wibako

Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 23 Wrz 2023 14:20

Witam,
mam pytanie odnośnie zakupu nowej maszyny z racji tego, że moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona potrzebował bym kilku informacji od bardziej zorientowanych użytkowników.

Pierwsza i jak na razie jedyna oferta wygląda następująco, oczywiście osprzęt do dodania:

Koparko-ładowarka JCB 4CX PRO AEC:
• DWUKIERUNKOWA LINIA MŁOTA, AMORTYZACJA TYLNEGO RAMIENIA
• INSTALACJA ŁADOWARKOWA 5/8 CALA RTD & AUTO SRS DLA MASZYN Z DWUKIERUNKOWĄ LINIĄ MŁOTA
• KABINA, LIVELINK, IMMOBILISER W KLUCZYKU
• KABINA Z KLIMATYZACJĄ, PNEUMATYCZNY FOTEL OPERATORA (PODGRZEWANY)
• ŁYŻKA 6W1 WIDŁAIM Z ZĘBAMI, 2438 MM, 1,3 M3, MOCOWANIE BEZPOŚREDNIE
• Łyżka koparkowa 600mm profil HD
• OPONY MICHELIN POWER CL 440/80-28 AUTOSHIFT + TL & F&R LSD, AWS
• PAKIET MODELU 4CX I 5CX, STAGE 5 72 - 81 KW.
• PAKIET TERYTORIALNY - POLSKA
• Wzmocnione podkładki pod stabilizatory (HD)
• Zagłówek fotela operatora
• Fabryczna instalację hydrauliczną do podłączenia młota
lub łyżki skarpowej uchylnej

1. Gdzie najlepiej kupić maszynę? czy macie jakieś sprawdzone firmy przez siebie?
2. Jakie wyposażenie samej maszyny ?
3. Jaki osprzęt (wiem że jest to zależne od działalności, ale może są rzeczy których zakup jest bez sensu)

Dzięki za wszystkie informacje.
Maciek

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Reklama

simmet

Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez rudesmen » 24 Wrz 2023 08:25

Jeśli dużo pracujesz widłami zamiast łyżki 6w1 możesz rozważyć szybko złącze z przodu i osobne widły.

• PAKIET MODELU 4CX I 5CX, STAGE 5 72 - 81 KW.


STAGE 5 :szczerbaty: to chyba ten nowy 3,6L?

W Polsce jest tylko jeden oficjalny dealer JCB. To oferta z Interhandlera? Jaka cena?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Doktor jcb » 26 Wrz 2023 09:43

rudesmen napisał(a):Jeśli dużo pracujesz widłami zamiast łyżki 6w1 możesz rozważyć szybko złącze z przodu i osobne widły.

• PAKIET MODELU 4CX I 5CX, STAGE 5 72 - 81 KW.


STAGE 5 :szczerbaty: to chyba ten nowy 3,6L?

W Polsce jest tylko jeden oficjalny dealer JCB. To oferta z Interhandlera? Jaka cena?

Nie ma silnika 3.6 l w tej maszynie tylko 4.8 a stagev to silniki 4.8 81kw lub 3.0 55kw w nośnikach czasami

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 29 Wrz 2023 01:32

rudesmen napisał(a):Jeśli dużo pracujesz widłami zamiast łyżki 6w1 możesz rozważyć szybko złącze z przodu i osobne widły.

• PAKIET MODELU 4CX I 5CX, STAGE 5 72 - 81 KW.


STAGE 5 :szczerbaty: to chyba ten nowy 3,6L?

W Polsce jest tylko jeden oficjalny dealer JCB. To oferta z Interhandlera? Jaka cena?


cena wstępnie 550 netto

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez scuaz » 10 Paź 2023 05:55

najbardziej zaskoczył mnie ten silnik 4.8 średnica tłoka większa ,skok skrócony , moc identyczna jak w 4.4
obecnie stoją na placu maszyny nowe i czekają na klienta
może już ktoś robi na takiej i opisze za i przeciw

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez elopento » 12 Paź 2023 18:10

Dziś przyjechała z lipca tego roku jak obyczaje co i jak to coś skrobnę
Edyta - to jest wersja Plus więc zupełnie co innego :wall: i już na starcie nie podoba mi się że ma dpf i adBlue , odłącznik akumulatora też mogli dać w innym miejscu a nie pod atrapą chłodnicy :roll: te przełażenie przez łyżkę nie jest wygodne ani BHP
Załączniki
IMG_20231012_090006.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez scuaz » 13 Paź 2023 16:11

bez kimy i silnik mniejszej mocy znaczy plus , trochę zaciekawił mnie ten silnik 4.8

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez elopento » 13 Paź 2023 17:46

Akurat w tym Plusie klimatyzacja jest nie będzie latem otwierania okien więc mniej syfu w środku no i obrót fotela jest dźwignią za pomocą nogi , w wersji Pro ta dźwignia jest uruchamiane ręką ,kładą się też dżojstiki i nie zawsze to działa

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Doktor jcb » 13 Paź 2023 20:28

Działa bez problemu tylko trzeba sobie czasem linkę podregulowac jak ktoś ciąga jak za lemiesz od pługa.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 14 Paź 2023 22:50

Na dzień dzisiejszy pomijając informacje za i przeciw dotyczące starszych maszyn a raczej awarii itp za CAT 444 przemawia lepsze osiągi kopania, waga maszyny co idzie w parze za większymi możliwościami ale jakoś obawiam się silnika 3.6 w tak dużej maszynie za to JCB ma trochę mniejsze osiągi w kopaniu ale za to silnik 4.8 poza tym cena JCB wychodzi trochę lepiej i jest możliwość dobrania dodatkowe osprzętu w tej cenie ale w jednym jak i drugim przypadku opinii na temat silników niewiele za to moc praktycznie identyczna. Pytanie do użytkowników na co by się zdecydowali? co przeważa w użytkowaniu i na co by się zdecydowali?

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Doktor jcb » 14 Paź 2023 23:08

Nie będę wchodził w cyferki bo nie są istotne szkoda czasu . Liczy się bardziej w takiej maszynie nm. Moment. I tyle o ile w jeżdżeniu maszyna i pracami ładowarkowymi tą masa możesz odczuć różnice to jeśli chodzi o kopanie to nie ma opcji żebyś był niezadowolony. Maszynę musisz dobrać do swoich potrzeb. Musisz wiedzieć czego oczekujesz a nie ile chcesz wydać. Jeśli kopiesz rowki to nie szukaj mocnego produktu. Jeśli chcesz pchać ziemię i dużo jeździć szybko na kołach nie szukaj taniego. Jak wyciągniesz wspólny mianownik w tym co chcesz robić i tym ile chcesz wydać. Będziesz zadowolony.. dlatego producenci robią różne produkty żeby trafiać do każdych potrzeb klienta.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 14 Paź 2023 23:28

Doktor jcb napisał(a):Nie będę wchodził w cyferki bo nie są istotne szkoda czasu . Liczy się bardziej w takiej maszynie nm. Moment. I tyle o ile w jeżdżeniu maszyna i pracami ładowarkowymi tą masa możesz odczuć różnice to jeśli chodzi o kopanie to nie ma opcji żebyś był niezadowolony. Maszynę musisz dobrać do swoich potrzeb. Musisz wiedzieć czego oczekujesz a nie ile chcesz wydać. Jeśli kopiesz rowki to nie szukaj mocnego produktu. Jeśli chcesz pchać ziemię i dużo jeździć szybko na kołach nie szukaj taniego. Jak wyciągniesz wspólny mianownik w tym co chcesz robić i tym ile chcesz wydać. Będziesz zadowolony.. dlatego producenci robią różne produkty żeby trafiać do każdych potrzeb klienta.


JCB 516nm
CAT 485nm

ogólnie wspólny mianownik w moim przypadku tak naprawdę to cena po okresie 3 lat traktuje to bardziej inwestycyjnie dlatego chciałbym kupić taki sprzęt który będzie po 3 latach jeszcze miał jakąś wartość a od kwoty zakupu i tak odliczam dofinasowanie także nie ma opcji żeby się nie opłacało, a czy sprzęt po wypełnieniu zobowiązań zostawię sobie na usługi czy zostanie wypożyczony to temat drugorzędny dlatego szukam na forum opinii i informacji które w jakikolwiek sposób pomogą podjąć najlepsza decyzje. pyzatym z racji samego dofinasowania im wyższa cena maszyny tym korzystniej dlatego mniejszych modeli nie biorę pod uwagę.

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Doktor jcb » 15 Paź 2023 09:30

Inwestycyjne trzeba było kupić dwa lata temu. Sprzedał byś drożej teraz używana jak kupiłeś wtedy nową. Teraz rynek się troszeczkę ustabilizował na jakiś czas. Teraz kupił bym złoto albo jeszcze lepiej zabytkowe monety.doatego uważam że dofinansowanie to nie jest nic dobrego. Mało kto je bierze żeby rozwinąć jakąś firmę i wspomagać gospodarkę krajowa. Zasada dają to biorę coś się opłaca jest nadrzędną. Przetrzymam trzy lata bo tyle muszę i sprzedam żeby odzyskać jak najwięcej. To niszczy gospodarkę. Ale to tylko moje zdanie. Mam do niego prawo

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 15 Paź 2023 09:44

Gdyby Państwo dokładało do złota też bym wolał kupić złoto ale niestety tak się nie da dla Ciebie niszczenie gospodarki dla mnie odzyskiwanie podatków i szansa na dalszy rozwój w tej czy innej dziedzinie ile osób tyle opinii niemniej jednak wolał bym wrócić do tematu a nie roztrząsać się nad polska gospodarką.

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Doktor jcb » 15 Paź 2023 09:50

Państwo do niczego nie dokłada. To ludzie się zrzucają na te dokładanie. I jak widzę że dokładam do ludzi którzy kombinują tylko jak tu odzyskać pieniądze po okresie przymusowym to nie jestem w zbyt dobrym humorze bo jest w tym też część moich pieniędzy. Wszelkie daniny trzeba zlikwidować. Wtedy myślenie co ty zrobić żeby wyciągnąć pieniądze zmieni się na co tu zrobić żeby zarobić pieniądze. Patologia 500+ też bierze to z myślą o rozwijaniu siebie nie.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 15 Paź 2023 10:02

Doktor jcb napisał(a):Państwo do niczego nie dokłada. To ludzie się zrzucają na te dokładanie. I jak widzę że dokładam do ludzi którzy kombinują tylko jak tu odzyskać pieniądze po okresie przymusowym to nie jestem w zbyt dobrym humorze bo jest w tym też część moich pieniędzy. Wszelkie daniny trzeba zlikwidować. Wtedy myślenie co ty zrobić żeby wyciągnąć pieniądze zmieni się na co tu zrobić żeby zarobić pieniądze. Patologia 500+ też bierze to z myślą o rozwijaniu siebie nie.


Myślę że odprowadziłem więcej niż jestem w stanie odzyskać także Twoje pieniądze są bezpieczne na Państwowych kontach, co do danin potwierdzam też bym wolał żeby można było spokojnie zarobić i inwestować a nie liczyć na to że uda się coś odzyskać ale niestety nie w tym kraju, trzymając się płacenia podatków i próbować dorobić się bez kombinowania, myślę że większość osób prowadzących firma wie jak to wygląda w dzisiejszych czasach i że w takim przypadku lepiej robić na etacie

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez rudesmen » 21 Paź 2023 07:31

Słowem zakończenia OT dodam, że zgadzam się z Doktor jcb oraz, że zysk "finansowy" to nie jedyna różnica bilansu takich działań - dla wielu jest to filozofowanie więc niech zostanie do rozmyślań dla zainteresowany. Koniec OT.

Maciek7840 czemu jednak PLUS a nie PRO? Jak wrażenia co do silnika po kilku dniach? Jak spalanie?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez scuaz » 22 Paź 2023 04:51

Maciek7840 napisał(a): w dzisiejszych czasach i że w takim przypadku lepiej robić na etacie

NO nie , na etacie robią ci co nie maja odwagi spróbować i chcącym mieć głowy spokojniejsze

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Zakup Koparko-Ładowarki JCB 4CX PRO AEC

Postprzez Maciek7840 » 23 Paź 2023 14:09

rudesmen napisał(a):Słowem zakończenia OT dodam, że zgadzam się z Doktor jcb oraz, że zysk "finansowy" to nie jedyna różnica bilansu takich działań - dla wielu jest to filozofowanie więc niech zostanie do rozmyślań dla zainteresowany. Koniec OT.

Maciek7840 czemu jednak PLUS a nie PRO? Jak wrażenia co do silnika po kilku dniach? Jak spalanie?


U mnie jeszcze temat jest dogadywany i prawdopodobnie pójdę w stronę CAT'a zdjęcie PLUSA wysłane przez inną osobę także do niej trzeba kierować pytania, ogólnie jak już sfinalizuje to postaram się cos dodać od siebie.

Maciek7840
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Wrz 2023 14:08

Maszyna: 4cx

Firma: MP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej