wibako

JCB 4cx i problem z terquelock

JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez ecoolerek » 04 Sie 2021 16:46

Marka i model maszyny: 4cx
Rok produkcji: 2018

Przekopałem forum i postanowiłem założyć nowy temat bo nie znalazłem odpowiedzi a mianowicie chodzi mi o:
zakupiłem maszynę która pracowała ponad pól roku budowie, tydzień temu zjechała na bazę i mam problem z terquelockem nie zapala się podczas jazdy wiec przystąpiłem do diagnozowania problemu i sprawa wygląda następująco
stan zastany - brak czujnika obrotowego z przodu ( kupiłem i zainstalowałem )
- sprawdziłem ze nie dochodzi napięcie na cewkę zmiennika momentu

kolejnym problemem jest ze czasami nie można odpalić maszyny z kluczyka bo świeci się błąd ale po podłączeniu komputera nie wskazywało na nic ale zwierając w rozruszniku maszyna odpala i błąd znika ( wykrzyknik z deski ) miał ktoś może taki przypadek

gdzie szukać dalej co mogę zrobić jeszcze we własnym zakresie ?? najbardziej zależy mi na szybszej jeździe

ecoolerek
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Sie 2014 12:53

Maszyna: JCB 4cx 2014
Volvo EC27D 2018

Firma: Własna


Reklama

simmet

JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez dawidg2 » 04 Sie 2021 17:22

nawet nie wiadomo co ktoś tam nacudował.

Jaki błąd? masz jego nr?

A czujniki są chyba dwa. Na kole zamachowym sprawdź może brudny.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez Doktor jcb » 04 Sie 2021 17:36

Nie ma czujnika na kole zamachowym czujnik koło koła pasowego ma być blisko i patrzeć na ząbki na kole. Czujnik prędkości na skrzyni biegów może nie czyta. Co do nieodpalania musisz podać więcej szczegółów Prada na cewkę idzie z modułu skrzyni biegów. Nie pójdzie jeśli obydwa czujniki prędkości nie podadzą sygnału że prędkość silnika i skrzyni są prawie równe.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez ecoolerek » 04 Sie 2021 17:38

błędu nie wyświetla żadnego
natomiast czujnik na skrzyni z boku wyczyściłem
ten z cewką u góry skrzyni nie ma sygnału nie dociera nic żaden sygnał

ecoolerek
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Sie 2014 12:53

Maszyna: JCB 4cx 2014
Volvo EC27D 2018

Firma: Własna


JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez Doktor jcb » 04 Sie 2021 18:09

U góry skrzyni jest czujnik temperatury. Ten z boku i ten z przodu silnika. Może masz zjebany moduł. Musisz kompa podłączyć. Koło rozdzielacza masz kostki łączące wiązkę skrzyni i wiązkę maszyny zobacz może coś tam zgniło w nich.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez ecoolerek » 05 Sie 2021 08:32

kostki przy skrzyni i ta wiązkę mam w stanie idealnym nic tam nie zgniło zostaje mi dziś tylko wymienić czujnik na skrzyni i wtedy zobaczę jak nie to pozostanie podłączenie komputera, ostatnio nic nie wykazał a mam już dość tego grzebania

ecoolerek
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Sie 2014 12:53

Maszyna: JCB 4cx 2014
Volvo EC27D 2018

Firma: Własna


JCB 4cx i problem z terquelock

Postprzez Doktor jcb » 05 Sie 2021 11:22

No musisz sprawdzić odczyty prędkości na kompie czujniki są drogie w oryginale a te z zamiennika nie zawsze pracują dobrze czasem na nowym nawet wywalają błędy od czujnika. Jaki nie było czujnika powinie być błąd od niego bo moduł go nie widzi. Może masz moduł skrzyni założony od maszyny bez opcji lock. Niestety ten moduł jest nie programowalny na inny soft. Jak podepniesz kompa sprawdź jaki jest soft

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej