wibako

Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Postprzez Mirtop » 26 Paź 2023 17:32

Witam,
Mam po naprawie alternator i nadal się pali kontrolka od ładowania,
Alternator ładuje.Niewiem co jest,wcześniej też się paliła i też niby ładowal więc dałem go do naprawy i nadal ten sam błąd Po00221

Mirtop
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 19:20

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Mirtop


Reklama

simmet

Re: Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Postprzez BKK » 27 Paź 2023 17:04

Jak odłączysz przewód od kontrolki (są dwa - kontrolka i obrotomierz) od alternatora, to dalej świeci? Jeśli tak, to wiązkę sprawdź. I to dokładnie, nie tylko pooglądać. Musisz niestety porozcinać te nylonowe oploty szczególnie na rozgałęzieniach. Jeśli nie, to uszkodzony alternator. Tam potrafią popękać izolacje i przewody się zwierają, co uśmierca diody wzbudzenia na mostku i regulator napięcia.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Postprzez Mirtop » 27 Paź 2023 18:45

Tylko alternator odebrałem od elektryką po kapitalce.Alternator ładuje 14,2volt,wymiana łożysk i szczotki,regulator.Ale sprawdzę dokładnie jeszcze te kable chociaż wizualnie przy liczniku nic nie widać

Mirtop
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 19:20

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Mirtop


Re: Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Postprzez BKK » 28 Paź 2023 23:40

Czy ty zrozumiałeś, co napisałem?
Odepnij przewód kontrolki od DF alternatora i sprawdź, czy ta zgaśnie. Sprawdź wiązkę w przedziale silnika. Szczególnie tam, gdzie rozgałęzienia. Musisz porozcinać te siatkowe osłony.
Czy fakt, że alternator był regenerowany bezapelacyjnie świadczy o tym, że jest w pełni sprawny?

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Postprzez Mirtop » 14 Lis 2023 19:03

Do dnia dzisiejszego nie namierzyłem co jest z tą palącą kontrolką.Alternator ładuje.Instalacje przejrzałem ,ale będę miał większą chwilę to wywalę całą i kabel po kabelku.

Mirtop
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 25 Paź 2023 19:20

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Mirtop


Re: Pali się kontrolka od ładowania JCB 4cx na pulpicie

Postprzez BKK » 14 Lis 2023 23:44

Kontrolka świeci się dopóki na zacisku DF napięcie będzie bliskie zeru. Kontrolka jest zasilana po stacyjce i "łapie masę" przez ten zacisk alternatora. Równocześnie zasilanie przez kontrolkę zasila wzbudzenie alternatora. Dlatego w starszych autach ta kontrolka, nawet jeśli była to malutka żarówka całoszklana, to była mocniejsza, 2W zamiast 1.2W. I miała z reguły obudowę innego koloru. Ty możesz mieć uszkodzony regulator, który wprawdzie ładuje, ale DF ma upalne. Najprościej odpiąć i patrzyć, co z kontrolką.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej