wibako

3cx 04' contractor ciśnienie powershift

3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 26 Lis 2023 13:59

Witam. Mam problem z Jcb 3cx contractor 2004r. Na 1 i 2 biegu maszyna jest mocna i daje rade w terenie natomiast na 3 i 4 jedzie bardzo słabo. Po rozgrzaniu jest troche lepiej ale pod wiekszą górkę pieszy by mnie wyprzedził. Chciałem pomierzyć ciśnienia ale kompletnie nie wiem gdzie się wpiąć. Mam instrukcje niby do mojej koparki ale jest tam całkiem inny model skrzyni. Może ma ktoś schemat gdzie filtr oleju znajduje się z tyłu skrzyni na górze przykręcany z prawej strony od boku? Model skrzyni : 442/00530. W googlach po wpisaniu numeru wyskakują schematy tej właśnie skrzyni ale nie znalazlem opisu gdzie się wpiąć do sprawdzenia ciśnienia. Dodam jeszcze że jadąc pod górkę silnik trzyma obroty a prędkość spada.

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Czarkop » 27 Lis 2023 18:44

podałbyś nr vin maszyny byłoby łatwiej
To ta?
Załączniki
2.jpg

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 28 Lis 2023 20:40

Podobna ale to jeszcze nie to.
Tutaj masz vin :SLP3CXTS4E0950343
Jeśli byś mogł jeszcze podpowiedzieć czy do pomiaru wystarczy sam manometr czy będę potrzebował jeszcze inne gadżety.
Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc ;)

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Doktor jcb » 29 Lis 2023 06:59

Pomiar ciśnienia w punkcie testowym ci niewiele powie póki maszyna jeszcze jeździ. Musiał byś mierzyć pod korkiem każdy kosz osobno. Ale korków to ty raczej nie odkrecisz. Olej w skrzyni jest czarny przy wymianie?

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 29 Lis 2023 21:56

Właśnie wczoraj zlałem stary olej w celu sprawdzenia sitka i był troche ciemny ale bez tragedii i przede wszystkim nie śmierdział spalenizną. Sitko okazało się czyste przy okazji zakręciłem nowy filtr i zalałem stary olej bo nie miałem ,,świeżego'' . Możesz podpowiedzieć gdzie znajdę te korki do sprawdzenia koszy? Jest to właściwie identyczna skrzynia jak kolega wyżej wysłał różni się zespołem cewek u mnie są 4 na górze i 3 na dole. Znajomy twierdzi że mogą być podpalone tarczki 3 i 4 biegu przez to tak się dzieje.

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Doktor jcb » 30 Lis 2023 07:54

Korki są na obudowie takie małe imbusy. Spalenie tarczek oznacza czarny i śmierdzący olej. Kawałki resztek tarczek lub już nawet opiłki. Nie wiem czy problem nie leży bardziej po stronie zamiennika

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 30 Lis 2023 09:48

A możesz powiedzieć w której części dokładniej znajdę te korki od sprzęgieł? Z tego co widziałem to sporo ich tam jest :). Do zmiennika zaglądałem przez ten wizjer i wygląda na regenerowany tylko też ciężko stwierdzić kiedy bo ja koparkę mam u siebie od 3 lat i jeśli to by była wina zmiennika to nie była by słaba na każdym biegu? Bo tutaj 1 i 2 jest jak najbardziej w porządku.

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Doktor jcb » 30 Lis 2023 13:02

Nie pamiętam które korki są od których sprzęgieł. Ze zmiennikiem jest jak z silnikiem. Słaby silnik na 1,2 da radę a na 3,4 już mu pary zbraknie

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Czarkop » 30 Lis 2023 14:25

może to pomoże
Załączniki
2.jpg
1.jpg

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 30 Lis 2023 17:32

Właśnie ten schemat skrzyni mam w swojej dtr i trochę się różni od mojej :/ A podpowie ktoś jak zmierzyć ciśnienie zmiennika? Sam manometr wystarczy?

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Doktor jcb » 30 Lis 2023 20:07

Trochę tych cewek za dużo jak na 3 cx z tego rocznika. Na dole jedna mniej powinna być. Tak do zmiennika wystarczy tylko zegar. Ale pomiar ciśnienia nie do końca powie ci w jakiej kondycji on jest. Druga sprawa że jeśli masz tarczki zużyte a nie masz przecieku na koszu też się nic nie dowiesz. A jak byś miał przeciek na koszu to albo by ci biegu brakowało albo już bys dawno spalił ten kosz i zobaczył byś to przy spuszczaniu oleju.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 30 Lis 2023 20:29

No dobra a może powie ktoś z jaką prędkością poruszają się 3cxy powershift 4 biegi po równym terenie i jak zachowują się pod większa górkę?. Jest to moja pierwsza tego typu maszyna i może się doszukuję dziury w całym. U mnie tak jak pisałem 1 i 2 w pracy radzi sobie bez zastrzeżeń a 4 na drodze po równym leci +/- 25km przy 1700/1800obr. Natomiast pod większą górkę którą mam około 1km od domu zwalnia do prędkości pieszego. Dodam jeszcze że zazwyczaj po odpaleniu rano daje jej pochodzić kilka minut na wolnych obrotach a po kilku godzinach pracy niezależnie czy przodem czy tyłem jazda jest trochę jakby żwawsza. Dzisiaj byłem u znajomego i jego kopareczka leci średnio 30km/h po równym z tym że gaz trzyma prawie w podłodze i tak się zastanawiam że może ja za delikatnie jeżdżę :roll:

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Czarkop » 30 Lis 2023 20:52

Wychodzi na to że 442/530 to jest PS762 czyli taka jak wyżej wrzuciłem zrzut ekranu ,ale Ty piszesz że jest inna wizualnie.

https://www.ebay.co.uk/itm/375084797305 ... %3A4429486

Na screenie masz przełożenia na konkretnych biegach.
Załączniki
442_00530.jpg

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 30 Lis 2023 21:23

Różni się tylko zespołem cewek u mnie są 4 na gorze i 3 na dole. Wcześniej nie przyjrzałem się dobrze i przez to tak napisałem. :bangin:

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez Doktor jcb » 30 Lis 2023 21:43

Napisałem że ma za dużo cewek jak na tą maszynę. Ubodlo twoje ego? Czy co bo nie kumam. Wracając do tematu twoje obroty sugerują że to nie skrzynia wymaga leczenia tylko silnik. Za mało obrotów. Zrób tak żeby silnik miał przynajmniej te 2000 obr i będziesz jeździł.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 04' contractor ciśnienie powershift

Postprzez poperator26 » 01 Gru 2023 09:26

To ja nie kumam bo przecież nic nie napisałem w twoim kierunku tylko że się nie przyjrzałem wcześniej (moja wina)... a z silnikiem wszystko ok obroty wykręca spokojnie ponad 2100 napisałem że chyba za delikatnie jeżdżę :D

poperator26
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Lis 2023 13:36

Maszyna: JCB 3CX contractor

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej