wibako

Ma ktoś jakiś opis lub doświadczenie jaki max przechył?

Ma ktoś jakiś opis lub doświadczenie jaki max przechył?

Postprzez dzezmen » 17 Gru 2006 13:49

Ma ktoś jakiś opis lub doświadczenie jaki maksymalny przechył jcb 4cx bo niekiedy mam dziwne wrażenie jakbym miał sie przewrócić, a może ktoś już zaliczył glebe? :roll:
Ostatnio edytowany przez dzezmen, 29 Sie 2009 17:11, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
dzezmen
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 05 Lis 2006 17:29
  • Miejscowość: Łeba

Reklama

simmet

Postprzez Waldemar » 17 Gru 2006 14:35

Maksymalny przechył to taki w którym jeszcze stoi i zaraz sie przewróci... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Generalnie to te opisy ksiazkowe np 30% to lipa jest bo i tak wiadomo ze mozna wiecej... na nierównym terenie czy grzaskim to tego 30% najlepiej sie trzymac ale na równym to mozna ostro jechac... nalepiej łyzka nisko tylno łych tez nisko i mozna smigac... gosienicoówka jest łatwiej bo siebie łyzke wyciagasz jako przeciw wage i smigasz!!

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez Thompson » 17 Gru 2006 17:53

Waldemar napisał(a):gosienicoówka jest łatwiej bo siebie łyzke wyciagasz jako przeciw wage i smigasz!!

Pojazdy gąsiennicowe mają zupełnie inną przyczepność i ciężko tu porównywać :wink:

Awatar użytkownika
Thompson
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 12 Lis 2006 22:37
  • Miejscowość: Gdynia

Postprzez SITEMASTER » 17 Gru 2006 22:30

Kiedyś zasypywałem wykop pod kanalizację i pod prawą stroną miałem nie zagęszczony materiałem. Blady strach padł mi na twarz gdy maszyna zaczęła sie przechylać. Opuściłem łyżkę, ale nie dałem rady na samą ziamię bo z przodu stała studzienka. Wysunąłem tylną łyżkę, żeby uzyskać przeciwwagę i to mnie uratowało. Powiedziałem sobie że już więcej tak nie zaryzykuje. To nie byłby zwykły upadek bo obok maszyny stały nie zasypane studzienki kanalizacyjne i jedną z nich miałbym w kabinie. Nie byłoby co klepać.

A tu takie zdjęcie z pokazu. Nie róbcie tego w domu. Nie wiadomo gdzie jest granica.

Image
Ostatnio edytowany przez SITEMASTER, 29 Sie 2009 17:12, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Sir Anthony Bamford » 18 Gru 2006 17:36

SITEMASTER,
jesze chwila ta na zdjeciu i juz by było po niej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez SITEMASTER » 18 Gru 2006 18:59

To robił doswiadczony operator z Anglii z fabryki JCB. On pewnie wie gdzie jest granica.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez misza_007 » 19 Gru 2006 19:10

gdy przy gwałtownym zatrzymaniu łyżki nad wykopem odrywa się podpora od ziemi to zanczy że ta granica jest już blisko, dlatego staram się w takich warunkach maszyne ustawiać nie w lini wykopu a pod kątem .
Marcin

misza_007
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 15 Gru 2006 21:07
  • Miejscowość: Gorlice

Postprzez bazi » 19 Gru 2006 20:46

A ja ciekawy jestem czy pracujac z duzym przechyłem poza kwestia wywrotki istnieje ryzyko zatarcia silnika tj czy moze dojsc do sytuacji gdy olej w misce olejowej odkrywa smok pompy i wiadomo co..... załozmy na ten przykład ze w maszynie jest oleju minimalne minimum i ktos przekracza owe 30% :?: He?

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez dzezmen » 19 Gru 2006 21:29

bazi napisał(a):A ja ciekawy jestem czy pracujac z duzym przechyłem poza kwestia wywrotki istnieje ryzyko zatarcia silnika tj czy moze dojsc do sytuacji gdy olej w misce olejowej odkrywa smok pompy i wiadomo co..... załozmy na ten przykład ze w maszynie jest oleju minimalne minimum i ktos przekracza owe 30% :?: He?
dokładnie tak jak piszesz jest to mozliwe i w sumie nie bo jcb ma czujniki zabezpieczające które to zasygnalizują o tym więc maszyna jest przystosowana hmmm ale z jednej strony masz racje
Ostatnio edytowany przez dzezmen, 29 Sie 2009 17:13, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
dzezmen
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 05 Lis 2006 17:29
  • Miejscowość: Łeba

Postprzez agil » 19 Gru 2006 21:43

Hmm maxymalny przechyl generalnie panowie nie warto oszczedzac opon , szyby sa drozsze :lol:

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez SITEMASTER » 20 Gru 2006 21:01

Jeśli chodzi o zatarcie silnika, to te silniki mają system olejenia sychą miską. Więc nie braknie wam oleju.

Miałem taki przypadek że jadąć po drogie przechylonej na bok zaświeciła mi się kontrolka od poziomu płynu chłodzącego. Płyn spłynął mi na lewą stronę zbiorniczka i odkrył czujnik. A ten zadziałał.

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej