wibako

Jcb 4cx 13r gaśnie

Jcb 4cx 13r gaśnie

Postprzez scuaz » 12 Paź 2023 22:05

Witam, problem z maszyną 4cx, problem pojawił się że na drodze raz maszyna zgasła mi , ewidentnie przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo , na półce miałem filtr co wymienia się od dołu maszyny , po wymianie problem pojawił się już przy rozruchu , chwile pochodzi i gaśnie .może ktoś natrafił na taką przypadłość ,pytam w oczekiwaniu na dostawę filtrów ?

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Reklama

simmet

Re: Jcb 4cx 13r gaśnie

Postprzez scuaz » 13 Paź 2023 16:09

pach chciał że wymieniony filtr miał pęknięty plastik , po wymianie 2 filtrów paliwa , przepompowaniu pompka elektryczna maszyna zapaliła i chodzi jak powinna

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Jcb 4cx 13r gaśnie

Postprzez Doktor jcb » 13 Paź 2023 23:39

Warto poczytać posty na forum bo wielokrotnie temat takiej diagnostyki był opisywany. Jeśli pęklo ci mocowanie drugiego filtra musiało lecieć bokiem paliwo, jeśli pierwszego, zaciągało powietrze i test przepływu opisany w wielu postach powinien w tym pomóc. Fajnie że sobie poradziłeś.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb 4cx 13r gaśnie

Postprzez scuaz » 15 Paź 2023 19:22

Uszkodzony był filtr , paliwo lało się pod maszyną
a powiedz jeśli możesz jaki jest objaw uszkodzonych wtrysków ,z rozmów wynika że 2500 normalny przebieg i wymiana mi licznik dobija do 9 tysi i są jeszcze oryginalne, silnik chodzi równo , nie dymi i ma moc ,pytam profilaktycznie bo u mnie raczej sprawne jeszcze

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Jcb 4cx 13r gaśnie

Postprzez Doktor jcb » 15 Paź 2023 19:29

Pierwszy rozruch na plaka potem odpala. Albo dymienie połączone z stukowym spalaniem.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb 4cx 13r gaśnie

Postprzez scuaz » 24 Paź 2023 10:22

kolega kupał z 15r maszynę od pierwszego właściciela i człowiek tłumaczył że jest 4 zestaw wtrysków
w oczy rzucił mi się filtry zamiennikowe jakieś białe
może w tym był problem

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej