wibako

JCB 3CX 86 - olej, skrzynia/silnik

JCB 3CX 86 - olej, skrzynia/silnik

Postprzez Kerur » 29 Sie 2021 23:10

Witam nazywam się Marek

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem staruszki JCB 3CX z 1986 roku.
Maszyna kupiona do pracy na mojej działce ( korytowanie , gruzowanie , kopanie stawu).
Moja wiedza na temat działania układów hydraulicznych oraz mechanicznych jest znikoma.

Staruszka swoje już widziała ale do tej pory nie było z nią problemu.
Silnik Perkins, napęd na tył. Odpala bez problemu ( potwierdzony remont silnika ).
Na zimno jeździ bez problemu, z kopaniem gorzej.
Na rozgrzanym jeździ gorzej, kopie bez problemu.

Poprzeglądałem forum i kilka tematów było podobnych ale nie identycznych

Temat :

1. Maszyna po uruchomieniu jeździ bez problemów. Natomiast po rozgrzaniu traci wigor. Jazda robi się coraz wolniejsza.
wykorzystuje głownie 1i 2 bieg plus rewers.
Sytuacja podobna jak w temacie viewtopic.php?f=12&t=14880, po dolaniu oleju do skrzyni powraca chęć do jazdy ale na jakiś czas.
Po zagrzaniu silnika i całej maszyny kapie od spodu z połączeń śrubowych i miejsca z fasolową zaślepką , śruby po dokręcałem. Kapie nadal. Krople czystego oleju w kilku miejscach, dość ciepłe.

Jak maszynę mocno rozgrzeje to wywala olej ( chyba sinikowy bo czarny ) jak by to nie brzmiało dziwnie przez starter - ( wyciek po lewej stronie silnika w kierunku jazdy do przodu )

Czy poza dolewaniem oleju a bez wizyty mechanika i rozbierania całości da się coś z tym zrobić ?

2. W ostatni piątek wywaliło mi przez wlew oleju silnikowego spore ilości oleju. Maszyna rozgrzana bo podczas transportu urobku na przedniej łyżce.
Na drugi dzień sprawdziłem stan oleju silnikowego bagnetem po uprzednim osuszeniu bagnetu - olej jest , może nawet ponad stan.
Stan płynu w chłodnicy bez zmian wiec to nie przeciek z tego kierunku ( odma + uszkodzenie uszczelki )

Mam tezę że za dużo dolewałem oleju do skrzyni a poprzez to mam przeciek oleju z skrzyni do silnika. Pytanie czy jest to w ogóle możliwe w tym modelu KŁ ?

Jeśli tak to czy mogę jeszcze przez kilka tygodni pracować z takim przeciekiem po kilka godzin dziennie?
Czy może koniecznie muszę to naprawić bo inaczej będę miał złom na nie KŁ ?
Problem bo mam do wykopania staw i to w ograniczonym czasie z powodu dofinansowania.

Kerur
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Sie 2021 22:07

Maszyna: JCB 3CX 86'

Firma: Własna


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej