podnieść ramię, olej idzie na przelew. Kopaczka nie była używana do wczoraj-akcja odśnieżanie. Hydraulika bez zmian. zawory sprawdzone w przednim rozdzielaczu nic nie widać złego. Po kilku próbach raz zadziałała i dalej stop.Wczoraj wieczorem po kilku godzinnej przerwie po odpaleniu kopaczka chodzi normalnie. Co było? Pompa tłoczkowa - może zawór sterujący na pompie się zaciął, może woda się wytrąciła z hydrauliki i zamarzł zawór sterujący na pompie i się wyłączyła. Nigdy dotąd tego nie było a nie jedna zima już była. Nie chciałbym rozregulować zaworów niepotrzebnie jeżeli to się powtórzy. Duży mróz teraz odwilż czy to była przyczyna? Ktoś coś może podpowie?

4CX '99 Brak hydrauliki

26 Sty 2021 11:27

Jak długo masz maszynę? Zmieniałeś olej hydrauliczny, filtry? (kiedy?)
Pytanie do innych można na "oko" stwierdzić obecność wody w oleju hydr. - pływa na powierzchni w zbiorniku albo jest odstojnik?

4CX '99 Zamarzła hydraulika?

26 Sty 2021 17:00

rudesmen, woda cięższa od oliwy więc nie będzie oczek. krzwys, dałeś się chociaż rozgrzać trochę maszynie?

Re: 4CX '99 Zamarzła hydraulika?

26 Sty 2021 23:40

W tej chwili na razie działa .Wczoraj rano powtórka zero hydrauliki, zaglądałem do zaworów na pompie nic podejrzanego suwaki chodzą lekko. Zagladałem jeszcze do zaworu na powrocie do zbiornika -wpięty przewód z przedniego rozdzielacza cienki chyba od pilota -też nic nie widac ale po zmontowaniu jest ok. Działa może to tylko zbieg okoliczności. Oleje wymienione w tamtym roku, w zbiorniku oleju zero plam czy podobnych oznak co do wody.Nie wiem co na dnie w zbiorniku pod korkiem bo nie zaglądałem. Maszyna była zimna ale zaczeła działać. Kiedyś w tamtym roku pare razy wieszała sie hydraulika na przednim rozdzielaczy zero reakcji ale wystarczyło trącić do tylnego rozdzielacza jakąś dzwignie i było ok.
Wyślij odpowiedź