wibako

Problem z krokodylem i ramieniem

Problem z krokodylem i ramieniem

Postprzez kaczucha8 » 19 Paź 2021 09:13

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2007

Witam mam problem z JCB 4CX.
Po odpaleniu krokodyl działa normalnie, natomiast gdy odwrócę fotel do kopania i następnie wrócę w kierunku do jazdy krokodyl przestaje działać.
Podobnie wygląda sytuacja z wysuwem tylnego ramienia. Po obróceniu działa ale później już nie.
Zdarzyło się również iż ramię wysuwało się i wracało samo.
Na prawym josticku były uszkodzone przewody od przełącznika wysuwu ale zostały naprawione. Niestety niewiele to wniosło.
Proszę o pomoc.

kaczucha8
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Paź 2021 09:09

Maszyna: JCB 4CX

Firma: Własna


Reklama

simmet

Problem z krokodylem i ramieniem

Postprzez Doktor jcb » 19 Paź 2021 22:35

Sprawdź wiązkę od niego yoistica na dół do wiązki głównej. Sprawdź lub pozamieniaj przekaźniki. Tam gdzie w maszynie bez yoisticow wchodzą w podłogę dźwignie od ramienia przód, pod plastikiem masz modulik który obsługuje wsouw wysuw zobacz tam kable jeszcze.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z krokodylem i ramieniem

Postprzez kaczucha8 » 26 Paź 2021 13:32

Dziękuje za informację. Została sprawdzona wiązka od fotela do modułu.
Przy module znalazłem kilka przetartych przewodów jednakże po zaizolowaniu nic się nie zmieniło.
Po obróceniu fotela zaczyna pykać jeden z przekaźników od wysuwu i wówczas przestaje działać krokodyl i wysuw ramienia.
Pomaga wypięcie sterownika i po ponownym wpięciu zaczyna działać krokodyl i czasem wysuw.
Podejrzewam zwarcie gdzieś dalej za modułem niestety nie posiadam serwisówki do tego modelu.
Nr seryjny 0966750. Ewentualnie proszę o podpowiedź gdzie znajdują się rozdzielacze do wysuwu ramienia i krokodyla.

kaczucha8
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Paź 2021 09:09

Maszyna: JCB 4CX

Firma: Własna


Re: Problem z krokodylem i ramieniem

Postprzez Doktor jcb » 26 Paź 2021 15:25

Nad mostem masz kość z cewkami i akumulatorem gazowym idź od tych cewek w stronę modułu i sprawdzaj czy ci coś się nie przetarło lub kostka jakąś nie gnije

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej