wibako

Ramie lata na boki jcb 4cx

Ramie lata na boki jcb 4cx

Postprzez Zib823 » 28 Cze 2023 16:58

Cześć. Miałem sytuację, że po max obrocie w prawo ramieniem koparkowym zablokował się drążek. Przy pomocy 2giej osoby która ciągnęła za cięgło suwaka rozdzielacza udało się odblokować drążek. Teraz działa prawidłowo ale ramie złożone tj do jazdy samoczynnie się wychyla na boki. Można je przepchnąć ręką beż problemu na lewo lub prawo. Czy coś dostało się pod suwak tylnego rozdzielacza? Czy zabierać się do tego samodzielnie Czy to zbyt ryzykowne że coś uszkodzę? Dodam że puki co da się kopać normalnie tyle że jadąc droga muszę blokować ramie sworzniem.

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Reklama

simmet

Re: Ramie lata na boki jcb 4cx

Postprzez Doktor jcb » 29 Cze 2023 06:07

Zobacz czy nie masz luzu na koniku i konik przypadkiem nie opadł na siłowniki skrętu. Mogą się już w środku uszkadzać i sypać złomem do rozdzielacza.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Ramie lata na boki jcb 4cx

Postprzez Zib823 » 29 Cze 2023 08:26

Na koniku nie mam luzów ponieważ cały konik naprawiany był w tą zimę (,wszystkie sworznia, tuleje a w siłownikach uszczelnienia I pierscienie prowadzace). Ale teraz po powrocie z kopania stwierdziłem poluzowane śruby dekla mocującego siłowniki obrotu ( po 3 na strone). Być może też poprzez uszkodzona gumkę od strony ciegla jakiś syf się dostał do suwaka.
Czy da się " bezpiecznie wyciągnąć suwak z rozdzielacza nie robiąc sobie większej biedy? Na sprawdzenie rozdzielacza w warsztacie są terminy min 2 tyg.

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Re: Ramie lata na boki jcb 4cx

Postprzez Doktor jcb » 29 Cze 2023 11:04

Odczepiasz u góry odkerasz miseczkę na dole i wyciągasz suwak. Tylko ramię na ziemię oprzyj żeby cię nie zagniotlo i wyluzuj tą funkcję przed wyjęciem

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Ramie lata na boki jcb 4cx

Postprzez Zib823 » 02 Lip 2023 19:39

Rozkręciłem ten suwak ale nic podejrzanego nie ujrzałem. Ramie przechylone na prawa stronę " trzymało" położenie a na lewo i środku nie. Więc wzięłam klucz 13 i dokręciłem cieglo o 1 obrót i okazało się że teraz jest ok. Banał ale miałem już obawy o rozdzielacz.

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej