wibako

Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / JS220

Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / JS220

Postprzez rafi.cwa » 15 Wrz 2023 22:02

Witam chciał bym kupić dobry / sprawdzony tester diagnostyczny do obsługi koparko - ładowarki JCB 3CX , oraz do koparki JCB JS 220 2006.rok , JCB JZ140 2007 rok.
Proszę o pomoc w wyborze urządzenia.

rafi.cwa
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 09 Lis 2018 01:04

Maszyna: CAT 953C , JCB 3CX , JCB JS 220 ,

Firma: Prywatna maszyna


Reklama

simmet

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Doktor jcb » 16 Wrz 2023 21:25

Powodzenia w szukaniu.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez rafi.cwa » 16 Wrz 2023 22:35

Dziękuję za odpowiedź :) Myślałem że "Doktor jcb" będzie miał coś mądrzejszego do napisania, ale i tak dzięki :ok:

rafi.cwa
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 09 Lis 2018 01:04

Maszyna: CAT 953C , JCB 3CX , JCB JS 220 ,

Firma: Prywatna maszyna


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Jamar » 17 Wrz 2023 17:08

Nie napisałeś rocznika 3CX'a ale jeśli z podobnych lat co pozostałe maszyny to raczej kolego strata pieniędzy. Programować sterowników i tak pewnie nie będziesz a diagnostykę będziesz miał nie wiele bardziej rozszerzoną jak w wyświetlaczu.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Doktor jcb » 17 Wrz 2023 20:37

rafi.cwa napisał(a):Dziękuję za odpowiedź :) Myślałem że "Doktor jcb" będzie miał coś mądrzejszego do napisania, ale i tak dzięki :ok:

Myślę że w temacie jest to wystarczająco mądra odpowiedź. Jcb to nie golf gdzie podepniesz sobie kostkę i ściągniesz apke. Druga sprawa to jak chcesz programować JCB to poważnie trzy razy zastanów.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez rudesmen » 20 Wrz 2023 06:34

rafi.cwa To który rocznik tego 3CX? Pewnie już patrzyłeś jakie są dostępne, więc w jakich są cenach i jak opisują je sprzedawcy?

Doktor jcb
Ja np. jak myślę o testerze to do czytaniu błędów. Co można programować i dlaczego trzeba się nad tym zastanowić?

Jamar
Pochwała, za najbardziej rzeczową odpowiedź w tym wątku :mrgreen:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Doktor jcb » 21 Wrz 2023 08:21

rudesmen napisał(a):rafi.cwa To który rocznik tego 3CX? Pewnie już patrzyłeś jakie są dostępne, więc w jakich są cenach i jak opisują je sprzedawcy?

Doktor jcb
Ja np. jak myślę o testerze to do czytaniu błędów. Co można programować i dlaczego trzeba się nad tym zastanowić?

Jamar
Pochwała, za najbardziej rzeczową odpowiedź w tym wątku :mrgreen:

Programuj nie zastanawiaj się. Do dzieła.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Czarkop » 24 Wrz 2023 00:06

rafi.cwa napisał(a):Witam chciał bym kupić dobry / sprawdzony tester diagnostyczny do obsługi koparko - ładowarki JCB 3CX , oraz do koparki JCB JS 220 2006.rok , JCB JZ140 2007 rok.
Proszę o pomoc w wyborze urządzenia.


Niestety słowa TESTER DIAGNOSTYCZNY są dla pana doctora paj hi wo trudne do zrozumienia.Musisz napisać ,że potrzebujesz urządzenia do podglądu parametrów,odczytywania kodów błędów i ewentualnie do wysterowania urządzeń wykonawczych,a i tak może nie doczytać ze zrozumieniem.O flashowaniu nic nie napisałeś,ale już się do tego doczepił.


Czy ktoś ma doświadczenie z klonem EST JCB TESTER CHINa --- czy warto kupić i od którego rocznika sprzętu JCB można go sensownie używać do DIAGNOSTYKI?

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez rudesmen » 24 Wrz 2023 07:50

Przejrzałem pobieżnie OLX. Typowo opisane że do maszyn budowlanych są po kilka tyś. złoty. `650zł i 950zł do maszyn rolniczych JCB - pytałbym sprzedawce jak z obsługą maszyn budowlanych. Może tylko silniki? Od którego roku w maszynach budowlanych diagnozuje się coś więcej niż silnik?
Szukałbym jeszcze na aliexpress.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Czarkop » 24 Wrz 2023 09:10

Siedzę w branży motoryzacyjnej od lat.Zajmuję się m.in. programowaniem sterowników - usuwanie AD BLUE ,EGR ,DPF itp..Przeprowadziłem się na wieś i mam wiele zapytań o pomoc przy AGRO i maszynach budowlanych.Interesuje mnie co można działać chińskimi klonami serwisówek.Czy działają OFF LINE czy tylko ON LINE ,jak to jest w niektórych serwisówkach do samochodów osobowych.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Jamar » 25 Wrz 2023 19:24

Czarkop napisał(a):Siedzę w branży motoryzacyjnej od lat.Zajmuję się m.in. programowaniem sterowników - usuwanie AD BLUE ,EGR ,DPF itp..Przeprowadziłem się na wieś i mam wiele zapytań o pomoc przy AGRO i maszynach budowlanych.Interesuje mnie co można działać chińskimi klonami serwisówek.Czy działają OFF LINE czy tylko ON LINE ,jak to jest w niektórych serwisówkach do samochodów osobowych.


Zainwestuj w Ori i będziesz miał święty spokój, szkoda czasu i pieniędzy na chińczyki.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Czarkop » 25 Wrz 2023 20:19

Problemy z chińczykami to od strony interfejsu ,że nie łączy się ze wszystkim i działa jak chce,czy bardziej od strony programowej że nie ma dostępu do wszystkich funkcji?

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Jamar » 25 Wrz 2023 20:38

Urządzenia. Klony w większości działają właśnie tak jak napisałeś.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez rudesmen » 26 Wrz 2023 07:12

Różnica w cenie jest około 10 krotna. Na własne potrzeby diagnozowania trzech dosyć starych maszyn ja wybrałbym zamiennik. Znam wielu użytkowników klonów interfejsów samochodowych i nie ma tam narzekania na urządzenia.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Jamar » 26 Wrz 2023 07:52

rudesmen napisał(a):Różnica w cenie jest około 10 krotna. Na własne potrzeby diagnozowania trzech dosyć starych maszyn ja wybrałbym zamiennik. Znam wielu użytkowników klonów interfejsów samochodowych i nie ma tam narzekania na urządzenia.

Autorowi postu odpowiedziałem na samym początku. Diagnostykę koparek ma w wyświetlaczu (za darmo), w 3CX'ie pewnie nie ma żadnego sterownika.
Kolega niżej szuka czegoś co będzie mógł by używać zarobkowo.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Doktor jcb » 26 Wrz 2023 09:31

Czarkop napisał(a):
rafi.cwa napisał(a):Witam chciał bym kupić dobry / sprawdzony tester diagnostyczny do obsługi koparko - ładowarki JCB 3CX , oraz do koparki JCB JS 220 2006.rok , JCB JZ140 2007 rok.
Proszę o pomoc w wyborze urządzenia.


Niestety słowa TESTER DIAGNOSTYCZNY są dla pana doctora paj hi wo trudne do zrozumienia.Musisz napisać ,że potrzebujesz urządzenia do podglądu parametrów,odczytywania kodów błędów i ewentualnie do wysterowania urządzeń wykonawczych,a i tak może nie doczytać ze zrozumieniem.O flashowaniu nic nie napisałeś,ale już się do tego doczepił.


Czy ktoś ma doświadczenie z klonem EST JCB TESTER CHINa --- czy warto kupić i od którego rocznika sprzętu JCB można go sensownie używać do DIAGNOSTYKI?

Wystarczająco do zrozumiale żeby odczytać że JCB to nie golf. Ani Tico. I nie kończy się na koparko ładowarce i nośniku. po to producent wydaje krocie na swój produkt żeby byle chińskim klonem prowadzić naprawy. JCB to nie tylko JCB to mtu Deutz Isuzu kohler cumins powodzenia. Gdybym nie wiedział o czym piszę to bym nie pisał. To nie golf.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Czarkop » 03 Paź 2023 17:03

rudesmen napisał(a):Różnica w cenie jest około 10 krotna. Na własne potrzeby diagnozowania trzech dosyć starych maszyn ja wybrałbym zamiennik. Znam wielu użytkowników klonów interfejsów samochodowych i nie ma tam narzekania na urządzenia.

W samochodówce to 80-90 % warsztatów pracuje na klonach z chin.Jest takie urządzenie CDP PRO które kupowałem w ori za 11700zł w 2009 roku a w 2010 można było kupić klona za 1400zł a dzisiaj patrzę że za 200zł i działał tak jak oryginał.Ja płaciłem 2500zł za aktualizację roczną ,a do klonów kupowało się program za 200zł.Sam mam ze dwa urządzenia chińskie klony i nie ma z nimi żadnych problemów.Problemy z klonami zaczęły się w ok. 2013 roku ,gdzie firmy zaczęły się zabezpieczać i wprowadzać klucze sprzętowe np. w postaci na USB.Ograniczyło to trochę klonowanie sprzętu ,ale też można było to obejść.Teraz większość sprzętów do działania potrzebuje połączenia internetowego ,aby można było zweryfikować czy urządzenie nie jest klonem i tak się zabezpieczają przed chińczykami.Nie wiem jak to jest w przypadku serwisówek do maszyn budowlanych i stąd pytania.
Pozdrawiam serdecznie.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Jarewa » 04 Paź 2023 14:56

Czarkop napisał(a):
rudesmen napisał(a):Różnica w cenie jest około 10 krotna. Na własne potrzeby diagnozowania trzech dosyć starych maszyn ja wybrałbym zamiennik. Znam wielu użytkowników klonów interfejsów samochodowych i nie ma tam narzekania na urządzenia.

W samochodówce to 80-90 % warsztatów pracuje na klonach z chin.Jest takie urządzenie CDP PRO które kupowałem w ori za 11700zł w 2009 roku a w 2010 można było kupić klona za 1400zł a dzisiaj patrzę że za 200zł i działał tak jak oryginał.Ja płaciłem 2500zł za aktualizację roczną ,a do klonów kupowało się program za 200zł.Sam mam ze dwa urządzenia chińskie klony i nie ma z nimi żadnych problemów.Problemy z klonami zaczęły się w ok. 2013 roku ,gdzie firmy zaczęły się zabezpieczać i wprowadzać klucze sprzętowe np. w postaci na USB.Ograniczyło to trochę klonowanie sprzętu ,ale też można było to obejść.Teraz większość sprzętów do działania potrzebuje połączenia internetowego ,aby można było zweryfikować czy urządzenie nie jest klonem i tak się zabezpieczają przed chińczykami.Nie wiem jak to jest w przypadku serwisówek do maszyn budowlanych i stąd pytania.
Pozdrawiam serdecznie.



Dlatego większość mechaników samochodowych to paproki a nie fachowcy. A wiem co mówię bo firma wydała 30tys na naprawę za głupi spalony bezpiecznik...

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Jaki wybrać / kupić tester diagnostyczny do jcb 3cx / J

Postprzez Czarkop » 06 Paź 2023 17:49

Niestety to prawda, ale dotyczy to także innych branż. Teraz po obejrzeniu youtuba każdy może zostać mechanikiem, elektrykiem czy też budowlańcem. Ze swojego doświadczenia przy remoncie domu wiem, że w budowlance to jest dopiero tragedia.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej