wibako

3CX '06 Elektryka - zwarcia instalacji?

3CX '06 Elektryka - zwarcia instalacji?

Postprzez Dgldaniel » 29 Cze 2023 22:31

Marka i model maszyny: Jcb 3cx super
Rok produkcji: 2006

Dzień dobry,
Mam problem prawdopodobnie z elektryką, a mianowicie dzieją się dziwne rzeczy- po włączeniu przyciskiem amortyzacji łyżki opada wskaźnik temperatury i podnosi się wskaźnik paliwa po wyłączeniu wraca do normy.
Dodatkowo czasami sama z siebie włączy się przednia wycieraczka i potrafi spalic bezpiecznik na którym jest również gniazdo koguta na dachu. Czasami również używając przedniego klaksonu włącza się wycieraczka. Obstawiam, że wiązka może być gdzieś przetarta tylko gdzie szukać. Przy filtrze powietrza poizolowalem bo były lekko poprzecierane ale nie pomogło może ktoś podpowie gdzie jeszcze mogę szukać uszkodzenia a może jakieś inne sugestie?? Z góry dziękuje

Dgldaniel
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Cze 2023 15:51

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Dgl


Reklama

simmet

Re: 3CX '06 Elektryka - zwarcia instalacji?

Postprzez dawidg2 » 29 Cze 2023 22:46

Pod kabiną zobacz.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: 3CX '06 Elektryka - zwarcia instalacji?

Postprzez Doktor jcb » 30 Cze 2023 05:40

Na dobry początek to zobacz czy masz przykręcona masę za silnikiem. Musisz wsadzić tam rękę i do podstawy tłumika powinien być dokręcony punkt masowy który tam z wiązki głównej wystaje

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '06 Elektryka - zwarcia instalacji?

Postprzez Dgldaniel » 07 Lip 2023 17:43

Dopiero dzisiaj miałem czas zająć się tą elektryka bo zaczynały się dziać cuda, po włączenie pływającej łyżki wariował wskaźnik paliw, temperatury, na czwartym biegu włączała się wycieraczka, po wciśnięciu klaksonu też włączała się wycieraczka, sprawdziłem kable pod zegarami, pod kabiną i wszystko ok. Okazało się, że faktycznie masa z wiązki była niedokręcona tak jak pisał doktorjcb, bardzo dziękuję za pomoc kolega jest widać prawdziwym fachowcem, masa jest tak umiejscowiona, że sam w życiu bym jej nie znalazł. Dokładną podpowiedź i opis kolegi gdzie to jest zaoszczędziły mi dużo stresu:-) oby więcej takich fachowców

Dgldaniel
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 Cze 2023 15:51

Maszyna: Jcb3cx

Firma: Dgl


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej