wibako

3CX '01 Brak jazdy

3CX '01 Brak jazdy

Postprzez Dynia » 20 Sie 2023 21:55

Witam.
Maszyna koparko-ładowarka JCB 2001
SLP3CXTS1E0498770
Mam problem z biegami 3 i 4 do tyłu i do przodu.
Rano zdarza się że się pojawiają do momentu gdy włączę niższe biegi(1 i 2), po wlaczenie spowrotem np na 3 bieg brak reakcji.
Wiem ze wspólną cewką do tych biegów jest cewką nr 3 (środkowa górna) po wymianie cewki nadal nic. Wymieniłem manetkę przy kierownicy i też bez poprawy. Teraz nie wiem czy spróbować wymienić cały elektrozawór czy padła skrzynia, może jakieś inne pomysły?
I czy np gdyby trzeba było wymienić elektrozawór lub podmienić miejscami to czy olej trzeba najpierw spuścić ze skrzyni czy da się to zrobić w miarę bez większego rozlewania oleju, nigdy nie robiłem tego i nie wiem jak się do tego przygotować

Dynia
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 07 Sty 2015 13:02

Maszyna: Liebherr 312
Atlas 1302E

Firma: PRYWATNA


Reklama

simmet

Re: Brak jazdy

Postprzez Doktor jcb » 21 Sie 2023 06:01

Nie musisz spuszczać oleju ze skrzyni. A sprawdziłeś czy kiedy biegow nie ma dochodzi na tą cewkę prąd. Podłącz sobie żaróweczkę 5w i zobacz. Moze przekaźnik po nagrzaniu nie styka. Objaw trochę skrzyniowy ale warto sprawdzić wszystko zanim ją wyjmiesz

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3CX '01 Brak jazdy

Postprzez Dynia » 15 Wrz 2023 19:27

Po podłączeniu żarówki okazało się że nie ma prądu gdy biegi przestają działać, kable zaprowadziły do kabiny pod deske, tam znalazłem puszke z przekaźnikami , jeden z nich czasem przestawał działać, po wymianie wadliwego przekaźnika objawy zniknęły. Dzięki za podpowiedź z tą żarówką .

Dynia
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 07 Sty 2015 13:02

Maszyna: Liebherr 312
Atlas 1302E

Firma: PRYWATNA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej