wibako

Słaby silnik 3cx perkins AK

Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez House » 06 Lis 2023 21:06

Witam
Od jakiegoś czasu walczę z słabym silnikiem. Maszyna dusi się przy nabieraniu urobku. Do tej pory zrobilem :
Wtryski regeneracja
Wymieniłem separator paliwa bo gwint był zerwany i mogło zaciągać lewe powietrze
Dziś wymieniłem również pompkę paliwa ręczna.
Maszyna pali od strzała zimna ciepła itp. ale brak jej mocy. Wydaje mi się również ze trochę kopci za bardzo ale na czarno. Pompa wtryskowa jest delphi czy jest w niej jakiś filtr który trzeba sprawdzić bądź jakiś wadliwy element który może powodować takie sytuacje ?
Załączniki
IMG_4421.jpeg

House
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Wrz 2023 09:00

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Pro House


Reklama

simmet

Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez Doktor jcb » 06 Lis 2023 22:06

Tam gdzie dochodzi paliwo do pompy pod tym krućcem jest sitko. A turbina ok? Jak kopci czarno to albo za mało powietrza albo za dużo paliwa

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez House » 06 Lis 2023 22:14

Turbo Ok filtry czyste. Nie ma po prostu czasami siły się wkręcić na obroty. Wyglada to tak ze wbijam się w ziemie obroty rosną ale nie tez na maxa próbuje zamykać lub podnosić łyżkę i jest buuuu odpuszczam ruchy hydraulikom obroty rosną, podnoszę łyżkę i jest znów buuuu..

House
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Wrz 2023 09:00

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Pro House


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez Doktor jcb » 07 Lis 2023 06:59

A ciśnienia chydrauliki. Mierzyłeś na obydwu pompach

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez House » 07 Lis 2023 07:10

Nie mierzyłem ale podczas jazdy jest czasami tak ze nie może osiągnąć maksymalnych obrotów dopiero z górki np je osiąga. Czy przez zaciąganie lewego powietrza w układ paliwowy mogą się dziać takie cyrki? Bo może nadal gdzie cos zaciąga. Dodam ze na postoju wkręca się normalnie 2300 obrotów a tak jak pisałem wyżej podczas jazdy na 4 np pedał w podłodze i 1600 obrotów

House
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Wrz 2023 09:00

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Pro House


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez Doktor jcb » 07 Lis 2023 09:09

Zrób dla próby takie coś ze odkrec tłumik od turbiny i zobacz. Miałem przypadki zatkanego tłumika. Nie ma siły wydmuchiwać spalin i turbina nie pompuje powietrza tyle ile powinna

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez House » 07 Lis 2023 10:59

Już to przerabiałem jeździłem bez tłumika nawet go otworzyłem i przewiercilem większe dziury wewnątrz. Niestety nie pomogło. Dziś zauważyłem ze w sumie podczas jazdy nie kopci w żaden sposób ale obrotów nie udaje się wkręcić wyżej. Kopci na czarno raczej w momencie tego opisywanego buuuu podczas nabierania przodem

House
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Wrz 2023 09:00

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Pro House


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez Doktor jcb » 07 Lis 2023 13:06

To sprawdź jeszcze raz zasilanie paliwa do pompy albo zacznij od początku diagnostykę. A przewód od kolektora do pompy paliwa jest wszystko ok?

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez Doktor jcb » 07 Lis 2023 16:33

Czy przy regeneracji wtryskow zastosowałem właściwe końcówki. Bo to w perkinsie ma znaczenie.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Słaby silnik 3cx perkins AK

Postprzez House » 07 Lis 2023 16:44

Przewód od kolektora do pompy muszę sprawdzić bo tego nie sprawdzałem. Wtryski oddałem do zakładu który je zrobił wiec mam nadzieje ze są Ok.

House
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 24 Wrz 2023 09:00

Maszyna: Jcb 3cx contractor

Firma: Pro House


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej